21 Eylül 2018 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

21 Eylül 2018 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
S&p Çin'in Kredi Notunu Teyit Etti NEW Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P), Çin'in kredi notunun teyit edildiğini duyurdu.
New York Borsası 'Karışık' Kapandı
New York Borsası "Karışık" Kapandı
İki işlem günü üst üste rekor seviyeden kapanan Dow Jones Sanayi Endeksi, haftalık bazda yüzde 2,2'lik artış göstererek, temmuzdan bu yana en yüksek haftalık yüzdelik kazancını kaydetti.
New York Borsası "Karışık" Kapandı NEW New York borsası, haftanın son işlem gününü "karışık" seyirle tamamladı.
TMOdan Fındık Satışı Açıklaması
TMO'dan Fındık Satışı Açıklaması
TMO'dan yapılan açıklamada, yıl sonuna kadar eldeki kabuklu fındık stoklarının satışa açılmayacağı bildirildi.
Türkiye-Almanya Ekonomik İlişkileri Toplantısı Almanya Ekonomi ve Enerji Bakanı Peter Altmaier, Türkiye'nin son derece güçlü ve ekonomik açıdan sağlıklı bir ülke olduğunu söyledi.
ABD'de Petrol Sondaj Kulesi Sayısı Azaldı NEW ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimi hakkında gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı bu hafta azaldı..
Yeni Ekonomi Programı, Milli Enerji ve Maden Politikası İçin Motivasyon Kaynağı" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "Yeni Ekonomi Programı, Milli Enerji ve Maden Politikası ile ba..
Yapılandırmada İlk Taksit Hatırlatması Kamu alacaklarının yeniden yapılandırılmasına ilişkin kanun kapsamındaki borçların ilk taksit ödemesi için son günün 1 Ekim Pazartesi olduğu bildirildi.
Ankara'da Yarın Bazı Yollar Trafiğe Kapanacak Ankara Valiliği, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında “Otomobilsiz Kent Günü” etkinlikleri nedeniyle bazı yolların trafiğe kapanacağını duyurdu..
Sivasta Unun Torbası 89 Liradan Satılacak
Sivas'ta Unun Torbası 89 Liradan Satılacak
Döviz kurunda yaşanan dalgalanmaya bağlı olarak pide ve ekmek ürünlerine zam kararı üzerine Sivas Valisi Davut Gül, un fabrikası sahipleriyle bir araya geldi.
Bursa'da 9 Projeye Yaklaşık 1,5 Milyon Liralık Hibe Desteği Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Bursa İl Koordinatörülüğü tarafından İPARD II 3'üncü başvuru döneminde 9 projey..
Rekabet Kurulu'ndan TMMOB ve Baymak'a Soruşturma Rekabet Kurulu, Türkiye Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB) Elektrik Mühendisleri Odası ve Baymak Makina San. ve Tic. AŞ hakkında soruşt..
Tüsiad Teknoloji Tedarikçilerini Bir Araya Getirdi Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) SD2 Programı, teknoloji kullanıcıları ile ön elemeyi geçen teknoloji tedarikçilerini bir ..
Hazine Beş Yıl Vadeli Tüfe'ye Endeksli Tahvili Yeniden İhraç Edecek Hazine gelecek hafta beş yıl vadeli TÜFE'ye endeksli tahvili yeniden ihraç edeceğini hatırlattı.
TMO Yıl Sonuna Kadar Kabuklu Fındık Stoklarını Satışa Açmayacak" Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO) elinde bulunan kabuklu fındık stoklarını yıl sonuna satışa açmayacağını açıkladı.
TMO'dan Fındık Satışı İddialarına Yanıt Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), yıl sonuna kadar elinde bulunan kabuklu fındık stoklarını satışa sunmayacak.
Türk Henkel'e 6,9 Milyon Lira Para Cezası Rekabet Kurulunca, Türk Henkel Kimya Sanayi ve Ticaret AŞ'ye 6 milyon 944 bin lira idari para cezası verildi.
Tarım ve Hayvancılık, Her Zaman Bir Numaralı Sektör Olacak" Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Önümüzdeki dönemde tarım ve hayvancılık, her zaman bir num..
Bursada İş Dünyasını Bir Araya Getiren Cami ve Okul Açılışı
Bursa'da İş Dünyasını Bir Araya Getiren Cami ve Okul Açılışı
BURSA Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından, Eğitim Kampüsü'ne inşa edilen BTSO Camisi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) Bursa Valiliği katkılarıyla yaptırdığı TOBB Anadolu İmam Hatip Lisesi törenle...
Edremit'te Zeytin Kümesi Kuruldu Balıkesir'in Edremit ilçesinde, yaklaşık 2 yıldır üzerinde çalışılan, zeytin ve zeytinyağı ihracatına katkı sunması beklenen zeytin kümesi oluşturuldu.
Piyasalar –dolar 6.28, Euro 7.38 ve Sterlin 8.22 Lirada – Yeni Ekonomi Programı (YEP) sonrasında yükselen dövizler bugün yatay hareket ederken, Borsa İstanbul Endeksi (BIST 100) günü yüzde 1...
Türk Şirketle, Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesi İçin Anlaşma İmzalandı
Türk Şirketle, Saraybosna-Belgrad Otoyol Projesi İçin Anlaşma İmzalandı
Saraybosna ile Belgrad arasında iki farklı güzergahtan yapılması planlanan otoyol projesi kapsamında iş birliği anlaşması imzalandı.
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 799 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
TMO 2018 Yılı Sonuna Kadar Kabuklu Fındık Stoklarını Satışa Açmayacak Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 2018 yılı sonuna kadar kabuklu fındık stoklarını satışa açmayacaklarını açıkladı.
Borsa Haftayı Yükselişle Tamamladı
Borsa Haftayı Yükselişle Tamamladı
Borsa, haftanın son iş gününü yüzde 1,94’lük yükselişle tamamladı.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9