20 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

20 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
7. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali Başladı Muğla'nın Fethiye ilçesinde, viyolonsel sanatçısı Benyamin Sönmez'in anısına düzenlenen "7. Benyamin Sönmez Klasik Müzik Festivali" başladı.
Süper Loto Çekildi (2) Süper Loto'nun bu haftaki çekilişinde 6 bilen çıkmayınca 8 milyon 889 bin 961 lira 73 kuruş devretti.
Süper Loto Çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı.
Gastroantep Festivali'nde "Kortej Yürüyüşü" Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep'i Geliştirme Vakfının (GAGEV) ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl ilki yapılan Uluslararası Gastronomi Fe..
Baksı Müzesi'nde "Öğrenci Sanat Şenliği" Bayburt'taki Baksı Müzesince, sanata yeteneği olan öğrencilerin eğitimine destek amacıyla "6. Öğrenci Sanat Şenliği" düzenlendi.
Contemporary Istanbul Ön İzlemede 11 Bin 500 Davetli Ağırladı
Contemporary Istanbul Ön İzlemede 11 Bin 500 Davetli Ağırladı
Akbank ana sponsorluğunda, farklı coğrafyalardan çağdaş sanat örneklerini bir araya getiren 13. Contemporary Istanbul (CI), 19 Eylül tarihindeki ön izleme gününde 11 bin 500'ün üzerinde davetliyi ağırladı.
Ziyaretçiler Kozanın İpeğe Dönüşümüne Tanıklık Ediyor Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyet gösteren Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından düzenlenen "Kozadan İpeğe Bursa..
Gastroantep Festivali'nde "Tohum" Sergisi Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ile Gaziantep'i Geliştirme Vakfının (GAGEV) ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl ilki yapılan Uluslararası Gastronomi Fest..
Giresun Lezzetleri Şenliği" Düzenlenecek "Giresun Lezzetleri Şenliği", 28-30 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Harput'taki Kazılarda Urartular Döneminine Ait 5 Kaya Mezar Bulundu ELAZIĞ'ın antik kenti Harput'ta yürütülen kazı çalışmalarında Urartular döneminde yapılan ve Roma döneminde de kullanılan a..
Kaybolmaya Yüz Tutan Meslekler Safranboluda Canlandırıldı
Kaybolmaya Yüz Tutan Meslekler Safranbolu'da Canlandırıldı
UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen "Ahilik Haftası" etkinlikleri kapsamında, zanaatkarlar kaybolmaya yüz tutan meslekleri icra...
Eskişehir Şehir Tiyatroları Perdelerini Açıyor Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, yeni üç oyunuyla 3 Ekim'de perdelerini açacak.
Kayseri'de 7,5 Milyon Yıllık Fosil Grubu Bulunması Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, 7,5 milyon yıllık fosil grubunun bulunduğu Taşhan Mahallesi'ne jeopark yapılacağını bildi..
Tarihi Karamanoğlu Hamamı Restore Edilecek
Tarihi Karamanoğlu Hamamı Restore Edilecek
KARAMAN Ermenek'te bulunan Tarihi Karamanoğlu Hamamı'nın restorasyonu için açılan proje ihalesi sonuçlandı.
Peygamberler Şehrinde "Ahilik Haftası" Kutlandı Şanlıurfa'da Ahilik Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlandı.
James Bond'un Yönetmenliğine Joji Fukunaga Seçildi James Bond serisinin yeni filminin yönetmenliğine Cary Joji Fukunaga seçildi.
Fizy İstanbul Müzik Haftası Erlend Oye'yi Ağırladı fizy'nin Atlantis Yapım, Zorlu Performans Sanatları Merkezi ve SM Production işbirliğiyle hayata geçirdiği fizy İstanbul Müzik Haftası Indie..
Tarihi Surların Arasından Yeşilçam Müzikleri Yankılandı
Tarihi Surların Arasından Yeşilçam Müzikleri Yankılandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen “Antik Kent konserleri” kapsamında geçmişi M.Ö 3 bin yılına dayanan Perge Antik Kenti’nde Yeşilçam Müzikleri konseri verildi.
Hasankeyf Müzesi Açılışa Gün Sayıyor Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde inşa edilen müzenin yapımı tamamlandı.
Antalya'da Kadınlar Plajına Yoğun İlgi Antalya Büyükşehir Belediyesince Finike ilçesinde oluşturulan kadınlar plajını, 3 ayda aralarında yabancı turistlerin de bulunduğu 60 bin kişinin kullan..
Timav 7. Geleneksel Hikaye Yarışması Türkiye İmam Hatipliler Vakfı (TİMAV) ile Selçuklu Belediyesi işbirliğinde düzenlenen 7. Geleneksel Hikaye Yarışması'nda dereceye giren imam hatipli öğren..
Urfa Dağlarının "Ceylan" Öğretmeni İstanbullu sınıf öğretmeni Ceylan Gaygusuz, geçen yıl atandığı Şanlıurfa merkeze yaklaşık 80 kilometre mesafede bir dağ mahallesindeki okulda öğrencilerini ..
Hatay'ın Lezzetleri, Uluslararası Gastronomi Festivali'nde Sergilenecek Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Yaratıcı Şehirler Ağı'na katılarak gastronomi ödülüne layık..
Kaymakam Tekinden Çatoma Ziyaret
Kaymakam Tekin'den Çatom'a Ziyaret
Midyat Kaymakamı Hüseyin Tekin, Çok Amaçlı Toplum Merkezi'ni (ÇATOM) ziyaret etti.
Prof. Dr. Şahin: Ben Geç Kalmış Bir Romancıyım ÇANAKKALE Belediyesi tarafından bu yıl Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü'ne layık görülen ve ikinci romanını yayınlayan Prof. Dr. Haluk Şahin..
Ordu'dan Çin'e Uzanan Seramik Tutkusu Annesinin seramik çalışmalarından etkilenerek bu alanda akademik kariyer yapan Doç. Dr. Funda Altın'ın, tüm dünyadan en iyi seramik sanatçılarının davet ..
Gündüz Haber Peşinde Akşam "Bağlama" Üretiminde Zonguldak'ta yerel bir gazetede çalışan ve hobi olarak başladığı bağlama yapımı zamanla tutku haline gelen 57 yaşındaki Bahattin Arı, bir bölüm..
Zırh ve Odun Ateşinden Çıkan Lezzet: "Tepsi Kebabı" Zengin mutfağıyla öne çıkan gastronomi kenti Hatay'da, etin zırh bıçak yardımıyla kıyılmasının ardından odun ateşinde pişirilerek servis ed..
Prof. Dr. Şahin: Ben Geç Kalmış Bir Romancıyım
Prof. Dr. Şahin: Ben Geç Kalmış Bir Romancıyım
- ÇANAKKALE Belediyesi tarafından bu yıl Homeros Bilim, Kültür ve Sanat Ödülü'ne layık görülen ve ikinci romanını yayınlayan Prof. Dr. Haluk Şahin üçüncü kitabının müjdesini verdi.
Yıldız Fotoğrafçılığı" İçin Şebinkarahisar'ı Tercih Ediyorlar Giresun'un Şebinkarahisar ilçesinin doğal ve tarihi alanları, geceleri yıldızları ve gökyüzünü fotoğraflamak isteyen amatör ile p..
Harputtaki Kazılarda Urartular Döneminine Ait 5 Kaya Mezar Bulundu
Harput'taki Kazılarda Urartular Döneminine Ait 5 Kaya Mezar Bulundu
ELAZIĞ'ın antik kenti Harput'ta yürütülen kazı çalışmalarında Urartular döneminde yapılan ve Roma döneminde de kullanılan aristokratlara ait olduğu tahmin edilen 5 kaya mezarı bulundu.
İzmir'de 429 Milyon Liraya Opera Binası Yapılacak İzmir Büyükşehir Belediyesinin Karşıyaka ilçesinde inşa edeceği opera binasının temel atma töreni 25 Eylül'de gerçekleştirilecek.
Şişli Belediyesi Sanat Galerisi Contemporary İstanbul'da ŞİŞLİ Belediyesi Sanat Galerisi bu yıl GÖRSAV (Görsel Sanatlar Vakfı) ile birlikte Contemprorary İstanbul'da Hüsamettin Koçan, Devrim ..
Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 5'i yerli 11 film vizyona girecek.
Şişli Belediyesi Sanat Galerisi Contemporary İstanbulda
Şişli Belediyesi Sanat Galerisi Contemporary İstanbul'da
ŞİŞLİ Belediyesi Sanat Galerisi bu yıl GÖRSAV (Görsel Sanatlar Vakfı) ile birlikte Contemprorary İstanbul'da Hüsamettin Koçan, Devrim Erbil ve Erdinç Bakla'nın eserlerinden oluşan özel bir seçkiyi sanatseverlerin...
Onkoloji Servisi Korosundan Gaziler Günü Konseri Aydın Adnan Menderes Uygulama ve Araştırma Hastanesi Onkoloji Bölümündeki çalışanlar, hastalar ve hasta yakınları Gaziler Günü dolayısıyla kon..
Tunus'ta Modern Sanat Rüzgarı Tunus'un başkentinde, aralarında Türkiye'nin de olduğu 9 ülkeden 17 galerinin katıldığı, 100'den fazla sanatçının 150'yi aşkın eserinin sergilendiği "Tunus Moder..
Sanatçı Ferdi Merter Yaşamını Yitirdi Oyuncu, yönetmen, senarist ve seslendirme sanatçısı Ferdi Merter, 79 yaşında hayatını kaybetti.
» 1 2