2 Eylül 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

2 Eylül 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Tarihi Roma Hamamı'nda Yüzme Keyfi Yozgat'ın tarihi ve turistik güzelliklerini tanıtmak amacıyla düzenlenen Uluslararası TUTAP Bulmaca Gezisi'ne katılan sanatçılar, bu yıl UNESCO Dünya Mirası..
Müzisyen Hayko Cepkin'den Konser Öncesi Paraşütle Atlayış Balıkesir'in Edremit ilçesindeki Zeytinli Rock Festivali'nde sahne alan müzisyen Hayko Cepkin, konseri öncesinde festival alanına par..
Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Yozgat'ın Tanıtımı İçin Yarıştı (2) SİNEMA VE TİYATRO OYUNCULARI TERMAL HAVUZDA YÜZDÜYozgat'ın tarihi ve turistik güzellikleri, 'Uluslararası TUTAP Bulmaca Gezisi..
Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Yozgatın Tanıtımı İçin Yarıştı (2)
Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Yozgat'ın Tanıtımı İçin Yarıştı (2)
SİNEMA VE TİYATRO OYUNCULARI TERMAL HAVUZDA YÜZDÜYozgat'ın tarihi ve turistik güzellikleri, 'Uluslararası TUTAP Bulmaca Gezisi' organizasyonu ile tanıtıldı.
İncir Festivali Düzenlendi İzmir'in Beydağ ilçesinin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıl dönümü kapsamında, Beydağ Belediyesi tarafından İncir ve 26'ncı Yerel Ürünler Festivali gerçekle..
Nallıhan'ın Turizm Değeri Juliopolis Antik Kenti Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, Çayırhan Mahalesi'ndeki Juliopolis Antik Kenti'ne önem verdiklerini bildirdi.
Saklı Şehir Tokat Ziyaretçilerini Bekliyor Tokat Belediyesi tarafından düzenlenen istişare toplantısında şehrin kültürel geleceği konuşuldu.
Kocaeliler Yaz Sıcağında Maraş Dondurmasıyla Serinledi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi'nce düzenlenen "2. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali" kapsamında İzmit't..
Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Yozgat'ın Tanıtımı İçin Yarıştı YOZGAT'ın tarihi ve turistik güzellikleri, 'Uluslararası TUTAP Bulmaca Gezisi' organizasyonu ile tanıtıldı.
Beypazarı Festivale Hazırlanıyor Beypazarı Belediyesi Kent Konseyi Yürütme Kurulu Başkanı Ali Pekmezcioğlu, 6-9 Eylül'de düzenlenecek Uluslararası Beypazarı ve Yöresi Kültür, Turizm ve Tarih ..
Beş Yıldızlı Otelde Toplu Sünnet Rixos Oteller Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Serik ilçesi Belek Turizm Bölgesi'nde bulunan ve mimari yapısı ve donanımıyla "masal otel" olarak d..
Avanos'ta "El Sanatları Tanıtım Günü" Düzenlendi Avanos Belediyesi tarafından, ilçede unutulmaya yüz tutmuş el sanatlarının yeni nesillere aktarılması amacıyla "El Sanatları Tanıtım Günü" düz..
Modifiye Araç Tutkunları Kütahya'da Buluştu Kütahya'da düzenlenen "7. Otomobil Modifiye Etkinliği", modifiye araç tutkunlarını bir araya getirdi.
Avanos'ta Türk Halk Müziği Konseri Avanos ilçesinde "5. Geleneksel Avanos Halk Şenliği" etkinlikleri kapsamında, sanatçı Sebahat Akkiraz ve Nurettin Reçber tarafından konser düzenlendi.
Perge'de Masalsı Gösteri ANTALYA Tanıtım Vakfı (ATAV) tarafından '2018 Perge Yılı' kapsamında organize edilen 'Pasha Dance Theater' tiyatral dans gösterisi, Perge Antik Kenti'nde gerçekleştir..
Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Yozgatın Tanıtımı İçin Yarıştı
Sinema ve Tiyatro Oyuncuları Yozgat'ın Tanıtımı İçin Yarıştı
YOZGAT'ın tarihi ve turistik güzellikleri, 'Uluslararası TUTAP Bulmaca Gezisi' organizasyonu ile tanıtıldı.
Yozgat'ta "Bulmaca Gezisi" Etkinliği Yozgat'ın tarihi ve turistik yerleri yerli ile yabancı sanatçılarla tanıtmayı amaçlayan Uluslararası TUTAP Bulmaca Gezisi başladı.
Kaputaş Plajı'na Turist İlgisi Antalya'nın gözde ilçelerinden Kaş'taki dünyaca ünlü Kaputaş Plajı, suyunun benzersiz turkuaz rengiyle her gün yüzlerce yerli ve yabancı turisti ağırlıyor.
Mustafa Keser Dinar'da Konser Verdi Dinar Belediyesi tarafından düzenlenen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinlikleri çerçevesinde türkücü Mustafa Keser, Dinar ilçesinde konser verdi.
Tekirdağda Volkan Konak Coşkusu
Tekirdağ'da Volkan Konak Coşkusu
Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından organize edilen Marmaraereğlisi Balık Festivali etkinlikleri kapsamında Volkan Konak konseri düzenlendi.
Terörden Temizlenen Tunceli Turizm Kenti Oldu Güvenlik güçlerinin başarılı operasyonlarıyla terörden temizlenen Tunceli, Valilik ve Belediyenin yürüttüğü çalışmalarla son 8 ayda turizmde adın..
Hasan Usta 62 Yıldır Kemençe Yapıyor Sürmene'de 62 yıllık kemençe ustası Hasan Sancak, ilerleyen yaşına rağmen Karadeniz yöresi ve müziğiyle özdeşleşen kemençe yapımından vazgeçmiyor.
Sanatını Doğadan Gelen Malzemelerle İcra Ediyor Düzce'de yaşayan Gülcan Aydın, doğadan topladığı toprak, bitki, ağaç kovuğu ve kuş tüyü gibi malzemeleri işleyerek ürettiği boya, kağıt ve fırç..
Tarihe Tanıklık Eden Matbaa Makinesi Orijinalliğini Koruyor Sivas Kongresi'nde alınan kararla Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün direktifi üzerine "Milli Mücadele Hareketi"nin sesi olarak y..
Asboğa Gölü'nün Turizme Kazandırılma Çalışmaları Türkiye'de kış turizminin önde gelen merkezlerinden Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki gizli cennet Asboğa Gölü'nün turizm kazandırılarak yöredeki ..
Urfa'nın Tarihi Sokakları Yeni Yüzüyle Turizme Katkı Sunacak Sivil ve anıtsal mimari dokusunu tarih boyunca koruyabilen ender şehirlerden biri olarak kabul edilen ve tarihin sıfır noktası ola..
Euromos'ta Unesco İçin Kollar Sıvandı Muğla'nın Milas ilçesinde, antik dönemin en iyi korunmuş tapınaklarından Zeus Lepsynos'un da içinde yer aldığı Euromos Antik Kenti'nin UNESCO Dünya Miras..
Karış Karış Gezdiler Yüzlerce Yazıt Buldular Bilecik'in kuzey ve güneyindeki köyleri, kırsal yerleşim birimleri 2012'den bu yana karış karış gezen 8 kişilik araştırma ekibi, buldukları 550'ni..
Konserde Atatürk Portresi Yapıldı
Konserde Atatürk Portresi Yapıldı
ZEYTİNLİ Rock Festivali'nde Umut Kuzey'in konseri sırasında sahnede Mustafa Kemal Atatürk portresi yapıldı.
Balıkesir'de 1 Eylül Dünya Barış Günü Konseri Balıkesir'in Edremit ilçesinde, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla Onur Akın konser verdi.
Perge'de Dans Gösterisi Perge Antik Kenti'nde Pasha Dance Theater tarafından teatral dans gösterisi gerçekleştirildi.