18 Eylül 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

18 Eylül 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Üsküp'te "Uluslararası Yahya Kemal Beyatlı Şiir Şöleni" Makedonya Kültür Bakanlığı destekleriyle Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB) tarafından başkent Üsküp'te "Ulus..
Gölyazı'da Turizm Kalkınması İçin Protokol ve İş Adamları Buluştu Avrupa'nın en güzel kasabaları arasında gösterilen, yaşamın yaklaşık 2 bin 600 yıl önce başladığı Bursa'nın Nilüfer ilçesinde..
Tunceli'de İftar Yemeği Verildi AK Parti Tunceli İl Başkanlığı, muharrem ayı nedeniyle Tunceli Cemevi'nde "Birlik Lokması" adı altında iftar yemeği verdi.
Türkiye'deki Özbek Kaynaklı Eserlerin Tıpkıbasımları İlk Kez Özbekistan'da İstanbul Topkapı Sarayı Müzesi ve Türk-İslam Eserleri Müzesinde muhafaza edilen Özbek minyatür sanatı kaynaklı 170 e..
Kurul Kalesi'nde 8 Yıllık Kazı Sona Erdi, 2 Bin Parça Tarihi Eser Bulundu ORDU'da, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınması için başvuru yapılan 6'ncı Mithridates dönemine ait 2 bin 300..
Adt Perdelerini 9 Ekim'de Açıyor Adana Devlet Tiyatrosu (ADT) 2018-2019 sezonunda perdelerini, 9 Ekim'de "Kadın Sığınağı" oyunuyla açacak.
Ahilik Haftası Ahilik geleneğini yaşatmak için düzenlenen Ahilik Haftası kutlamaları çeşitli etkinliklerle başladı.
Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu
Bigang ve Halk Oyunları Gösterileri Göz Doldurdu
Çanakkale’nin Biga ilçesinde amatör olarak müzik yapan BİGANG grubu Biga Kültür ve Sanat Etkinlikleri ile Biga’nın Kurtuluşu’nun 96’ncı yıldönümü etkinlikleri kapsamında Belediye Meydanı’nda sahne aldı.
Göç Yolu" Filminin Özel Gösterimi Sakarya'da Yapılacak Sakarya'nın Hendek ve Pamukova ilçelerinde çekilen ve 21 Eylül'de vizyona girecek "Göç Yolu (Elveda Balkanlar)" filminin özel gösterimi ..
Ahilik Haftası Afyonkarahisar Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nce (ESOB) düzenlenen Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında yılın ahilik ödülleri verildi.
Çalıştay Çalışmaları Sanat Galerisinde Devam Ediyor
Çalıştay Çalışmaları Sanat Galerisi'nde Devam Ediyor
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Belediye tarafından düzenlenen 3. Bartın Resim ve Sanat Müzesi Çalıştay’ı’ için şehre gelen Akademisyen ve ressamları Bartın Belediyesi Sanat Galerisi’nde ziyaret ederek yapılan...
Hasankeyf'teki 9 Mağara Yeni Yılda Butik Otele Dönüşecek Batman'ın Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyündeki 9 mağaranın butik otele dönüştürülmesi için başlatılan çalışmalar yeni yılda tamaml..
Su Altındaki Müzeye Yeni Heykeller 'Batırıldı'
Su Altındaki Müzeye Yeni Heykeller "Batırıldı"
Antalya'nın Kemer ilçesinde dalış turizmini geliştirmek amacıyla hayata geçirilen "Sualtı Heykel Müzesi" projesi kapsamında hazırlanan heykeller deniz altına indirildi.
Komutanlarını Görmek İçin 30 Yıl Sonra Bir Araya Geldiler Askerliğini Kıbrıs'ta yapan ve kendi aralarında oluşturdukları "Kıbrıs aslanları" grubundan 26 asker arkadaşı, unutamadıkları komutan..
Renk ve Çizgi Bu Sergide Meşk Edecek
Renk ve Çizgi Bu Sergide Meşk Edecek
Nilüfer Belediyesi, resmin şairi olarak bilinen Devrim Erbil ile Tülay Tura Börtecene’nin “Dostluğun ve Sanatın Büyüsü” isimli resim sergisine ev sahipliği yapacak.
Kurul Kalesi'nde 8 Yıllık Kazı Sona Erdi, 2 Bin Parça Tarihi Eser Bulundu
ORDU'da, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınması için başvuru yapılan 6'ncı Mithridates dönemine ait 2 bin 300 yıllık 'Kurul Kalesi'nde, 8 yıldır sürdürülen arkeolojik kazı çalışmaları tamamlandı.
Two Turkish Tenors" Yarın Kartal'da Olacak Kartal Belediyesi, "Two Turkish Tenors" adlı müzikal gösteriye ev sahipliği yapacak.
Ahilik Haftası Manisa'da Ahilik Kültürü ve Mesleki Eğitim Haftası kutlamaları törenlerle kutlandı.
Alman Kadından Çevre İçin Örnek Davranış Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde yaşayan Alman Sandy Tuncel, çevre kirliliğinin önüne geçmek ve özellikle çocukları bilinçlendirmek için sokaklardan atı..
Sedir Adası Ziyaretçilerini Cezbediyor Koruma altında bulunan altın sarısı rengi kumuyla ünlü Gökova Körfezi'ndeki Sedir Adası'nın "Kleopatra Plajı", yerli ve yabancı turistlerden yoğun ilgi ..
Çömçe Gelin" Gaziantep'i Tanıtacak Gaziantep'te yaşayan mozaik sanatçısı Gülçin Sökücü'nün aynı isimdeki yöresel oyundan esinlenerek Antep fıstığı kabukları ve yaklaşık 2 metre uzunluğundaki ..
Bolu Yayla Turizminde de Söz Sahibi Olmak İstiyor Abant, Gölcük ve Yedigöller gibi doğal güzellikleriyle ilgi gören Bolu'daki yaylaların da turizme kazandırılması için çalışmalar yapılıyor.
Eskişehir Senfoni Orkestrası'nın 100 Afişi Sergilenecek Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası kurulduğu 2002 yılından itibaren gerçekleştirdiği yüzlerce konserin afişleri arasınd..
Makam Aracı Engelli Çiftin Gelin Arabası Oldu ADANA(AA) - Adana'nın Kozan ilçesinde Belediye Başkanı Musa Öztürk, makam aracını, fiziksel engelli çiftin düğününde gelin arabası olarak tahsis ..
Adana'yı Film Festivali Heyecanı Sardı ADANA'da bu yıl 25'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Adana Film Festivali, 22- 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak.
Midyat'ta Öğretmenlere Trafik Eğitimi Verildi Mardin'in Midyat ilçesinde öğretmenlere trafik eğitimi verildi.
Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Sanat Çalıştayı Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Bisanthe Uluslararası Kadın Ressamlar Sanat Çalıştayı devam ediyor.
Adanayı Film Festivali Heyecanı Sardı
Adana'yı Film Festivali Heyecanı Sardı
ADANA'da bu yıl 25'incisi düzenlenecek olan Uluslararası Adana Film Festivali, 22- 30 Eylül tarihleri arasında yapılacak.
New York Carnegie Hall'da Türk-Japon Dostluğu Konseri Verilecek NEW Türk-Japon dostluğunda önemli bir role sahip Ertuğrul Fırkateyni ve İran-Irak Savaşı'nda İran'da mahsur kalan Japonların Tü..