16 Eylül 2018 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

16 Eylül 2018 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
İstanbul Emniyeti'nden Mobil Okul Timi Açıklaması Haber: Çağatay KENARLI / İstanbul DHA İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Mobil Okul Timleri'nin 10-14 Eylül tarihleri arasında uyum haftası kapsamın..
Espor: Freezone Şampiyonluk Ligi Bahçeşehir SuperMassive ESpor takımı, Vodafone Freezone Şampiyonluk Ligi'ni birinci sırada tamamladı.
Fenerbahçe 3 Haftalık Galibiyet Hasretine Son Verdi
Fenerbahçe 3 Haftalık Galibiyet Hasretine Son Verdi
Atiker Konyaspor ile deplasmanda karşılaşan Fenerbahçe rakibini 1-0 mağlup etti.
İstanbul Valisinden 3. Havalimanındaki Olaylarla İlgili Açıklama
İstanbul Valisi'nden 3. Havalimanı'ndaki Olaylarla İlgili Açıklama
İstanbul Valisi Vasip Şahin, "Havalimanı inşaatında çalışan işçilerin sorunlarının giderilmesi noktasında işveren de çalışma başlattı.
Bakan Pakdemirli, Aydın'da Organik İncir İşleme Tesisini Gezdi (2) ZİRAAT ODALARININ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'i mak..
Servis Sürücüleri Bir Araya Geldi Havza ilçesinde öğrenci ve personel taşımacılığı yapan minibüsçüler, Havza Birlik Öğrenci Personel Taşımacılığı Kooperatifinin düzenlendiği programda bir ara..
Akçay Barajı Sakaryayı Geleceğe Taşıyacak
Akçay Barajı Sakarya'yı Geleceğe Taşıyacak
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Rüstem Keleş, dünyada temiz su kaynaklarının her geçen azaldığını belirterek, temiz su kaynakları oluşturarak şehri geleceğe taşıdıklarını...
100 Liraya Araba Sahibi Oldu
100 Liraya Araba Sahibi Oldu
DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır’da bulunan Ninova Park AVM’den 100 liralık alışveriş yapan ve çekilişe katılan Vedat Karakaya, noter huzurunda çekilen kura ile 300 bin lira değerinde aracın sahibi oldu.
Tek Sorguda Yerli Malı Girişimci Ömer Ekinci, geliştirdiği mobil uygulama ile ay yıldızlı bayrağı market raflara taşıdı.
Bakan Pakdemirli, Aydında Organik İncir İşleme Tesisini Gezdi (2)
Bakan Pakdemirli, Aydın'da Organik İncir İşleme Tesisini Gezdi (2)
ZİRAAT ODALARININ BAŞKANLARIYLA BİR ARAYA GELDİTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger'i makamında ziyaret ettikten sonra Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Atatürk Kongre Merkezi'ne geçti.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Ege Bölge Toplantısı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, aile olarak merhum başbakan Adnan Menderes'in ailesiyle yakın ilişkileri bulunduğunu belirterek, "A..
İranda Doların Kangrene Dönüşmesinin Sebebi İç Etkenlerdir'
İran'da Doların Kangrene Dönüşmesinin Sebebi İç Etkenlerdir"
İran Meclisi Ekonomi Komisyonu Başkanı Alişahi, ülkesinde doların hızlı yükselişiyle meydana gelen krizin sebebinin daha çok iç etkenlerden kaynaklandığını söyledi.
Bakan Pakdemirli: 'Döviz Baskısına Karşı Tarımsal İhracatımızı Artırmalıyız'
Bakan Pakdemirli: "Döviz Baskısına Karşı Tarımsal İhracatımızı Artırmalıyız"
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üretici ve tüketiciyi korumak için gerekli tüm tedbirleri aldıklarını belirterek, “Döviz üzerindeki baskıya karşı tarım ürünleri ihracatımızın artırılması için planlamalarımızı...
Tzob Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: İthalat Şansımız Kalmadı
Tzob Genel Başkanı Şemsi Bayraktar: İthalat Şansımız Kalmadı
TZOB Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, "İthalat şansımız kalmadığına göre çiftçimizi tarlada tutacağız ve daha fazla destek vereceğiz.
Ulusal Ekonomiyi El Birliğiyle Canlandırmalıyız" Gaziantep Genç İşadamları Derneği (GAGİAD) Başkanı Bora Tezel, son dönemlerde piyasalarda yaşanan dalgalanmalarla ilgili "Bazen taşların yerin..
Çiftçi, Yerli Tohumla Üretilen Pamuk Hasadına Katıldı
Çiftçi, Yerli Tohumla Üretilen Pamuk Hasadına Katıldı
Türkiye genelinde pamuk üretiminin yüzde 47’sine sahip olan Şanlıurfa’da yerli tohumla ekimi yapılan pamuk tarlalarını gezen Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, üretici ile hasatta katıldı.
Başkan Toçoğlu: 'Sakarya Süs Bitkiciliğinde Örnek Şehir Olacak'
Başkan Toçoğlu: "Sakarya Süs Bitkiciliğinde Örnek Şehir Olacak"
Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 26-29 Eylül tarihleri arasında Sapanca Kırkpınar’da gerçekleştirilecek Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Festivali öncesi fuar alanında incelemelerde bulundu.
Türkiye Ziraat Odaları Birliği Ege Bölge Toplantısı Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım ürünlerinde ithalat maliyetinin yükselmesiyle artık yerli üretim..
İslahiye'de Okul Servislerine Denetim Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı (UKOME), Trafik Kanunu Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği çerçevesinde, 2018-2019 eğitim ..
Şeker-İş'ten "Özelleştirme" Açıklaması Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş) Genel Başkanı İsa Gök, "Türkşeker ve Özelleştirme İdaresi Başkanlığının hammaddeyi garanti al..
20 Bin TL Ödüllü Hadi'nin İpucu Dergilik'te Mobil uygulama üzerinden Turkcell alt yapısıyla yapılan Hadi’nin, bugünkü 20 bin TL ödüllü yarışmasının ipucunu Dergilik’te açıklandı.
Samsun'dan Kısa Kısa Kavak Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ergin Taş, meyve yetiştiricilerine verimin artması için budama yapılması önerisinde bulundu.
Şekerbank'tan Esnafa Ahilik Haftası'na Özel Üç Ay Taksit Erteleme İmkanı Şekerbank, Ahilik Haftası'na özel sunduğu kampanya ile esnaf müşterilerine, üç aya kadar taksit erteleme seçeneğiyle k..
British Airways Londra-Tahran Seferlerini 22 Eylül'de Sonlandıracak İngiliz havayolları şirketi British Airways, 22 Eylül'de Londra-Tahran seferlerini sonlandıracağını bildirdi.
Kulada 4 Buçuk Kilometrelik İçme Suyu Hattı
Kula'da 4 Buçuk Kilometrelik İçme Suyu Hattı
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Kula’nın Kalınharman Mahallesi’nde 4 buçuk kilometrelik içme suyu hattı döşeme çalışmasına başladı.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 359,76 lira, en düşük 174 lira olarak belirlendi.
Saski Genel Müdürü Keleş: 'Akçay Barajı Şehri Geleceğe Taşıyacak'
Saski Genel Müdürü Keleş: "Akçay Barajı Şehri Geleceğe Taşıyacak"
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, beraberinde Genel Müdür Yardımcısı Sezar Ercan ve Planlama ve Yatırım Dairesi Başkanı Mustafa Fırat ile birlikte Akçay...
İslahiye'de Okul Servislerine Denetim Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı (UKOME), Trafik Kanunu Okul Servis Araçları Hizmet Yönetmeliği çerçevesinde, 2018-2019 eğitim ..
31. Ahilik Haftası Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, ahilik kültürünün, milli birlik ve beraberliğin en büyük teminatlarından olduğunu belirterek, "Ticaret ve ekonomi alanında esnaf ve sanatkarım..
Ordu'dan Almanya'ya Bal İhracatı Ordu Arıcılık Araştırma Enstitüsü bünyesinde bir süre önce açılışı gerçekleştirilen bal paketleme tesisi ve analiz laboratuvarında işlenen bal, Almanya'ya ihr..
Türkonfed Hükümeti 'Önce Küçüğü Düşün'Meye Çağırdı
Türkonfed Hükümeti "Önce Küçüğü Düşün"Meye Çağırdı
Finansal dalgalanmaların arttığı dönemlerde öncelikle KOBİ'lerin etkilendiğini hatırlatan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan, "Bu işletmelerimizin nakit ve finansman...
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Aydın'da Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Aydın'da çeşitli ziyaretlerde bulundu.
Girişimci Kadının Başarı Öyküsü
Girişimci Kadının Başarı Öyküsü
Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde yaşayan ev hanımı Hamide Özdemir, eşinin de desteğiyle iş yaşamına atıldı.
Gurbetçilere 'Emeklilik Danışmanlığı' Uyarısı
Gurbetçilere "Emeklilik Danışmanlığı" Uyarısı
Türkiye'nin Kopenhag Büyükelçiliği Çalışma ve Sosyal Güvenlik Müşaviri Ali Rıza Önay, yurt dışındaki Türklere yönelik "sosyal güvenlik uzmanlığı" ve "emeklilik danışmanlığı" gibi hizmetlere karşı dikkatli olunmasını...
» 1 2 3