15 Eylül 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

15 Eylül 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kuzey Carolina Felaket Bölgesi İlan Edildi
Kuzey Carolina Felaket Bölgesi İlan Edildi
ABD Başkanı Donald Trump, ülkenin doğu yakasında etkili olan Florence kasırgasının vurduğu ve en az 6 kişinin hayatını kaybettiği Kuzey Carolina'yı felaket bölgesi ilan etti.
THYnin Hong Kong Seferlerine Tayfun Engeli
THY'nin Hong Kong Seferlerine Tayfun Engeli
Türk Hava Yolları'nın İstanbul-Hong Kong arasında gerçekleştireceği tarifeli seferler, Hong Kong'da beklenen Mangkhut tayfunu nedeniyle karşılıklı olarak iptal edildi.
THY'nin Hong Kong Seferlerine Tayfun Engeli Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Hong Kong arasında gerçekleştireceği tarifeli seferler, Hong Kong’da beklenen Mangkhut tayfunu nedeniyle karşılıklı ..
Balıkesirde Büyükşehir Belediye İlaçlıyor, Zeytin Üretim Artıyor
Balıkesir'de Büyükşehir Belediye İlaçlıyor, Zeytin Üretim Artıyor
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı, zeytin sineği ile mücadele programı kapsamında 2018 yılı çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Malatya Kayısısı Lisanslı Deposuna Kavuşuyor Dünya kuru kayısı başkenti olarak da bilinen Malatya'da ürün için lisanslı deponun temeli gelecek ay atılacak.
Gso Teknik İflası Erteledi Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi, "Yapılan düzenlemeyle eski kur bedelleri üzerinden borçlanıp da bilanço hesaplarında borcu sermay..
İptal Edilen İhale 27 Eylül'de Yapılacak, Tahmin Edilen Bedel 702 Milyona Yükseldi 29 Ekim'de ilk etabı açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'na yapılacak olan 150 bagajlı otobüsle taşımacıl..
İptal Edilen İhale 27 Eylül'de Yapılacak, Tahmin Edilen Bedel 702 Milyona Yükseldi 29 Ekim'de ilk etabı açılacak olan İstanbul Yeni Havalimanı'na yapılacak olan 150 bagajlı otobüsle taşımacıl..
Başkan Buz: 'Kobilere de Fırsat Tanınmalı'
Başkan Buz: "Kobilere de Fırsat Tanınmalı"
Sanayi Ticaret ve Esnaf (SATİVES) Derneği Başkanı Erol Buz, gündeme dair açıklamalarda bulunarak, ""Kobilere de fırsat tanınmalı" dedi.
Rusya ve Suudi Arabistan İran'ın Pazar Payını Kapma Peşinde" İran'ın Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) Temsilcisi Hüseyin Kazımpur Erdebili, Rusya ve Suudi Arabistan'ın petrol piyasasın..
Gsonun Girişimleri Sonuç Vermeye Devam Ediyor
Gso'nun Girişimleri Sonuç Vermeye Devam Ediyor
Gaziantep Sanayi Odası’nın (GSO) iş dünyasının yaşadığı sorunların çözümüne yönelik girişimleri sonuç vermeye devam ediyor.
Uluslararası Gazze İmar Heyeti İstanbulda
Uluslararası Gazze İmar Heyeti İstanbul'da
Uluslararası Gazze İmar Heyeti’nin İstanbul ’da düzenlediği üçüncü toplantısında Ürdün Mühendisler Odası Başkanı Nasir El Huneydi, bugüne kadar yaptıkları işleri paylaştı ve Türk halkına, STK’lara, belediyelere buradan...
Sarıoğlu, 'Yetkililerden Olumlu ya da Olumsuz Cevap Bekliyoruz'
Sarıoğlu, "Yetkililerden Olumlu ya da Olumsuz Cevap Bekliyoruz"
Tüm İşçi Emeklileri Dul ve Yetimleri Derneği Zonguldak Şube Başkanı ve Genel Merkez Teşkilat Sekreteri Mustafa Sarıoğlu, 7 Haziran seçimlerinde emeklilere verilen sözün yerine getirilmesini istedi.
Sergilerde Kuruyan Üzümler Çuvallanıyor
Sergilerde Kuruyan Üzümler Çuvallanıyor
Türkiye’de tarım ihracatında önemli bir yere sahip olan Manisa’da bin bir emekle hasadı yapılıp sergilerde kurutulan üzümler gece gündüz demeden çuvallanarak satışa hazırlanıyor.
Cari Açığı Kapatmanın Yolu Teknoloji Girişimlerinden Geçiyor" Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD) Başkanı Yiğit Savcı, girişimci adaylarına 200 bin lira hibe verilmesine yönelik uygu..
Dünya Temizlik Günü'nde Toyota'dan Örnek Davranış Toyota yarış takımı Toyota GAZOO Racing ekibi ve Toyota Türkiye çalışanları, 15 Eylül Dünya Temizlik Günü'nde çöp topladı.
Sosyal Medyada Gündem Olan Lokantanın Sahibi Konuştu SAKARYA'da çorba fiyatıyla sosyal medyada ülke gündemine oturan lokantanın sahibi Sami Özkurt, Fiyatlar yazıldığı gibidir.
İlk İşim Girişim" Yarışması Başladı Çalık Holding, Yıldız Teknopark ve Yıldız TTO ortaklığında bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "İlk İşim Girişim" yarışması için başvurular başladı.
THYnin Ortağı İlk Uçuşunu İstanbula Gerçekleştirdi
THY'nin Ortağı İlk Uçuşunu İstanbul'a Gerçekleştirdi
THY ortaklığı ile kurulan Arnavutluk'un ilk ulusal havayolu şirketi Tiran-İstanbul uçuşunu gerçekleştirdi.
Dünyaca Ünlü Yapay Zeka Profesörü İTÜ'ye Geliyor Yapay zeka konusunda Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü'nde (CalTech) gerçekleştirdiği bilimsel çalışmalarla birçok ödüle layık görülen Yaser Ebu..
Dikadan Dört İlde Proje Uygulama Eğitimleri
Dika'dan Dört İlde Proje Uygulama Eğitimleri
Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), “2018 Yılı Mali Destek Programları” kapsamında destek almaya hak kazanan kurum ve kuruluşların temsilcilerine yönelik proje uygulama eğitimleri dört ilde gerçekleştirildi.
Irak Meclis Başkanlığına Muhammed Halbusi Seçildi
Irak Meclis Başkanlığına Muhammed Halbusi Seçildi
Irak meclisinde bugün yapılan oylamada Sünni Arap adaylardan Muhammed Halbusi en çok oyu alarak yeni Meclis Başkanı oldu.
Gençleşen Filo ile Konforlu Ulaşım
Gençleşen Filo ile Konforlu Ulaşım
Bursa Büyükşehir Belediyesi ulaşım şirketi Burulaş bünyesine katılan 26 mikrobüsle otobüs filosu yaş ortalaması 6’ya, yeni alınan 50 otobüs ile özel halk otobüsü yaş ortalaması da 3’e indi.
Gelinlik ve Damatlıkla Çöp Topladılar Çankırı'da 15 Eylül Dünya Temizlik Günü dolayısıyla yeni evlenen bir çift, düğün töreni öncesi gelinlik ve damatlıkla çöp topladı.
15 Eylül Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Günü Yeditepe Üniversitesi Hastanesi Üroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Faruk Yencilek, prostat kanseri tanısı alan hastalarda en önemli nokta..
Bakan Pekcan: Türkiye, Politikalarını 'Yeni Sanayi Devrimi'ne Göre Değiştirmeyi Hedefliyor TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye ticaret, üretim, gümrük ve yatırım politikalarını 'Yeni Sanay..
Pekcan: Ticarette Temel Stratejimiz Teknoloji İhracatı
Pekcan: Ticarette Temel Stratejimiz Teknoloji İhracatı
Ticaret Bakanı Pekcan, "Teknoloji yoğun ve katma değeri yüksek ürünlerimizin toplam ihracatımız içindeki payının artırılması, Türkiye'nin ticaret stratejisinin temelini oluşturuyor" dedi.
Bakan Pekcan: Türkiye, Politikalarını 'Yeni Sanayi Devrimi'ne Göre Değiştirmeyi Hedefliyor TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Türkiye ticaret, üretim, gümrük ve yatırım politikalarını 'Yeni Sanay..
Muhtarlık Maaşını Hazineye Bağışladı Amasya'nın Suluova ilçesinde bir muhtar, yerel seçimlere kadar kalan süredeki muhtarlık maaşını hazineye bağışlama kararı aldı.
Tkdk'dan Kars'a Yeni Yatırımlar Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’dan Kars’a 16 milyon liralık yatırım sesteği verilecek.
Bakan Kurumdan Kanal İstanbul Açıklaması
Bakan Kurum'dan Kanal İstanbul Açıklaması
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, "Bakanlık olarak 100 günlük eylem planımız içerisinde Kanal İstanbul Projesi bizim için en önemli proje" dedi.
Dünyaca Ünlü Konyaaltı Sahilinde Çocuklar, Yaşlılar ve Evcil Hayvanlar Güven Çemberine Alınıyor
Dünyaca Ünlü Konyaaltı Sahilinde Çocuklar, Yaşlılar ve Evcil Hayvanlar Güven Çemberine Alınıyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi akıllı şehir, gelecek vizyonu çerçevesinde Vestel ile iş birliği yaparak, Konyaaltı Sahili’nde çocukların, yaşlıların ve evcil hayvanların nerede olduklarını haber veren Güven Çemberi...
Tariş Üzüm Alım Avans Fiyatını Artırdı
Tariş Üzüm Alım Avans Fiyatını Artırdı
Üzüm Tarım Satış Kooperatifleri Birliği (TARİŞ) bölgenin en önemli ihracat ürünü olan kuru üzüm alım avans fiyatını artırdı.
Türkiye, Özbekistan'ın 4'üncü Büyük Ticari Ortağı Türkiye, yılın 8 ayında Özbekistan'ın dış ticaretinden yüzde 6,6 pay alarak 4'üncü büyük ticari ortağı oldu.
Belediye Hizmetlerinde Bisikletli Dönem Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, geçen yıl bisiklet yılı kapsamında alınan bisikletleri belediye hizmetlerinde kullanmaya başladıklarını b..
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 352,56 lira, en düşük 174 lira olarak belirlendi.
» 1 2 3 4