14 Eylül 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

14 Eylül 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kazakistan'da "Dans Ruhu" Festivali Kazakistan'ın başkenti Astana'da, Dans Ruhu (The Spirit of Dance) uluslararası etnik müzik ve dans festivali yapıldı.
Dünyanın En Büyük Dondurma Topu" Rekor Denemesi 2. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali kapsamında, "dünyanın en büyük dondurma topu" rekor denemesi yapıldı.
10. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları Malatya'da, Battalgazi Belediyesince düzenlenen "10. Uluslararası Kervansaray Buluşmaları" kortej yürüyüşüyle başladı.
Bora Aksu İlkbahar - Yaz 2019 Defilesi Londra'da Birleşik Krallık Moda Konseyi tarafindan resmi listeye alınan ve ardından üst üstte dört kez yeni jenerasyon ödülünü kazanan modacı Bora Aksu'..
Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali Başladı Marka Şehir Bolu ve 6. Uluslararası Köroğlu Festivali başladı.
Bora Aksu İlkbahar - Yaz 2019 Defilesi Londrada
Bora Aksu İlkbahar - Yaz 2019 Defilesi Londra'da
Birleşik Krallık Moda Konseyi tarafindan resmi listeye alınan ve ardından üst üstte dört kez yeni jenerasyon ödülünü kazanan modacı Bora Aksu'nun İlkbahar - Yaz 2019 defilesi Londra'da yapıldı.
Distopya" Sergisi Ankara'da Poliplastik tasarımı dünyada ilk kez sanat amaçlı kullanmasıyla tanınan Emre Lüle'nin hazırladığı "Distopya" seçkisi, Ankara'da sanatseverlerin beğenisine sunulaca..
27. Karagöz Kültür Şenlikleri ve Yörük Türkmen Şöleni Bursa'da Orhaneli Belediyesi tarafından bu yıl 27'ncisi düzenlenen "Karagöz Kültür Şenlikleri ve Yörük Türkmen Şöleni" başladı.
8. Bodrum Türk Filmleri Haftası Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 8. Bodrum Türk Filmleri Haftası etkinlikleri, "Çakallarla Dans 5" filminin tanıtımıyla devam etti.
Edirne'de Kültür-sanat Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu, konser verecek.
Rumkale En Görkemli Kaleler Listesinde Yavuzeli ilçesi sınırlarında yer alan Rumkale, Kültür ve Turizm Bakanlığının "kulturportali" internet adresinden belirlediği Türkiye'nin en görkemli 13 ..
4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu" Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen "4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu" devam ediyor.
Tokat'ın Son 500 Yıllık Tarihi Müzede TOKAT Belediyesi tarafından, kentin tarihinin sergileneceği Şehir Müzesi'nde çalışmalarda sona gelindi.
Ulusal Odunpazarı Lüle Taşı Festivali Eskişehir'de, bu yıl ilki düzenlenen Ulusal Odunpazarı Lüle Taşı Festivali'nde, ustaların eserleri ziyaretçilerin beğenisine sunulacak.
Midyat'ta Ücretli Öğretmenler Kurayla Belirlendi Mardin'in Midyat ilçesinde 2018-2019 eğitim öğretim yılında ücretli öğretmen alımı için kuralar çekildi.
Mevsimlik İşçilerin "Acı Hayatı" - Gaziantep Gaziantep'te pul biber üretiminde çalışan mevsimlik işçiler, güneşin kavurucu sıcaklığı altında acısı ellerini ve genizlerini yakan biberin her aş..
Tokatın Son 500 Yıllık Tarihi Müzede
Tokat'ın Son 500 Yıllık Tarihi Müzede
TOKAT Belediyesi tarafından, kentin tarihinin sergileneceği Şehir Müzesi'nde çalışmalarda sona gelindi.
Peygamberler Şehri'Nde Kahvaltının Adı: Tirit
Peygamberler Şehri"Nde Kahvaltının Adı: Tirit
Türkiye'nin yemek kültürüyle öne çıkan kentlerinin başında gelen Şanlıurfa'da, özellikle havaların serinlemesiyle daha çok tercih edilen yöresel tirit yemeği, kahvaltı sofralarını süslemeye devam ediyor.
Karun Hazinesi Ait Olduğu Topraklarda Ziyaretçilerini Bekliyor Karun Hazinesi olarak bilinen ve aralarında daha önce iki kez çalınarak yurt dışına kaçırılan Kanatlı Denizatı Broşu'nun da bulu..
Bursa'nın Ticaret ve Alışveriş Vitrini: Kapalı Çarşı Osmanlı'nın ilk çarşılarından, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alt bileşen olarak giren Hanlar Bölgesi'ndeki Bursa Kapalı Çarşı, 7 asırlık t..
10 Bin Metrede "Hayat Kurtaran" Müdahale Tedavi için bulunduğu Ankara'dan memleketi Artvin'e gitmek üzere bindiği Erzurum uçağında bilinç kaybı oluşan kanser hastası Faik Çelik, yolcular aras..
Anadolu'nun İlk Üniversiteleri: Selçuklu Medreseleri Konya başta olmak üzere çok sayıda kentte 1925'e kadar faaliyetini sürdüren 9 asırlık Anadolu Selçuklu medreseleri; eğitim olanakları, bur..
Kardeşlik" İçin Kilometrelerce Pedal Bastı Sporcu Ramazan Değer, bisikletiyle Kapıkule Sınır Kapısı'ndan Habur Sınır Kapısı'na "kardeşlik" için kilometrelerce pedal çevirdi.
Photo Safari'de Dereceye Girenler Belli Oldu Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından Photo Bisanthe Uluslararası Fotoğraf Festivali kapsamında bu yıl ilk kez düzenlenen Photo Safari'de de..
Iı. Uluslararası Hazar Ülkeleri Tiyatro Festivali AKTAU (AA) – Kazakistan'ın Aktau kenti, II. Uluslararası Hazar Ülkeleri Tiyatro Festivali'ne ev sahipliği yapıyor.
Fas'ta Türk Dizileri Revaçta Fas'ta eylül ayının ikinci haftasında devlet televizyonlarında en çok izlenen programlar sıralamasında Türk dizileri ilk sıraya yerleşti.
25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Rusya Federasyonu Bolşoy Devlet Akademik Tiyatrosu, 25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivaline, "Bolşoy" balesiyle konuk oldu.