13 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

13 Eylül 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
8. Bodrum Türk Filmleri Haftası Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 8. Bodrum Türk Filmleri Haftası etkinlikleri, "CineBodrum" programıyla başladı.
İsmail Lumanovski ve Dzambo Agusev Orkestrası Crr'de Balkan dünyasının usta müzisyenlerinden İsmail Lumanovski ile Dzambo Agusev Orkestrası, "7. Uluslararası Klarnet Festivali" kapsamında bir..
Istanbul Photo Awards 2018' Sergisi Ankarada
Istanbul Photo Awards 2018" Sergisi Ankara'da
Anadolu Ajansı (AA) Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Yayın Yönetmeni Metin Mutanoğlu, "Anadolu Ajansı, haberin de fotoğrafın da görüntünün de adresi ama özellikle fotoğraf konusunda çok daha etkili olmak istiyoruz.
Antandros Antik Kenti'ne Teknik Gezi Düzenlendi Balıkesir'in Edremit ilçesinde, bin 700 yıl önce inşa edildiği belirlenen mozaikleriyle ünlü yamaç ev ile nekropolisin bulunduğu Antandros Anti..
Başkentte Sivas Günleri Etkinliği Başkentte bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Sivas Günleri etkinliği kapsamında Ankara'ya getirilen Kangal türü köpekler ve minik bıçaklar ilgi odağı oldu.
Murgul Karagöl Turizme Kazandırılacak Artvin Valisi Ömer Doğanay, Murgul Karagöl'ü kısa süre içinde turizme kazandırmak istediklerini söyledi.
Vizontele Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği" Van'ın Gevaş Belediyesince organize edilen "3. Vizontele Deli Emin Bisiklet ve Doğa Şenliği"nde renkli görüntüler yaşandı.
Unesco Islık Dili Kayıt Beratı, Vali Sarıfakıoğulları'na Teslim Edildi Doğu Karadeniz'de halk arasında "kuş dili" olarak ifade edilen ve UNESCO Acil Koruma Gerektiren Somut Olmayan Kültürel M..
Av" Filminin Çekimleri Sona Erdi Yönetmenliğini Emre Akay'ın üstlendiği "Av" adlı filmin çekimleri sona erdi.
İdil Biret, Tedavi Gören Çocuklar Yararına Konser Verecek Piyanist İdil Biret, tedavi gören çocuklar yararına 3 Kasım'da konser verecek.
İzmit'te Genç Sinemacılar Yetişecek Kocaeli'de, İzmit Belediyesi tarafından açılacak "Bilgisayar Sanatları ve Sinema Akademisi"nde gösteri sanatları alanında donanımlı bireylerin yetiştirilme..
Şanlıurfa'daki Han El-Barur Kervansarayı'nda Restorasyon Başladı Şanlıurfa'nın Harran ilçesindeki Eyyübiler dönemine ait 800 yıllık Han el-Barur Kervansarayı'nın restorasyonuna başlandığı bil..
Kelkit'teki Antik Kentte 2 Bin Yıllık Eserler Gün Yüzüne Çıkıyor GÜMÜŞHANE'nin Kelkit ilçesi Sadak köyünde, köyün de eski adı olan Satala Antik Kenti'nde gerçekleştirilen çalışmalarda toprağı..
Malatya Kahvaltısı "44" Çeşidiyle Misafirlerini Bekliyor Yeşilyurt Belediyesi, Malatya'da üretilen yöresel ürünlerin yer aldığı 44 çeşit, hem göze hem de damağa hitap eden kahvaltıyla tüm mis..
Kazancı Bedih Gaziantep'te Anılacak "Urfa Sıra Gecesi" kültürünün önemli isimlerinden merhum sanatçı Kazancı Bedih, Gaziantep'te düzenlenecek etkinlikte anılacak.
Mersin'de "Kızkalesi Film Festivali" Başladı Erdemli Belediyesi ve Mersin Sinema Derneği'nin ortaklaşa düzenlediği ve bu yıl ilk kez yapılacak Kızkalesi Film Festivali başladı.
Pasinler Zaferi'nin 970. Yılına Doğru Erzurum'da, Anadolu'nun fethinde önemli bir yeri olan Pasinler Zaferi'nin 970. yılı, Solo Türk gösterisinin yanı sıra çeşitli etkinliklerle kutlanacak.
Bosna Hersek'in Oscar Adayı "Beni Bırakma" Ödüllü Boşnak yönetmen Aida Begic'in "Beni Bırakma" (Don't Leave Me) filmi, Bosna Hersek'in Oscar adayı oldu.
9. Tarım ve İnsan Fotoğraf Sergisi" Tunceli'de Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca düzenlenen "9. Tarım ve İnsan" temalı fotoğraf sergisi açıldı.
Nükhet Duru ile Fuarda Nostalji Rüzgarı Esti
Nükhet Duru ile Fuar'da Nostalji Rüzgarı Esti
TÜRK pop müziğinin eskimeyen ve özel seslerinden biri olan Nükhet Duru, İzmir Enternasyonal Fuarı kapsamında verdiği konserde İzmirli sevenleriyle bir araya geldi.
Fuarda Fatih Erkoç Coşkusu
Fuar'da Fatih Erkoç Coşkusu
87'İNCİ İzmir Enternasyonal Fuarı'nın evsanevi mekanlarından Mogambo'da bu kez Fatih Erkoç rüzgarı esti.
Başakşehirliler Cebrailî Yöntem ile Musiki Öğrenecek
Başakşehirliler 'Cebrailî Yöntem' ile Musiki Öğrenecek
BAŞAKŞEHİR Belediyesi ve İbn Haldun Üniversitesi, kültür sanat alanındaki çalışmalarına bir yenisini ekledi.
Malatya'da Askeri Teçhizatın Sergileneceği Müze Kurulacak Malatya'da, Yeşilyurt Belediyesi tarafından kurulacak müzede sergilenmek üzere Eskişehir'de bulunan ve uçuş ömürünü tamamlayan 1968 m..
15. Uluslararası Konya Mistik Müzik Festivali'ne Doğru Türkiye başta olmak üzere İslam coğrafyasındaki ülkelerden tanınmış sanatçıların katılımıyla 20-30 Eylül'de "15. Uluslararası Konya Mist..
Harranlı Kadınlar Tarihi Gün Yüzüne Çıkarıyor UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Şanlıurfa'daki dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Harran Ören Yerindeki kazı çalışmalarına,..
Bursa'nın Sanat Köprüsü: Irgandı Çarşılı Köprüsü Bursa'da, yüzyıllar boyunca doğal afetler ile savaşlara direnerek şehrin tarihine tanıklık eden 576 yıllık Irgandı Çarşılı Köprüsü, geleneksel..
Osmanlı'dan Bugüne Uzanan Lezzet: "Geleli Kebabı" Bonfile veya kuzu etinin yanı sıra patlıcan, domates ve biber kullanılarak yapılan ve Osmanlı'nın son dönemlerinden bu yana tüketilen Geleli ..
Maltepe'de Çocuklar Tiyatro Sahnesindeki Asterix ve Oburix'i Çok Sevdi – MALTEPE Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen 'Asterix ile Oburix Tembelliğe Karşı' isimli çocuk oyunu ..
Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nda Aa'ya 2 Ödül İzmir Büyükşehir Belediyesinin bu yıl 19'uncusunu düzenlediği Barış Selçuk Gazetecilik Yarışması'nda Anadolu Ajansı (AA) 2 ödül kazandı.
Bu Hafta 11 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 11 film vizyona girecek.
Maltepede Çocuklar Tiyatro Sahnesindeki Asterix ve Oburixi Çok Sevdi
Maltepe'de Çocuklar Tiyatro Sahnesindeki Asterix ve Oburix'i Çok Sevdi
– MALTEPE Uluslararası Tiyatro Festivali kapsamında düzenlenen 'Asterix ile Oburix Tembelliğe Karşı' isimli çocuk oyunu ile küçükler eğlenceli dakikalar geçirdi.
Hüsnü Arkandan Yeni Albüm ve Roman
Hüsnü Arkan'dan Yeni Albüm ve Roman
MÜZİSYEN, yazar ve şair Hüsnü Arkan, yeni albüm çalışmasının bu yıl içerisinde tamamlanacağını, ayrıca yeni bir roman hazırlığında olduğunu ve bunu da 2019 yılı içerisinde bitirmeyi planladığını söyledi.
Ordu İçin Buluşuyoruz" Festivali Yapıldı Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından "Ordu İçin Buluşuyoruz" kültür sanat festivali düzenlendi.