13 Eylül 2018 Perşembe Günü Dünya Haberleri

13 Eylül 2018 Perşembe Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
BM Genel Sekreteri Guterres: "Abd'nin Yumuşak Gücü Azalıyor" Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, “ABD’nin yumuşak gücü azalıyor” dedi.
Dünya Rekortmeni Usain Bolt, Yerçekimsiz Ortamda Astronotlarla Yarıştı
Düzenlenen son 3 olimpiyatta altın madalya kazanan Usain Bolt, yerçekimsiz ortamda astronotlarla yarıştı. Bolt, yaşadığı o anları "Aklımı başımdan aldı, çok zevkliydi." ifadeleriyle anlattı.
ABDnin Yumuşak Gücü Azalıyor'
ABD'nin Yumuşak Gücü Azalıyor"
Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, "ABD'nin yumuşak gücü azalıyor" dedi.
ABD "Filistin'e 5 Milyar Dolar" İddiasını Reddetti ABD Başkanı Donald Trump'ın Uluslararası Müzakereler Özel Temsilcisi Jason Greenblatt, İsrail ile müzakere masasına dönmesi durumunda Amerik..
Aşık Olduğu Kadını Bulmaya Çalışan Üniversiteli, Okuldaki "Nicole" Soyadlı 247 Kadına Mesaj Attı
Kanada'da üniversite öğrencisi, aşık olduğu Nicole soyadlı kadını bulmak için üniversitede bulunan 247 Nicole soyadlı kadının e-posta hesaplarına mesaj yolladı.
Suriye ve Sınır Hattına Askeri Sevkiyat Sürüyor (2) SEVKİYAT SÜRÜYORKilis'ten Hatay'ın Suriye sınırına askeri personel ve araç sevkiyatı akşam saatlerinde de devam etti.
Ürdün ve Suriye Sınır Kapılarının Açılmasını Görüşüyor Ürdün ve Suriye arasındaki sınır kapılarının açılması meselesini görüşmek üzere, iki ülkenin oluşturduğu teknik komite bir araya geldi.
Bombardımandan Kaçanlar Tarla ve Boş Arazilerde Çadır Kuruyor Suriye rejiminin savaş uçaklarıyla İdlib'in güneyine yönelik yaptığı hava saldırılarında hedef alınan köylerde yaşayan siviller, ..
Suriye'nin Kaderini İdlib Belirleyecek – Rusya desteğiyle rejim güçlerinin karadan ve havadan ateş altına aldığı İdlib, aynı zamanda yedi yılı aşkın süredir devam eden Suriye'nin ve Suriye mu..
- Muhaliflerden Geri Adım Atmama Kararı – Suriye'nin İdlib kentine yönelik Esad rejiminin operasyon sinyali, muhalifleri de hareketlendirdi.
ABDli Bürokrat Makedonyada
ABD'li Bürokrat Makedonya'da
ABD’nin Avrasya’dan Sorumlu Müsteşar Yardımcısı Wess Mitchel Makedonya’ya geldi.
Tahran'da Cesetleri 30 Yıl Sonra Bulunan Askerler İçin Tören İran-Irak savaşında yaşamını yitiren ve cesetlerine 30 yıl sonra ulaşılan 135 İranlı asker için Tahran'da tören düzenlendi.
Kosovanın Tanınma Düğümü Çözülemedi
Kosova'nın Tanınma Düğümü Çözülemedi
Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova ile Sırbistan arasında nihai anlaşma sağlanma konusunda kötümser olduğunu dile getirdi.
Netanyahu'nun Sözcüsüne Cinsel Taciz Suçlaması İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun sözcüsü David Keyes'in 12 kadına cinsel tacizde bulunduğu iddia edildi.
Kosovanın Tanınma Düğümü Hala Çözülemedi
Kosova'nın Tanınma Düğümü Hala Çözülemedi
Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova ile Sırbistan arasında nihai anlaşma sağlanma konusunda kötümser olduğunu dile getirdi.
Ikby'den İran'ın "Muhalif Kürtleri Teslim Et" Çağrısına Yanıt Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Tahran yönetiminin kendilerine teslim edilmesini istediği İranlı..
Tahran'da Cesetleri 30 Yıl Sonra Bulunan Askerler İçin Tören (2) İran-Irak savaşında yaşamını yitiren ve cesetlerine 30 yıl sonra ulaşılan 135 İranlı asker için Tahran'da tören düzenlendi.
Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi: İngiltere'nin Veri Toplama ve İzleme Programı Gizlilik Hakkını İhlal Ediyor Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi, İngiltere Güvenlik ve İstihbarat Dairesi'nin kitles..
Tahran'da Cesetleri 30 Yıl Sonra Bulunan Askerler İçin Tören İran-Irak savaşında yaşamını yitiren ve cesetlerine 30 yıl sonra ulaşılan 135 İranlı asker için Tahran'da tören düzenlendi.
Türk Zırhlı Araç Konvoyu İdlib'te İdlib yakınlarındaki Kafr Lusin noktasından Suriye’ye giriş yapan zırhlı araçlardan oluşan Türk askeri konvoyu, Hama’nın kuzey yakınlarındaki Türk gözlem nok..
Vostok 2018" Tatbikatlarının Ana Aşaması Sona Erdi Rusya Savunma Bakanlığı "Vostok 2018 (Doğu 2018)" tatbikatlarının ana aşamasının sona erdiğini açıkladı.
Avustralya'da 36 Yıl Önce Gizemli Biçimde Ortadan Kaybolan Kadının Dosyası Yeniden Açıldı Avustralya'da polis 1982 yılında hiç iz bırakmadan ortadan kaybolan Lynette Dawson adındaki kadını bu..
» 1 2