12 Eylül 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

12 Eylül 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Cem Karaca Klarnet Festivali'nde Anıldı Usta müzisyen Cem Karaca, "İstanbul nefes alıyor" sloganıyla hayata geçirilen "7. Uluslararası Klarnet Festivali" kapsamında konserle anıldı.
18. Sinema Burada Festivali Başladı İzmir Enternasyonel Fuarı (İEF) etkinleri kapsamında düzenlenen "Sinema Burada Festivali" törenle başladı.
Sinema Sektörü Bodrum'da Buluşacak Muğla'nın Bodrum ilçesinde Bodrum Sinema ve Kültür Derneği ve Sinema Salonu Yatırımcıları Derneğince (SİSAY) düzenlenecek 8. Bodrum Türk Filmleri Haftası ka..
Ressamlar Çalıştayda Buluştu Muğla'nın Bodrum ilçesinde "4. Bodrum Sanat Çalıştayı" başladı.
Semaver Kumpanya" Ekim Ayında 17. Sezonuna Perde Açacak İstanbul Kasımpaşa semtinde kurulan "Semaver Kumpanya" adlı özel tiyatro topluluğu, ekim ayında 17'inci sezonuna perde açacak.
Antalya'da "Antik Kent Konserleri" Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından "Antik Kent Konserleri" düzenlenecek.
Bolşoy Balesi İlk Kez Aspendos'ta 25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali, ilk kez Rusya Federasyonu Bolşoy Devlet Akademik Tiyatrosu'nu ağırlayacak.
Müzede Açık Hava Konseri Düzenlenecek Bayburt'ta 2010 yılında açılan ve 2014 Avrupa Konseyi Müze Ödülü'ne layık görülen Baksı Müzesi, açık hava konserine ev sahipliği yapacak.
Keşke Projesi ile Çocuklar İlk Kez Ata Bindi Yeşilyurt Belediyesi tarafından 4 yıldır dezavantajlı çocuklara yönelik sürdürülen Keşke Projesi kapsamında düzenlenen etkinlikle çocuklar hem ilk..
En İyi Çay Demleyenler Çay ile Ödüllendirildi Rize Ticaret Borsası ve Rize Belediyesince Yaz Sporları ve Şenlikleri kapsamında Çay Demleme ve Sunum Yarışması'nda dereceye girenlere ödül olara..
En İyi Çay Demleyenler Çay ile Ödüllendirildi Rize Ticaret Borsası ve Rize Belediyesince Yaz Sporları ve Şenlikleri kapsamında Çay Demleme ve Sunum Yarışması'nda dereceye girenlere ödül olara..
G20 Eğitim Bakanları Toplantısı Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Reha Denemeç, Arjantin'in Mendoza şehrinde düzenlenen G20 Eğitim Bakanları Toplantısı'na iştirak etti.
4. İstanbul Tasarım Bienali Tüm Şehre Yayılıyor
4. İstanbul Tasarım Bienali Tüm Şehre Yayılıyor
22 Eylül – 4 Kasım tarihleri arasında düzenlenen 4. İstanbul Tasarım Bienali, Okullar Okulu ana başlığıyla, Jan Boelen küratörlüğünde gerçekleşiyor.
27. Karagöz Kültür Şenlikleri ve Yörük Türkmen Şöleni Bursa'nın Orhaneli ilçe belediyesi tarafından bu yıl 27'ncisi düzenlenecek "Karagöz Kültür Şenlikleri ve Yörük Türkmen Şöleni" 14-16 Eylü..
Gazeteci-yazar İpek Çalışlar, Atatürkün Hayatını Kaleme Aldı
Gazeteci-yazar İpek Çalışlar, Atatürk'ün Hayatını Kaleme Aldı
yazar İpek Çalışlar, Latife Hanım ve Halide Edib biyografilerinden sonra Mustafa Kemal Atatürk'ün hayatını kaleme aldı.
Köylerinin Işıkları 40 Yıl Sonra Yeniden Yanacak Tunceli'nin Pülümür ilçesinde 1980'li yıllarda çeşitli nedenlerle terk etmek zorunda kaldıkları memleketlerine dönmek isteyen Kayırlar ve Sarı..
Bursa'nın Meşhur Lezzet Durağı: Tarihi Kayhan Çarşısı Osmanlı'dan günümüze 600 yıllık geçmişiyle Bursa'nın en önemli çarşılarından biri olan Tarihi Kayhan Çarşısı, kentin simge lezzetlerinden..
Edip Akbayram 15 Yıl Sonra Harbiye Açıkhavada
Edip Akbayram 15 Yıl Sonra Harbiye Açıkhava'da
ANADOLU pop ve özgün müzik yorumlarıyla tanınan sanatçı Edip Akbayram, 15 yıl sonra Harbiye Açıkhava'da sevenleriyle buluşacak.
Şanlıurfa'da Huzurlu Alışverişin Adresi: Tarihi Kapalı Çarşı Tarihi ve kültürel yapılarıyla ön plana çıkan ve bu yönüyle her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapan Şanlıur..
Balıklıgöl'de Ziyaretçileri Kur'an ve Ney Sesi Karşılıyor İnanç turizminin önemli merkezleri arasında yer alan Şanlıurfa'daki tarihi Balıklıgöl Yerleşkesi'nde, ziyaretçilere namaz vakitlerind..
Çanakkale'de 2 Bin 500 Yıllık Yayık Kabı Bulundu Çanakkale'nin Eceabat ilçesindeki Maydos Kilise Tepesi Höyüğü kazılarında 2 bin 500 yıllık yayık kabı bulundu.
4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 4. Bisanthe Taş Heykel Sempozyumu devam ediyor.
18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivalinin Programı Belli Oldu!
18. Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali'nin Programı Belli Oldu!
Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, bu yıl 14-19 Ekim tarihleri arasında Frankfurt'ta 18. kez seyirciyle buluşacak.
Hayranları Sibel Can Ve Yıldız Tilbeye Doyamadı
Hayranları Sibel Can Ve Yıldız Tilbe'ye Doyamadı
Harbiye Açıkhava Konserleri kapsamında bu yaz hayranları ile buluşan yıldız Tilbe ve Sibel Can, yoğun istek üzerine yeniden Harbiye'de sahneye çıkıyor.