11 Eylül 2018 Salı Günü Dünya Haberleri

11 Eylül 2018 Salı Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Atina'da Kıbrıs Meselesine İlişkin Görüşme Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'in Kıbrıs sorunu için görevlendirdiği geçici özel danışmanı Jane Holl Lute, Atina ziyareti..
Türkiye'den Gözlemciler "Vostok 2018" Tatbikatına Katılacak Türkiye'nin Rusya Büyükelçiliği askeri ataşe temsilcilerinin "Vostok-2018" tatbikatlarına katılacak.
Astana Garantörü Ülkelerin Heyet Başkanları, Suriye Özel Temsilcisi'yle Görüştü DIŞİŞLERİ Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Astana garantörü ülkelerin heyet başkanlarının dün ve bugün Cenevr..
Astana Garantörü Ülkelerin Heyet Başkanları, Suriye Özel Temsilcisi'yle Görüştü DIŞİŞLERİ Bakanlığı'ndan yapılan açıklama da, Astana garantörü ülkelerin heyet başkanlarının 10-11 Eylül 2018 t..
Putin: Çin ile Askeri ve Teknik İlişkilerimizi Geliştiriyoruz Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Çin ile askeri ve teknik ilişkilerin geliştirilmesi konusunda mutabık kalındığını açıkladı.
Ucm'den ABD'nin Açıklamasına Yanıt Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'ın dünkü açıklamaları üzerine, mahkemenin tarafsız ve bağımsız bir kuru..
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgar Testinden Başarıyla Geçti (3) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, Çin'de yapılan rüzgar tünel testinde yaklaşık saniyede 82 met..
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgar Testinden Başarıyla Geçti (2) Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, Çin'de yapılan rüzgar tünel testinde yaklaşık saniyede 82 met..
Suudi Arabistan'da Kadın İş Arkadaşıyla Kahvaltı Eden Adam Tutuklandı – Suudi Arabistan'da bir adam, kadın bir iş arkadaşıyla kahvaltı ederken kaydettiği 30 saniyelik videonun "yakışıksız" bu..
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgar Testinden Başarıyla Geçti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, Çin'de yapılan rüzgar tünel testinde yaklaşık saniyede 82 metre y..
Suudi Arabistanda Kadın İş Arkadaşıyla Kahvaltı Eden Adam Tutuklandı
Suudi Arabistan'da Kadın İş Arkadaşıyla Kahvaltı Eden Adam Tutuklandı
– Suudi Arabistan'da bir adam, kadın bir iş arkadaşıyla kahvaltı ederken kaydettiği 30 saniyelik videonun "yakışıksız" bulunması nedeniyle tutuklandı.
İkinci Görüşme Geliyor
İkinci Görüşme Geliyor
Beyaz Saray Basın Sekreteri Sarah Sanders, Başkan Trump ile Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un arasında yeni bir görüşmenin koordine edildiğini duyurdu.
Üreticisine Karşı Dava Açmaya Çağıran Televizyon ABD'de milyonlarca kullanıcının bilgilerini satan Vizio marka televizyon ekrandan müşterilere şirkete dava açma çağrısı yapacak.
Ryabkov: Suriye Konusunda Türkiye ile Ortak Nokta Bulmaya Çalışıyoruz Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya ve Türkiye'nin Suriye konularındaki tüm tavırlarının tamamen aynı ..
İsveç Seçimlerine Katılan 3 Türk Aday da Seçilemedi
İsveç Seçimlerine Katılan 3 Türk Aday da Seçilemedi
İSVEÇ'te yapılan yerel ve genel seçimlerinde farklı partilerden seçimlere giren Konya'nın Kulu ilçesinden göç etmiş Türk kökenli milletvekili adayları Sultan Kayhan, Muharrem Demirok ve seçim günü partisinden ihraç...
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgar Testinden Başarıyla Geçti
1915 Çanakkale Köprüsü Rüzgar Testinden Başarıyla Geçti
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 1915 Çanakkale Köprüsü'nün, Çin'de yapılan rüzgar tünel testinde yaklaşık saniyede 82 metre yani saatte 300 kilometre rüzgar hızına tabi tutulduğunu belirterek, testin başarıyla...
Rosturizm Türk Vatandaşlarına "Kolay Vizeyi" Onaylıyor Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm), Rusya'ya turizm akışının artıracağı için, Türk vatandaşlarının bazı kategorileri için vize reji..
Abeden Kuzey Koreye 'Şartlı Yardım' Sinyali
Abe'den Kuzey Kore'ye "Şartlı Yardım" Sinyali
Japonya Başbakanı Shinzo Abe, "nükleer silah" ve "kaçırılan Japon vatandaşları" sorunlarının tamamen çözümü halinde Kuzey Kore'ye mali yardımda bulunulabileceklerini söyledi.
Kim Jong Un Trump'la İkinci Bir Görüşme Talep Etti – Kuzey Kore Lideri Kim Jong Un, ikinci bir görüşme için ABD Başkanı Donald Trump'a bir mektup yolladı.
Abeden Kuzey Koreye 'Şartlı Yardım' Sinyali
Abe'den Kuzey Kore'ye "Şartlı Yardım" Sinyali
Japonya Başbakanı Shinzo Abe, “nükleer silah” ve “kaçırılan Japon vatandaşları” sorunlarının tamamen çözümü halinde Kuzey Kore’ye mali yardımda bulunulabileceğini söyledi.
Avrupada Milliyetçilerin Yükselişi Devam Edecek Mi?
Avrupa'da Milliyetçilerin Yükselişi Devam Edecek Mi?
Avrupa genelinde milliyetçi ve aşırı sağcı siyasi hareketler seçimlerden büyük kazanımlarla çıkıyor.
Pence, Ikby Başbakanı Barzani ile Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüşen ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence'in, İran güçlerinin IKBY bölgesine yönelik..
Kudüs'ü Korumak ABD ile İlişkilerden Daha Önemli" Filistin Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne, Kudüs'ü korumanın ABD ile ilişkilerden daha önemli olduğunu belirtti.