10 Eylül 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

10 Eylül 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
14. Uluslararası Kazan Müslüman Sinema Festivali Rusya'ya bağlı Tataristan Cumhuriyeti'nin başkenti Kazan'da düzenlenen 14. Uluslararası Kazan Müslüman Sinema Festivali'nde "Halef" filminin s..
25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Opera ve Balesi tarafından düzenlenen 25. Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde, "Zorba" isimli..
Mardin'de "Fotoğrafın Türlü Halleri" Sergisi Açıldı Fotoğraf sanatçısı Murat Germen'in aralarında aşırı kentleşmenin etkileri, yerel kültürlerin belgesel sürdürülebilirliği, insanın doğada ne..
Samdob 10. Sanat Yılını Kutlayacak Samsun Devlet Opera ve Balesi, ünlü İtalyan orkestra şefi Antonio Pirolli ve Hollandalı ünlü sanatçı Bariton Sef Thinsen'in katılımıyla açılış konseri ile 2..
Adıyamanda 1 Ton Dondurma Dağıtıldı
Adıyaman'da 1 Ton Dondurma Dağıtıldı
"2. Uluslararası Kahramanmaraş Dondurma ve Kültür Sanat Festivali" kapsamında Adıyaman'da 1 ton dondurma dağıtıldı.
Uluslararası Mersin Engelsiz Sanat Festivali Programı Açıklandı (2)- Yeniden
Uluslararası Mersin Engelsiz Sanat Festivali Programı Açıklandı (2)- Yeniden
'Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali yarın başlıyor' başlıklı haberimizi, yeniden düzenleyerek veriyoruz.
7. Sivas Kitap Günleri Sona Erdi Sivas Kongresi'nin 99. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, Sivas Valiliği öncülüğünde, İl Özel İdaresi ve Sivas Belediyesi koordinesinde bu yıl yedincisi düze..
8. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne Doğru Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından 8. kez düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamındaki Malatya Film Platformu, bu yıl ul..
Muharrem Ayını Birlik ve Beraberlik İçinde Yad Edeceğiz" Tunceli Hacı Bektaş-i Veli Kültürünü Yayma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı ve Tunceli Cemevi Dedesi Ali Ekber Yurt, muharrem ayı için, ..
Okul Harçlığını "Acı"Dan Çıkarıyor Gaziantep'in İslahiye ilçesinde üniversite öğrencisi Samet Köse, biber fabrikasında çalışarak okul harçlığını kazanıyor.
Kaçkar Dağları'na Mevsimin İlk Karı Yağdı Doğu Karadeniz'deki en büyük sıradağlar olan Kaçkar Dağları'na mevsimin ilk karı yağdı.
Ressam Orhan Peker, Ayvalıkta Söyleşiyle Anıldı
Ressam Orhan Peker, Ayvalık'ta Söyleşiyle Anıldı
BALIKESİR' Ayvalık'ta bir süre yaşayan ve 1978 yılında hayatını kaybeden ressam Orhan Peker, ilçede düzenlenen söyleşiyle anıldı.
Pamukkale'ye Giriş Ücretindeki Düzenleme Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (DENTUROD) Başkanı Gazi Murat Şen, kültürel ve doğal zenginliklerin gelecek nesillere aktarılabilme..
Odunpazarında Lületaşı Heyecanı
Odunpazarı'nda Lületaşı Heyecanı
Odunpazarı Belediyesi 'Deniz Köpüğü' sloganıyla 'Lületaşı Festivali' düzenliyor. 13-16 Eylül tarihleri arasında Tarihi Odunpazarı Meydanı'nda gerçekleşecek olan Lületaşı Festivali'ne, 17 sanatçı katılacak.
55. Uluslararası Antalya Film Festivali Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından, bu yıl 55'incisi gerçekleştirilecek Uluslararası Antalya Film Festivali'nde yarışacak filmler belli oldu.
Şebnem Ferah Şarkılarıyla Coşturdu
Şebnem Ferah Şarkılarıyla Coşturdu
Nilüfer Müzik Festivali, Şebnem Ferah’ın muhteşem konseriyle sona erdi.
Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali Yarın Başlıyor
Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali Yarın Başlıyor
MERSİN'de bu yıl 2'ncisi düzenlenecek Uluslararası Engelsiz Sanat Festivali, 19 ülkeden 100 engelli sanatçının katılımı ile yarın başlayacak.
Akkale Antik Liman Yerleşimi'ndeki Sezon Kazıları Tamamlandı Mersin'in Erdemli ilçesinde yer alan Akkale Antik Liman Yerleşimindeki sezon kazılarında MS 160 yılına tarihlendiği tahmin edilen ..
Kızkalesi Festivali Sona Erdi
Kızkalesi Festivali Sona Erdi
Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ’Uluslararası Kızkalesi Turizm Festivali’ iki gün süren çeşitli etkinliklerin ardından Emre Kaya konseri ile sona erdi.
2. Uluslararası Mersin Engelsiz Sanat Festivali"Ne Doğru Tüm dünyadan engelli sanatçıları bir araya getirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen "Mersin Uluslararası Engelsiz Sanat ..
2. Genç Yazarlar Kurultayı" Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) tarafından bu yıl 2'ncisi düzenlenen "Genç Yazarlar Kurultayı", çeşitli kentlerden 30 yaş altı 40 yazarın katılımıyla Yalova'nın Çın..
Kınık Hasat Festivali'nde Fırat Tanır Konseri İZMİR'in Kınık ilçesinde bu yıl 2'ncisi yapılan hasat festivalinde; besteci, söz yazarı ve yorumcu Fırat Tanır sahne aldı.
Akseki Günleri Kültür ve Turizm Festivali Antalya'nın Akseki ilçesinde, Akseki Günleri Kültür ve Turizm Festivali düzenlendi.
Öğretmenler Okulu Yeni Döneme Hazırlıyor Trabzon'un Arsin ilçesindeki Atayurt Alparslan İlkokulu ve İmam Hatip Ortaokulunun Müdürü İsmail Özer ve 8 öğretmen, okullarını yeni eğitim dönemine h..
Suç ve Ceza" Ankara'da Sanatseverlerle Buluşuyor Dünyaca ünlü Rus yazar Dostoyevski'nin eserlerinden "Suç ve Ceza", 15 yıl aradan sonra Başkent'te sahneye taşınacak.
Ayaklarıyla Yazdığı Hayat Hikayesi İçin Destek Bekliyor Manisalı bedensel engelli milli yüzücü Sefa Yurtkölesi, yüzmede elde ettiği dünya çapındaki başarılarla spordaki yeteneklerini edebiyat..
Asırlardır Ticaretin Kalbinin Attığı Çarşı: Taşhan Erzurum'da, tarihi ipek ve baharat yollarında bulunması nedeniyle ticaretin merkezi konumundaki Taşhan Çarşısı, tarihte olduğu gibi günümüzd..
Arı Maya Sahne Şovuyla Trump Avmde Çocuklarla Buluşacak
Arı Maya' Sahne Şovuyla Trump Avm'de Çocuklarla Buluşacak
ÇOCUKLARIN çok sevdiği çizgi karakter Arı Maya, yeni eğitim ve öğretim yılının başlangıcında hem sinema salonlarında hem de Trump AVM sahnesinde çocuklarla buluşacak.
Perge Antik Kenti'nde Muhteşem Konser AVUSTURYA Fahri Konsolosluğu'nun ev sahipliğinde düzenlenen 'Antalya Avusturya Kültür Günleri' kapsamında Avusturya'nın en önemli orkestralarından 'Johan..
22. Çal Bağ Bozumu Kültür ve Sanat Festivali Denizli'nin Çal ilçesinde "Bağ Bozumu Kültür ve Sanat Festivali"nin 22'ncisi düzenlendi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, Fetö'nün Sözde TSK Yapılanmasına Yönelik Soruşturma... İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün sözde TSK yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında..
Açık Havada Yalın Romantizmi
Açık Havada Yalın Romantizmi
Şarkıları ve besteleriyle Türk popunun en başarılı isimleri arasında yer alan Yalın, geçtiğimiz akşam Kerki ve Solfej işbirliğiyle gerçekleşen Most – Uniq Açıkhava Konserleri kapsamında muhteşem bir konser verdi.
Anadolu Ateşi Kapadokya'da Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Kapadokya bölgesindeki peribacaları arasında gösteri sundu.