1 Eylül 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

1 Eylül 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrum Caz Festivali Başladı Bodrum Caz Festivali, Türk Deniz Kuvvetleri'nin açılış konseriyle başladı.
4. Karaova Bağ Bozumu Şenlikleri 4. Karaova Bağ Bozumu Şenlikleri kapsamında bağışçıların destekleriyle hazırlanan kütüphanenin açılışı yapıldı ve yöresel yiyecekler sergilendi.
Piyano Festivali Los Angeles'in Performansıyla Başladı ONDOKUZUNCU Antalya Piyano Festivali, Laura de Los Angeles'in verdiği konserle başladı.
Antalya Piyano Festivali, Los Angelesin Performansıyla Başladı
Antalya Piyano Festivali, Los Angeles'in Performansıyla Başladı
ONDOKUZUNCU Antalya Piyano Festivali, Laura de Los Angeles'in verdiği konserle başladı.
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali Bu yıl 19'uncusu düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali başladı.
Dikenli Telden Açılış Kurdelesini Penseyle Kestiler Edremit'te, 1 Eylül Dünya Barış Günü dolayısıyla tek resimden oluşan fotoğraf sergisi açıldı.
14. Uluslararası Balıkesir Yörük ve Türkmen Festivali 14. Uluslararası Balıkesir Yörük ve Türkmen Festivali, yapıldı.
2 Bin 300 Yıllık Kurul Kalesi, Unesco Listesine Aday
2 Bin 300 Yıllık Kurul Kalesi, Unesco Listesine Aday
ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Dışişleri Bakanlığı tarafından 2 bin 300 yıllık Kurul Kalesi'nin UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne alınması için ilk başvurunun yapıldığını söyledi.
Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Yayla Şenliği Düzenlendi Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 3. Geleneksel Muhtarlar ve Sivil Toplum Kuruluşları Yayla Şenliği düzenlendi.
Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali'ne Doğru Antalya'da bu yıl 25'incisi düzenlenecek "Uluslararası Aspendos Opera ve Bale Festivali"nde dünyaca ünlü opera ve bale eserleri sahnelen..
17. Ardahan Ulusal Kültür ve Bal Festivali Başladı Ardahan'da, yöreye özgü balın ve kültürün tanıtılması amacıyla düzenlenen "17. Ulusal Kültür ve Bal Festivali" başladı.
Tarihi Kentte "Ters Konak" İlgi Çekiyor UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde bir girişimci tarafında yapılan ve..
Erciyes Moto Fest Motosiklet Festivali" Kayseri'de Erciyes Dağı'nda gerçekleştirilen "Erciyes Moto Fest Motosiklet Festivali" kapsamında motosiklet tutkunları konvoy oluşturarak şehir turu at..
Sdt'de "4 Eylül" Heyecanı Sivas Devlet Tiyatrosu (SDT), Sivas Valiliğinin koordinatörlüğünde düzenlenecek, "4 Eylül Sivas Kongresi Kültür ve Sanat Şenlikleri 99. Yıl Dönümü Kutlama Programı" ..
Sümela Manastırı, 3 Yıl Sonra Kısmen Ziyarete Açılıyor TÜRKİYE'nin önemli tarihi ve turistik mekanlarından Sümela Manastırı'nda, 3 yıldır süren restorasyon çalışmalarında sona yaklaşılıyor.
Beyaz Cennet"Te Yerli Turist Yoğunluğu Denizli'de termal sularıyla dünyanın dört bir tarafından ziyaretçi çeken Pamukkale'ye, hafta sonlarında yerli turistler yoğun ilgi gösteriyor.
Yabancı Arkeologlar Aşıklı Höyük'te 13. Uluslararası Arkeozooloji Konseyi (ICAZ) Uluslararası Konferansı için Türkiye'ye gelen arkeologlar, Orta Anadolu'nun ilk köy yerleşimlerinden Aşıklı Hö..
Doğunun İlk ve Tek Gençlik Festivali Gezginfest Van 7 Eylülde Başlıyor
Doğunun İlk ve Tek Gençlik Festivali Gezginfest Van 7 Eylül'de Başlıyor
Doğu'nun ilk ve tek gençlik müzik festivali olma özelliğine sahip GezginFest Van 7-8-9 Eylül tarihlerinde Dokuzağaç Köyü'nde yer alan Ada Gevaş İskelesi'nde gerçekleşiyor.
Kızkalesi Film Festivali'nin Finalistleri Belirlendi Mersin'in Erdemli İlçe Belediyesi ve Mersin Sinema Derneği (MERSİNEMA) iş birliğiyle bu yıl ilki 13-15 Eylül tarihlerinde düzenlenecek Kız..
Kurul Kalesi Unesco Dünya Miras Geçici Listesi'ne Aday Doğu Karadeniz'in ilk bilimsel arkeolojik kazı alanı olan 2 bin 300 yıllık Ordu Kurul Kalesi'nin, UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'ne a..
Gez Konya'yı Gör Sille'yi Türkiye'nin önemli turistik bölgelerinden olan ve Konya kent merkezine yaklaşık 10 kilometre mesafede yer alan tarihi Sille Mahallesi, gündüzleri kadar akşam saatler..
Mimari Dokusunu 700 Yıldır Koruyan Kent: Birgi Yaklaşık 3 bin yıllık geçmişinde çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan İzmir'in tarihi mahallesi Birgi, koruduğu mimari geleneğiyle ziyaretçi..
Günlük 1 Liraya Dev Festival
Günlük 1 Liraya Dev Festival
ANADOLU'nun birçok şehrinde Türkiye'nin en büyük müzik festivallerine imza atan Milyon Yapım, İstanbul'daki ilk büyük festivalini 13 - 16 Eylül tarihlerinde yapacak.
30 Bin Lira Maaşlı "Profesyonel Turist" Mesaisini Tamamladı Muğla'nın Ortaca ilçesinde başlatılan "Türkiye'nin En İyi İşi (Best Job in Turkey) Projesi" kapsamında 30 bin lira ücretle bölgeyi ..