9 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

9 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fazıl Saydan 'Troia' Bestesi
Fazıl Say'dan "Troia" Bestesi
Piyanist ve besteci Fazıl Say, bu yıl 55'incisi düzenlenen Troia Festivali'nde konser verdi.
Ayvalık'ta Resim Sergisi Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde 46 sanatçının yaptığı resimler izlenime sunuldu.
İstanbul'un Hazineleri" Sergisi Açıldı Mor Kaftan Galeri bünyesindeki sanatçıların birlikte hazırladığı "İstanbul'un Hazineleri" adlı sergi sanatseverlerle buluştu.
Tarihi Artuklu Hamamı Yeni Yerine İndirildi
Tarihi Artuklu Hamamı Yeni Yerine İndirildi
Batman'ın Hasankeyf ilçesinde baraj gölünden çıkartılarak 3 kilometre uzaklıktaki arkeolojik park alanına nakledilen 1500 ton ağırlığındaki 1200 yıllık Artuklu Hamamı, 2 gün süren çalışmanın ardından başarıyla yerine...
28. Akbank Caz Festivali"Ne Doğru Bu yıl 28'inci kez düzenlenecek olan "Akbank Caz Festivali", 17-28 Ekim tarihleri arasında müzikseverlerle buluşacak.
Düğünde Yaş Pasta Yerine Çiğ Köfte Gaziantep'te dünyaevine giren çift, düğünde yaş pasta yerine 9 katlı çiğ köfte ikram etti.
Gelinlik ve Damatlıkla Rafting Keyfi Tunceli'de Sertaç ve Alev Yıkılmaz çifti, düğünleri öncesi gelinlik ve damatlıkla Munzur Çayı'nın serin sularında rafting yapmanın heyecanını yaşadı.
22 Yıldır Devam Eden Restorasyonda Sona Gelindi Ayasofya Müzesi ile çağdaş olan ve Hristiyanların kutsal hac yolu üzerinde bulunan Niğde'deki Andaval Kilisesi'nde 22 yıldır süren kazı ve rest..
Türkiye'nin Kolezyumu" Güneşi Görecek Roma'daki Kolezyum'a benzerliğiyle dikkati çeken Bergama Antik Kenti'ndeki Pergamon Amfi Tiyatro, yapılacak çalışmalarla 5 yıl sonra gün yüzüne çıkacak.
Başarılı Öğrencileri 48 Yıldır Saat ile Ödüllendiriyor Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Ayyıldız, 78 yıl önce mezun olduğu ilkokulun başarılı öğrenc..
Samsun'a Ekolojik Oyuncak Müzesi Samsun'un Tekkeköy ilçesinde ahşap oyuncaklardan oluşacak Türkiye'nin ilk ekolojik oyuncak müzesi çocuklarla buluşmak için gün sayıyor.
Grafikli - Saraybosna Film Festivali'nde Türkiye Rüzgarı Bosna Hersek'te 24. Saraybosna Film Festivali (SFF) dünyadan ve Türkiye'den rekor katılımla yarın başlıyor.
8. Malatya Uluslararası Film Festivali Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamında, "Türk Sinema ve Televizyonunda Ail..
Bodrum Bale Festivali'nde En İyiler Sahnelendi MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde, Viyana Devlet Opera Balesi Birliği sahneye çıktı.
Sinema - Çılgın Baskın Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 10 film vizyona girecek.
Bodrum Bale Festivalinde En İyiler Sahnelendi
Bodrum Bale Festivali'nde En İyiler Sahnelendi
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde, Viyana Devlet Opera Balesi Birliği sahneye çıktı.
Bu Hafta 10 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 3'ü yerli 10 film vizyona girecek.
Bale Festivaline Yoğun İlgi
Bale Festivaline Yoğun İlgi
16’ıncı Uluslararası Bodrum Bale Festivali’nde Viyana Devlet Opera Balesi Birliği tarafından “Balenin En İyileri” gösterisi sahnelendi.
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Muğla'da bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde, Viyana Devlet Opera Balesi Birliği gösteri sundu.