8 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

8 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.



Tarih:  Kategori: 
Tim ve Birlikler İstişare Toplantısı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, ABD ile ilişkilerdeki gerilim, ticaret savaşları ve İran ambargosu dolayısıyla iş dünyasında tedi..
New York Borsası "Karışık" Kapandı NEW New York borsası günü "karışık" seyirle tamamladı.
Rusya, Trumptan Mektup Aldıklarını Onayladı
Rusya, Trump'tan Mektup Aldıklarını Onayladı
Rusya Devlet Başkanlığı Sözcüsü Dmitri Peskov, ABD Başkanı Donald Trump'tan bir mektup aldıkları iddiasını doğruladı.
Tübitakın Anahtarı Nitelikli ve Bilgili İnsan
Tübitak'ın Anahtarı 'Nitelikli ve Bilgili İnsan'
Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Hasan Mandal, yeni dönem proje ve destekleriyle alakalı Eskişehir Sanayi Odası’nda (ESO) düzenlenen toplantıda bilgiler vererek, nitelikli ve bilgili...
Şans Topunu 2 Kişi Bildi
Şans Topu'nu 2 Kişi Bildi
Şans Topu'nun bu haftaki çekilişinde 5 artı 1 bilen 2 kişi 338 bin 437'şer lira ikramiye kazandı.
Pekcan: Hedefimiz Daha Fazla İhracata Ulaşmak
Pekcan: Hedefimiz Daha Fazla İhracata Ulaşmak
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Hedefimiz kısa sürede 120 bin ihracatçıyla, yüksek teknolojili ve tasarıma dayalı daha fazla ihracata ulaşmaktır.
Şans Topu Çekildi (2) Şans Topu oyununun bu haftaki çekilişinde 5 artı 1 bilen 2 kişi, 338 bin 437 lira 40'ar kuruş tutarındaki ikramiyenin sahibi oldu.
Tim ve Birlikler İstişare Toplantısı Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, "Hedefimiz kısa sürede 120 bin ihracatçıyla, yüksek teknolojili ve tasarıma dayalı daha fazla ihracata ulaşmaktır.
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Düşüşle Kapandı
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Düşüşle Kapandı
Avrupa borsaları küresel ticaret savaşlarına ilişkin endişeler ve şirket verilerinin etkisiyle günü İngiltere'deki FTSE 100 endeksi hariç düşüşle tamamladı.
Anadolu Otoyolu'nda Yol Çalışmaları Ertelendi Anadolu Otoyolu'nun İzmit Doğu Kavşağı-Sapanca Kavşağı arasındaki bölümde, bugün başlaması beklenen onarım ve yenileme çalışmaları, Kurban Bayram..
Söke'de Sezonun İlk Pamuğu 60 Liradan Satıldı Aydın'ın Söke ilçesinde sezonun ilk pamuğu sembolik olarak kilosu 60 liradan satıldı.
Avrupa Borsaları İngiltere Hariç Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları İngiltere'deki FTSE 100 endeksi hariç düşüşle kapandı.
Soylu: Seldeki Maddi Kayıpları Devlet Karşılayacak
Soylu: Seldeki Maddi Kayıpları Devlet Karşılayacak
İçişleri Bakanı Soylu, Ordu'daki sel ile ilgili, "Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı açık ve nettir, hasarlarla ilgili tüm maddi kayıplar devletimiz, hükümetimiz tarafından karşılanacaktır.
Türkiyenin Pamuk Ambarı Sökede İlk Pamuk Hasadı Yapıldı
Türkiye'nin Pamuk Ambarı Söke'de İlk Pamuk Hasadı Yapıldı
Türkiye’nin pamuk ambarı Söke Ovası’nda sezonun ilk pamuk hasadı gerçekleştirildi.
Din İşleri Yüksek Kurulundan "Vekaletle Kurban" Bilgilendirmesi Din İşleri Yüksek Kurulunca, vekaletle kestirilen kurbanın dinen caiz olduğu şartlara ilişkin bilgilendirme yapıldı.
Aydın'da Sezonun İlk Pamuğu 60 Liradan Satıldı Aydın'ın Söke ilçesinde sezonun ilk pamuğu, kilogramı 60 liradan satıldı.
Gto Yönetimi Vali Tekinarslanı Ziyaret Etti
Gto Yönetimi Vali Tekinarslan'ı Ziyaret Etti
Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Tuncay Yıldırım, Meclis Başkanlık Divanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Kilis Valisi Mehmet Tekinarslan’ı ziyaret etti.
ABD Petrol Fiyatı Tahminlerini Düşürdü NEW ABD Enerji Enformasyon İdaresi (EIA), bu yıla ilişkin petrol fiyatları tahminlerini aşağı çektiğini duyurdu.
Enerji Bakanı Dönmez: "İran ile Enerji Ticaretimiz Devam Edecek" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Akdeniz'de ilk sondajın birkaç ay içerisinde yapılacağını duyurdu.
Anlaşması Olmayan Sanayici Yüksek Fiyattan Elektrik Tüketmek Zorunda Kalacak Yıllık 1 milyon kilovatsaat ve üzerinde elektrik tüketen işletme ve sanayiciler üretici şirketlerle anlaşmaya gitm..
AK Parti Bulanık İlçe Başkanı Buluttan TMOya Ziyaret
AK Parti Bulanık İlçe Başkanı Bulut'tan TMO'ya Ziyaret
AK Parti Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut, Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Bulanık Şube Müdürü Halil Yıldırım'ı ziyaret etti.
ABD'nin Ticari Ham Petrol Stokları Azaldı NEW ABD'nin ticari ham petrol stokları geçen hafta azaldı.
Adana Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsasında buğdayın kilogramı en yüksek 1,07 liradan satıldı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 791 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
AK Parti Bulanık İlçe Başkan Ali Bulut, Çiftçilerin Sorunlarını Dile Getirdi
AK Parti Bulanık İlçe Başkan Ali Bulut, Çiftçilerin Sorunlarını Dile Getirdi
AK Parti Bulanık İlçe Başkanı Ali Bulut Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Bulanık Tesisli Ekip Şefliğini ziyaret ederek çiftçilerin randevu sisteminde yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 812,82 puan artışla 96.973,85 puandan kapandı.
Düzeltme - "İran ile Enerji Ticareti Devam Edecek" Başlığıyla Yayımlanan Haberimizin Başlığı "Arz... Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İran ile yapılan ticaretinin meşru bir tica..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 0,85’lik yükselişle tamamladı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9