7 Ağustos 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

7 Ağustos 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Damdaki Kemancı" Harbiye'de Sahnelendi Broadway'in unutulmaz eserleri arasında yer alan "Damdaki Kemancı" adlı müzikal, tiyatro eseri sanatseverlerle buluştu.
Yenilenen Kefe Yaylası Turizmin Hizmetinde Denizli'de alternatif turizm potansiyelini çeşitlendirme kapsamında düzenleme yapılan Kefe Yaylası, turizmine kazandırıldı.
KKTC Modern Sanat Müzesi"Nin Temelleri Ydü'de Atılıyor YAKIN Doğu Üniversitesi tarafından sanatsal yaratıcılığı kitlelere ulaştırma, kültürel kimliği uluslararası sanat ortamıyla paylaşmak ve..
Kaçak Kurbanlıklara Kement Atacaklar Erzincan'da, belediye görevlilerince oluşturulan kurban yakalama timi, kaçan kurbanlıkları, kementli atlı görevlinin yanı sıra drone ve ATV yardımıyla yak..
Çini Eserler Meramda Beğeniye Sunuldu
Çini Eserler Meram'da Beğeniye Sunuldu
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi Meram Kadın Meclisi ve Şehrin Tasarım Atölyesi iş birliğiyle düzenlenen ‘Sanat İçin İlk Adım Sergileri’ kapsamında son olarak geleneksel çini sergisi düzenlendi.
Saraybosna'da Nuri Bilge Ceylan Heyecanı Bosna Hersek'te bu yıl 24.sü düzenlenecek Saraybosna Film Festivali'ne katılacak yönetmen Nuri Bilge Ceylan, heyecanla beklenen konukların başında gel..
Hayırsever İş Adamı Köyünde 200 Mezar Yaptırdı Antalya'nın Akseki ilçesi Susuzşahap Mahallesi'nde hayırsever iş adamı tarafından isimli ve isimsiz 200 mezarlık ile şehitlik yaptırıldı.
Konservatuvar Kurslarına Yoğun İlgi Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Süralsan Konservatuvarı'nın çocuk ve gençler için açtığı yaz dönemi kursları ilgi görüyor.
Mutlu Şehir" Sinop'ta Turizm Hareketliliği Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) 2014 ve 2016 verilerine göre Türkiye'nin en mutlu insanlarının yaşadığı kent olarak gösterilen Sinop'ta, turizm ..
Don Kişot" Balesi Sanatseverlerle Buluşacak İstanbul Devlet Opera ve Balesi (İDOB), 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali kapsamında Miguel de Cervantes'in aynı adlı ünlü eserinden hareketle..
Necati Cumalı Oyun Yazma Yarışması İzmir Devlet Tiyatroları ile Urla Belediyesi iş birliğinde, Necati Cumalı Oyun Yazma Yarışması düzenlendi.
K@binde Sinema Heyecanı Başladı
K@bin'de Sinema Heyecanı Başladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yeşilçam’ın nostaljik filmlerini Sekapark’ta bulunan K@bin’de vatandaşlarla buluşturuyor.
Süphan Dağı, Dağcıları Yeni Rotasında Ağırladı Ağrılı dağcılar, yeni bir rota kullanarak Türkiye'nin en yüksek üçüncü dağı olan Süphan Dağı'na tırmandı.
Tarihi Eserleri Koruyacak Gençler Yetiştirmeliyiz'
Tarihi Eserleri Koruyacak Gençler Yetiştirmeliyiz"
KAPADOKYA bölgesindeki kültür varlıklarının korunmasının oldukça önemli olduğuna dikkat çeken İstanbul Gelişim Üniversitesi Restorasyon ve Konservasyon Bölümü Öğr.
Ayder'e Tatilcilerden Büyük İlgi Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinde, doğal güzellikleri ve aynı zamanda kaplıcalarıyla ünlü Ayder Yaylası'nda, yerli ve yabancı turistlerin Kurban Bayramı öncesi t..
Antep Kilimciliği" Üniversite Sayesinde Geleceğe Aktarılıyor Gaziantep'te geçmişte yaklaşık 7 bin tezgahla yapılan ancak günümüzde yok olmaya yüz tutan kilimcilik, Gaziantep Üniversitesi (GAÜ..
Zevk İçin Havaya Silah Sıkmanın Hiçbir Açıklaması Olamaz" Gaziantep'te dedesi Mehmet Keser ile televizyon izlerken nereden geldiği belirlenemeyen kurşunla başından yaralanan ve 4 Ağustos'ta t..
Bu Halıların Santimetrekaresi Üç Günde Dokunuyor Konya'nın Tuzlukçu ilçesinde Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kurslarda kadınlar tarafından dokunan ve santimetrekaresine bin 600 düğüm a..
Şebinkarahisar Kendini Koruyan Kentler Programı'na Katıldı Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfınca (ÇEKÜL) Kendini Koruyan Kentler Programı'na ..
Nallıhan Uluslararası İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Festivaline Hazırlanıyor
Nallıhan 'Uluslararası İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Festivali'ne Hazırlanıyor
Ankara’nın Nallıhan ilçesinde bu yıl 6’ncısı düzenlenecek "Uluslararası Nallıhan İpek İğne Oyaları Kültür ve Sanat Festivali" için hazırlıklar son aşamaya geldi.
Banazlı Hacı Adayları Uğurlandı Banaz'dan hacca gidecek 15 kişi törenle uğurlandı.
Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali'
Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali"
Bu yıl 9'uncusu düzenlenen ve Artvin'de başlayan "Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali" kapsamında en hızlı çay içme yarışması gerçekleştirildi.