6 Ağustos 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

6 Ağustos 2018 Pazartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Barışa Yelken" Sergisi Açıldı Dört kadın yelkencinin dünyaya barış mesajı vermek için yola çıkıp 44 günde tamamladığı "Doğu Akdeniz-Kıbrıs Barış Seyri"nde çekilen fotoğraflardan oluşan sergi,..
Torpidoda 2 Kilogram Eroin Bulundu Van'ın Muradiye ilçesinde jandarma ekiplerince yapılan operasyonda, bir kamyonetin torpidosuna gizlenmiş 2 kilogram eroin ele geçirildi.
Ayaş Antik Tiyatro Festivali Başladı
Ayaş Antik Tiyatro Festivali Başladı
Mersin’in Erdemli ilçesinde bu yıl ilki gerçekleştirilen ’Ayaş Antik Tiyatro Festivali’ başladı.
Antalya'nın Tarhanası Moskova'da Tanıtılacak Antalya Tanıtım Vakfı (ATAV), Türkiye'nin turizmde iki ana pazarından biri olan Rusya'nın başkenti Moskova'da bu yıl ikinci kez düzenlenecek Türki..
4. Uluslararası Folklor Festivali İçin Geri Sayım Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen, 4. Uluslararası Folklor Festivali 28-31 Ağustos 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Ağaçlar Kitap Açıyor' Projesi Hayata Geçti
Ağaçlar Kitap Açıyor" Projesi Hayata Geçti
–KARTAL'DA "Ağaçlar Kitap Açıyor" adı verilen projeyle, daha önce kuruduğu için kesilmiş olan bir ağacın gövdesi küçük bir kütüphaneye çevrildi.
Fransa'dan Hakkari'ye Gelin Geldi Fransız Angelique Posseme ile Hakkari Yüksekovalı Mehmet Ataş, yöresel geleneklere göre düzenlenen düğünle dünya evine girdi.
Anavarza'da Tarihe Yolculuk UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ve görkemli giriş kapısı, kalesi, tiyatrosu ve surlarıyla dikkati çeken Adana'daki Anavarza Antik Kenti'nin yerli v..
Ustalık Eserleri "Harezmi" ile Derece Peşindeler TÜBİTAK tarafından düzenlenen "Alternatif Enerjili Araç Yarışları"na katılan Düzce Üniversitesi (DÜ) Mekatronik Teknolojileri Topluluğu öğrenc..
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali Sona Erdi
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali Sona Erdi
Merhum bozlak ustası Neşet Ertaş adına düzenlenen 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali Zara’nın konseri ile sona erdi.
Dünyanın İlk Doğal Yer Altı Müzesi Kapadokya'ya Yapılıyor Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi, dünyada bir benzeri daha olmayan kayadan oyma doğal yer altı müzesine kav..
Munzur Dağı'ndan Gelen Serinlik: Girlevik Şelalesi Erzincan'da, Munzur Dağı eteklerinden gelen buz gibi suların 40 metreden döküldüğü Girlevik Şelalesi, doğal güzelliği ve serin havasıyla sıc..
Bodrum Antik Tiyatro'da Asırlardır Müzik Sesi Yankılanıyor Dünyanın bilinen en eski taş tiyatrolarından biri olan Bodrum Antik Tiyatro'da asırlardır müzik sesi yankılanıyor.
Beçin Antik Kenti Unesco Daimi Listesi Yolunda Muğla'nın Milas ilçesi sınırlarında bulunan, Menteşe Beyliği'ne de başkentlik yapmış Beçin Antik Kenti'nin, UNESCO Dünya Mirası Kalıcı Listesi'n..
Arslantepe Höyüğü İçin Hedef Unesco'da Kalıcı Liste Binlerce yıllık geçmişiyle UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan Malatya'daki Arslantepe Höyüğü'nün kalıcı listeye dahil edilmesi ..
Rizede Tulum ve Gayda Buluşması
Rize'de Tulum ve Gayda Buluşması
9. Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali kapsamında Türkiye’ye gelen 8 ülkeden toplam 400 kişi Rize’de düzenlenen Fındıklı Çağlayan Yeşil Vadi Festivali’ne katıldı.
Balıkesir'de "Sokak Hayvanları Festivali" Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde bu yıl ilk kez düzenlenen "Sokak Hayvanları Festivali" (Patifest) sona erdi.
Trakya Müzik Festivali Edirne'nin Keşan ilçesinde düzenlenen "Trakya Müzik Festivali"nin son gününde Kenan Doğulu, Manga ve Yeni Türkü'nün de aralarında bulunduğu pek çok sanatçı ve grup kons..
2. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali Cumhurbaşkanlığı himayesinde bu yıl ikincisi düzenlenen Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali'nin son gününde sanatçı Zara, Ertaş'ın sevilen türküleri..
Kıraç, Çorluları Coşturdu TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde düzenlenen 'Çorlu Alışveriş ve Tarım Fuarı'nın ilk gecesinde sahne alan ünlü şarkıcı Kıraç, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.