6 Ağustos 2018 Pazartesi Günü Dünya Haberleri

6 Ağustos 2018 Pazartesi Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Musul'da Evlerine Geri Dönen 9 Kişilik Aile Yok Oldu Irak’ın Musul kentinde terör örgütü DEAŞ’ın saldırıları sebebi ile evlerini terk etmek zorunda kalan 9 kişilik aile, 2 sene sonra geri dön..
İtalya Savunma Bakanı Trenta Lübnan'da Lübnan Meclis Başkanı Nebih Berri, ülkesini ziyaret eden İtalya Savunma Bakanı Elisabetta Trenta ile bir araya geldi.
Gürcistanlı Yetkililerden Rusyaya Sert Tepki
Gürcistanlı Yetkililerden Rusya'ya Sert Tepki
Gürcistanlı yetkililer, Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev'in "Gürcistan'ın NATO üyeliği felaketle sonuçlanabilir" sözlerine sert tepki gösterdi.
Gürcistanlı Yetkililerden Rusya'ya Sert Tepki Gürcistanlı yetkililer, Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev’in "Gürcistan’ın NATO üyeliği felaketle sonuçlanabilir” sözlerine sert tepki gösterdi.
Bm, İran Nükleer Anlaşmasını Destekliyor BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter sözcülerinden Farhan Haq, BM'nin İran ile varılan nükleer anlaşmayı desteklemeye devam edeceğini ve ..
Rusya'dan "Hasmane Tavrı" Nedeniyle Yunanistan'a Nota MOSKOVA (AA) – Rusya Dışişleri Bakanlığının, Yunanistan'ın Moskova Büyükelçisi Andreas Friganas'ı bakanlığa çağırarak, Atina'nın Rus dipl..
Suudi Arabistan, Kanada ile Eğitim Programlarını da Durdurdu Suudi Arabistan Eğitim Bakanlığı, iki ülke arasında yaşanan gerginliğin ardından Kanada'yla eğitim, burs ve öğrenci değişimi progr..
Mısır ve Nijerya Arasında Askeri İş Birliği Mısır'a resmi ziyarette bulunan Nijerya Savunma Bakanı Mansur Muhammed Dan Ali, Mısırlı mevkidaşı Muhammed Zeki'yle Savunma Bakanlığı'nda bir araya..
Nijerya'da İnsan Kaçakçıları ile Mücadele Nijerya İnsan Kaçakçılığı Ulusal Ajansı (NAPTIP) Osun eyaletinde son bir haftada yüzden fazla kişinin insan kaçakçılarının elinden kurtarıldığını açı..
Mısırdaki Patlamada 13 Kişi Yaralandı
Mısır'daki Patlamada 13 Kişi Yaralandı
Mısır’ın başkenti Kahire’de araçların çarpışması sonucu meydana gelen patlamada yaralı sayısı 13 kişiye çıktı.
Bosna Savaşı'ndaki "Ölüm Kampı" Kurbanları Anıldı Bosna Savaşı (1992-1995) sırasında Sırp askerler tarafından oluşturulan en büyük toplama kamplarından Omarska'da hayatını kaybeden 700 kişi, ..
Etiyopya'nın Somali Eyaletindeki Şiddet Protesto Edildi ADDİS Etiyopya'nın Somali eyaletinde yaşanan etnik çatışmalar ve iç karışıklık, başkent Addis Ababa'da protesto edildi.
Gürcistan'dan Rusya'ya NATO Cevabı Gürcistan Cumhurbaşkanı Uluslararası Danışmanı Tengiz Pkhaladze, Gürcistan'ın NATO ile entegrasyonunun bölgenin güvenliği ve istikrarı için önemli olduğunu ..
Kerbela Kentinde Silah ve Mühimmat Deposunda Patlama
Kerbela Kentinde Silah ve Mühimmat Deposunda Patlama
Irak’ın Erbil kentinden sonra güneyindeki Kerbela kentinde Şii milis gücü Haşdi Şabi’ye ait bir silah ve mühimmat deposunda patlama meydana geldi.
Video | Yangında Çocuklarını 5. Kattan Atarak Kurtaran Anne Yaşamını Yitirdi Çin'in Henan bölgesinde bir apartmanda çıkan yangın sonrası çocuklarını 5. kattan atarak kurtaran anne dumandan ze..
Bahreyn, Kanada ile Diplomatik İlişkilerini Kesti Bahreyn, Suudi Arabistan’ın içişlerine karıştığı gerekçesiyle Kanada ile diplomatik ilişkilerini kestiğini açıkladı.
Rusyadan NATOya Gürcistan Uyarısı
Rusya'dan NATO'ya 'Gürcistan' Uyarısı
Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, "Gürcistan'ın NATO üyeliği felaketle sonuçlanabilir" dedi.
Rusya: "Gürcistan'ın NATO Üyeliği Felaketle Sonuçlanabilir" Rusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Gürcistan’ın NATO’ya üyelik süreciyle ilgili, “Gürcistan’ın NATO üyeliği felaketle sonuçlanabilir..
Yunanistan'da Yıkılması Kararlaştırılan İlk 61 Yasa Dışı Yapı Belli Oldu Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras'ın Çevre Bakanı Yiorgos Stathakis ile gerçekleştirdiği görüşmenin ardından yasadış..
Yunanistan'da Polis ve İtfaiye Şefleri Değiştirildi – Yunanistan'ın Doğu Attika bölgesinde yaşanan ve şimdiye kadar 91 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan yangın faciasından sonra polis ..
Suudi Arabistan Kanada Büyükelçisini Sınır Dışı Etti Suudi Arabistan, içişlerine karıştığı gerekçesiyle Kadana ile tüm yeni ticaret ve yatırım anlaşmalarıyla, diplomatik ilişkilerini dondurdu..