5 Ağustos 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

5 Ağustos 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kıraç, Çorluları Coşturdu
Kıraç, Çorluları Coşturdu
TEKİRDAĞ'ın Çorlu ilçesinde düzenlenen 'Çorlu Alışveriş ve Tarım Fuarı'nın ilk gecesinde sahne alan ünlü şarkıcı Kıraç, hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Mohsen Namjoo İlk Kez Harbiye'de Konser Verdi İranlı müzisyen, söz yazarı ve müzik bilimcisi Mohsen Namjoo, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi.
14. Uluslararası Bodrum D-Marin Klasik Müzik Festivali 14. Uluslararası Bodrum D-Marin Klasik Müzik Festivali kapsamında Piyanist Fazıl Say konser verdi.
Görme Engelli Tiyatrocular Sahne Aldı Avrasya Yerel Yönetimler Birliği'nin Kültür Sanat Grubu tarafından düzenlenen etkinlikte, görme engelli oyunculardan oluşan tiyatro topluluğu Tuzla'da sa..
Bodrum Aşığı İngiliz'in Vasiyeti Yerine Getirildi İngiliz vatandaşı Douglas Reed'in (69) külleri, vasiyeti üzerine 15 yıl yaşamını sürdürdüğü Bodrum ilçesinde denize döküldü.
İbrahim Kalın, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali İçin Kırşehir'de (6) KALIN, SAZ ÇALIP TÜRKÜ SÖYLEDİCumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, Neşet Ertaş 2. Kültür ve Sanat Festivali'nde saz ç..
Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Neşet Ertaş bizlere, 'dostluk, sadakat, kardeşlik, merhamet, sevgi, aşk, ayrılık, doğruluk, dürüstlük, vatana ba..
1900lü Yılların Gramofonu ve Ertaşın Sesi ile İlk Taş Plak Sürprizi
1900'lü Yılların Gramofonu ve Ertaş'ın Sesi ile İlk Taş Plak Sürprizi
Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde yapılan Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivalinde gerçekleşen söyleşide Kübilay Dökmetaş, 1900’lü yıllarda kullanılan tarihi ve sanatsal değeri olan gramofonla Neşet Ertaş’ın ilk plağını...
2. Karagöl Yayla Şenlikleri'nde Boğalar Güreşti Kumluca ilçesinde düzenlenen Karagöl Yaylası Şenlikleri kapsamında boğa güreşleri yapıldı.
İbrahim Kalın, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali İçin Kırşehir'de (5) (Aktüel) KALIN: KÜLTÜR ELÇİLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 2'nci Neşet Ertaş Kültür ..
Kozlu Yağlı Güreşleri ve Dağköy Yayla Şenlikleri" Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde düzenlenen "Kozlu Yağlı Güreşleri ve Dağköy Yayla Şenlikleri"nde, Serhat Gökmen başpehlivan oldu.
Malazgirtte 26 Ağustos Konulu Tanıtım Toplantısı
Malazgirt'te '26 Ağustos' Konulu Tanıtım Toplantısı
Muş Valiliği, Okçular Vakfı ve Malazgirt Kaymakamlığı tarafından Malazgirt Zaferi’nin 947’nci yılı kutlamaları nedeniyle tanıtım toplantısı yapılacağı belirtildi.
Boğalar Cami Yararına Güreştirildi Aydın'ın Germencik ilçesinde boğa güreşi etkinliği düzenlendi.
20.uluslararası Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Şöleni Gerçekleştirildi
20.uluslararası Beşkaza Yaylaları Yörük Türkmen Şöleni Gerçekleştirildi
Uluslar arası Seydikemer Beşkaza Yaylaları 20. Boğalar Yörük Türkmen Kültür Şöleninde ‘şehitlere saygı’ teması öne çıktı.
Nemrut Krater Gölü Akdeniz Sahillerini Aratmıyor Bitlis'in Tatvan ilçesindeki dünyanın ikinci, Türkiye'nin en büyük krater gölü olma özelliğine sahip Nemrut Krater Gölü, Akdeniz ve Ege bölges..
Kırıkkale'de 16. Olta Balıkçıları Şenliği Yapıldı Kırıkkale'de 16. Olta Balıkçıları Şenliği düzenlendi.
Hadim'de Yayla Şenliği Yapıldı Konya'nın Hadim ilçesinde yayla şenliği düzenlendi.
Malazgirt Tarihi Milli Park ve Panorama Müzesine Kavuşuyor
Malazgirt 'Tarihi Milli Park ve Panorama Müzesi'ne Kavuşuyor
Muş Valisi Aziz Yıldırım, Malazgirt Zaferi’nin 947’nci yılı kutlama etkinlikleri kapsamında yapılan ‘Milli Park ve Panorama Müzesi’ni yerinde denetledi.
Hadim'de Yayla Şenliği Yapıldı Konya'nın Hadim ilçesinde yayla şenliği düzenlendi.
Yılın Doktoru Doğa Kampında Anıldı
Yılın Doktoru Doğa Kampında Anıldı
Manisa Radyo Amatörleri ve Arama Kurtarma Derneği (MAT) organizasyonunda ve sivil toplum kuruluşları ile çeşitli kurumların desteğinde geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden ve ve yılın doktoru seçilen Dr. Bedri Bilge anısına...
Bodrum'daki Dev Yata Yoğun İlgi Bodrum ilçesine gelen ve yakıt ikmali yapılan dev yata, tatilciler yoğun ilgi gösterdi.
İbrahim Kalın, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali İçin Kırşehirde (3)
İbrahim Kalın, Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali İçin Kırşehir'de (3)
KALIN: KÜLTÜR ELÇİLERİMİZE SAHİP ÇIKMALIYIZCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 2'nci Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali için geldiği Kırşehir'de, Neşet Ertaş Kültür Merkezi'ne girişte açıklama yaptı.
19. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali" Sona Erdi Büyükçekmece Belediyesi tarafından düzenlenen ve çeşitli sergi, atölye, gösteri ve etkinliklere ev sahipliği yapan "19. Ulus..
Tarihi Artuklu Hamamı'nın Taşınma Süreci Başladı Batman'ın Hasankeyf ilçesindeki bin 500 ton ağırlığındaki Artuklu Hamamı, Hasankeyf Yeni Kültürel Park Alanı'na taşınmak üzere "SPMT" aracına ..
Dünyanın Üçüncü Büyük Oyuncak Müzesine İlgi Samsun'da oluşturulan Türkiye'nin birinci, dünyanın üçüncü büyük oyuncak müzesine vatandaşlar ilgi gösteriyor.
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Ahi Evran Külliyesini Ziyaret Etti
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Ahi Evran Külliyesini Ziyaret Etti
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali kapsamında Kırşehir’e gelen Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhuriyet tarihinin ilk külliye projesi Ahi Evran Külliyesi’ni ziyaret ederek, düzenlenen söyleşiye katıldı.
21. Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali Giresun'da Çanakçı ilçesine bağlı Kuşköy'de 21. Islık Dili Kültür ve Sanat Festivali yapıldı.
Baba Yadigarı Konağı Kur'an Kursu İçin Hibe Etti İstanbul'da yaşayan emekli albay Abdurrahman Tural, Mardin'in Midyat ilçesinde baba yadigarı konağı restore ettirerek yatılı kız Kur'an kursu ..
Bodrumda Kadın ve Çiçekler Defilesi
Bodrum'da 'Kadın ve Çiçekler' Defilesi
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, moda tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu, otantik ve güncel kıyafetlerden oluşan tasarımlarını 'Kadın ve Çiçekler' adını verdiği defile ile tanıttı.
Bilecik'te Çocuklar İçin "Survivor" Yarışması Bilecik Belediyesi ile Avcılık ve Atılıcılık İhtisas Kulübü Derneği işbirliğinde bu yıl ilki gerçekleştirilen "Pelitözü Survivor"da çocuklar, yar..
Kadrajda Odunpazarı Fotoğraf Sergisi
Kadrajda Odunpazarı' Fotoğraf Sergisi
Odunpazarı Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Halk Merkezlerinin atölye katılımcıları fotoğrafçılığı öğrenerek ‘Kadrajda Odunpazarı’ isimli fotoğraf sergisi açtı.
Odunpazarı Belediyesi Dünya Gençliğinin Destekçisi
Odunpazarı Belediyesi Dünya Gençliğinin Destekçisi
Gönüllü öğrenci organizasyonu AIESEC, Odunpazarı Belediyesi Gençlik Merkezleri iş birliği ve Odunpazarı Belediyesi Kültür Müdürlüğünün desteğiyle Eskişehir’de faaliyetlerine devam ediyor.
» 1 2