4 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

4 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
14. Uluslararası Bodrum D-Marin Klasik Müzik Festivali 14. Uluslararası Bodrum D-Marin Klasik Müzik Festivali, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın konseriyle başladı.
Bodrum'da "Kadın ve Çiçekler" Defilesi Muğla'nın Bodrum ilçesinde, moda tasarımcısı Ayşe Gedikoğlu'nun hazırladığı "Kadın ve Çiçekler" defilesi düzenlendi.
Ordu'da Engelliler Deniz Keyfini Doyasıya Yaşayacak Ordu'da, engelli bireylerin denizle buluşması amacıyla bir plaja engelli rampası yapıldı.
Artvin'de '9'uncu Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali' Düzenlendi ARTVİN'de, bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali'nde tulum, gayda ve türlerinin çalındığı 9 ülke..
Paris Hilton KKTC'de Amerikalı model, aktris ve şarkıcı Paris Hilton, bir otelde düzenlenecek etkinliğe katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) geldi.
Artvinde 9uncu Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali Düzenlendi
Artvin'de '9'uncu Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali' Düzenlendi
ARTVİN'de, bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Tulum ve Müzik Festivali'nde tulum, gayda ve türlerinin çalındığı 9 ülkenin dans toplulukları bir araya geldi.
Kafese Giren Yılan Muhabbet Kuşunu Yedi Denizli'nin Babadağ ilçesinde bir evdeki kafesin içine girerek muhabbet kuşunu yiyen yılan, itfaiye ekiplerinin çabasıyla kafesten çıkarıldı.
Magnesia Antik Kenti'nde 2 Bin Yıllık 6 Heykel Bulundu AYDIN'ın Germencik ilçesindeki Magnesia Antik Kenti kazılarında, yaklaşık 2 bin yıllık olduğu değerlendirilen 6 heykel bulundu.
Erdek Belediye Başkan Yardımcısının Üniversite Okuma Azmi Erdek İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Canan Kırdar, 4 üniversiteyi bitirdi, yüksek lisans yaptı, şimdi de yeni bir bölüme kayıt yaptı..
Magnesia Antik Kentinde 2 Bin Yıllık 6 Heykel Bulundu
Magnesia Antik Kenti'nde 2 Bin Yıllık 6 Heykel Bulundu
AYDIN'ın Germencik ilçesindeki Magnesia Antik Kenti kazılarında, yaklaşık 2 bin yıllık olduğu değerlendirilen 6 heykel bulundu.
21. Uluslararası Bahadın Kültür Şenliği Yozgat'ın Sorgun ilçesine bağlı Bahadın Belde Belediyesince düzenlenen 21. Uluslararası Bahadın Kültür Şenliği başladı.
Paris Hilton KKTC'de Amerikalı model, aktris ve şarkıcı Paris Hilton bir otelde düzenlenecek etkinliğe katılmak üzere Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) geldi.
Tika Gönüllüleri Nijer'de Fidan Dikti Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinasyonunda Türkiye'den Nijer'e giden gönüllüler başkent Niamey'de fidan dikti.
Mersin Çamlıyaylada 4. İğne Oyası Festivali
Mersin Çamlıyayla'da 4. İğne Oyası Festivali
Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle Çamlıyayla Belediyesi tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen ’Geleneksel Çamlıyayla İğne Oyası Festivali’ coşkuyla kutlandı.
Türkiye'nin En Büyük Kayak Tesisi Ayder'de Yapılacak Rize Valisi Erdoğan Bektaş, dünyaca ünlü Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası'nda yapımı planlanan ve ülkenin en büyüğü olacak kayak t..
Merve Özbey ve Erdem Kınay Coşturdu MUĞLA'nın Marmaris ilçesindeki bir diskoda sahneye çıkan şarkıcı Merve Özbey ve DJ Erdem Kınay, birbirinden hareketli parçalarla hayranlarını eğlendirdi.
Antalya Film Festivali Yarışma Başvuruları Başladı
Antalya Film Festivali Yarışma Başvuruları Başladı
ANTALYA Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde bu yıl 55'incisi düzenlenecek 'Uluslararası Antalya Film Festivali'nin yarışma başvuruları başladı.
Restorasyondaki Tarihi Divriği Ulu Cami'ye Geçici Çatı SİVAS'ın Divriği ilçesinde, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nda onarım ve bakım çalışmaları deva..
Tarih Peşinde 50 Yılı Aşan Serüven: "Antikacı Yaşar" Elazığ'ın Palu ilçesinde yaşayan "Antikacı Yaşar" lakaplı 78 yaşındaki Yaşar Bahçeci'nin hayatının 50 yılından fazlası, köy köy gezip tari..
Merve Özbey ve Erdem Kınay Coşturdu
Merve Özbey ve Erdem Kınay Coşturdu
MUĞLA'nın Marmaris ilçesindeki bir diskoda sahneye çıkan şarkıcı Merve Özbey ve DJ Erdem Kınay, birbirinden hareketli parçalarla hayranlarını eğlendirdi.
Bodrum'da Flamenko Rüzgarı MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde, İspanya'dan gelen Castro Romero Flamenco topluluğu sahne aldı.
Hababam Sınıfı' Anıları Bu Müzede Canlanacak ANTALYA'da Kepez Belediyesi, Türk sinemasının kült film serisi 'Hababam Sınıfı' müzesiyle hatıraları yeniden canlandıracak.
Konyada Halk Kütüphanesi 24 Saat Hizmet Veriyor
Konya'da Halk Kütüphanesi 24 Saat Hizmet Veriyor
KONYA'da İl Halk Kütüphanesi, ilginin yoğun olması nedeniyle 7 gün 24 saat boyunca hizmet vermeye başladı.
Kazakistan'da Görme Engelli Bisiklet Maratonu ASTANA (AA) – Kazakistan'ın başkenti Astana'da görme engellilerin bisiklet maratonu "Blind Race Astana-Paris" başladı.
Saklı Cennet"İn Sahili Genişliyor İçişleri Bakanlığınca görevlendirme yapılan Halfeti Belediyesi, Güneydoğu bozkırının ortasında bulunmasına rağmen Birecik Barajı sayesinde sahil kentini andı..
Genç Gönüllüler, Tarihi Antik Yolda Çalışıyorlar Dünyanın değişik ülkelerinden gelerek Antalya'nın Akseki ilçesinde gönüllü çalışma kampında buluşan gençler, ilçedeki Tarihi Kervan Göç Yolu'n..
Restorasyondaki Tarihi Divriği Ulu Camiye Geçici Çatı
Restorasyondaki Tarihi Divriği Ulu Cami'ye Geçici Çatı
SİVAS'ın Divriği ilçesinde, UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan Divriği Ulu Cami ve Darüşşifası'nda onarım ve bakım çalışmaları devam ediyor.
Mavigöl'e 3 Milyon Liralık Yatırım Giresun'un Dereli ilçesindeki Göksu Deresi'nde büyüklü küçüklü dört gölden oluşan Mavigöl'ün bulunduğu bölgeyi ziyaret edenlere daha iyi imkan sunmak amacıy..
İlk Yerleşik ve Eşit Yaşamın Tanığı: Çatalhöyük ENGİN ÖZEKİNCİ - Konya'nın Çumra ilçesinde, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde yer alan Neolitik Çağ yerleşim yeri Çatalhöyük, 9 bin yıllık ..
Anadolu'nun Çocukları"Nı Tiyatroyla Buluşturuyorlar Vizyoner Kadınlar Derneğince hazırlanan "Gülümse Geleceğe" projesinin 2'nci ayağında, Balıkesir'in kırsal mahallelerindeki çocuklar tiyatro..
Aizanoi'de Hedef Dünya Miras Listesinde Kalıcı Olmak Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) Dünya Miras Geçici Listesi'ne 2012 yılında dahil edilen, Anadolu'daki en iyi k..
Medeniyetler Beşiği "Harput"Un Çehresi Değişiyor Elazığ'da, yazılı kaynaklara göre 4 bin yıllık medeniyet ve kültürün buluşma noktası olan tarihi Harput Mahallesi paydaş kurumlar tarafından a..
Tarih Peşinde 50 Yılı Aşan Serüven: "Antikacı Yaşar" Elazığ'ın Palu ilçesinde yaşayan "Antikacı Yaşar" lakaplı 78 yaşındaki Yaşar Bahçeci'nin hayatının 50 yılından fazlası, köy köy gezip tari..
Boşnak, Sırp ve Hırvat Çocuklar Srebrenitsa'da Konser Verdi Bosna Hersek'in Srebrenitsa şehrinde düzenlenen "2018 Srebtenitsa Müzik Kampı" kapsamında, Bosna Hersek, Sırbistan ve Hırvatistan'd..
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali Başladı
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali Başladı
'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş'ı anmak amacıyla düzenlenen 2'nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali başladı.
Mark Eliyahu, Harbiyede konser verdi
Mark Eliyahu, Harbiye'de konser verdi
Konserde Türk, Arap, Azeri ve I·ran makamlarından esintiler sunan kemençe sanatçısına, babası Piris Eliyahu da tar çalarak eşlik etti
» 1 2