4 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

4 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
CHPden Hastaneye Kaldırılan Şaroğlu ile İlgili Açıklama
CHP'den Hastaneye Kaldırılan Şaroğlu ile İlgili Açıklama
CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, "Vekilimizin hayati tehlikesi bulunmamaktadır, kalıcı durum yaratacak bir problem, olumsuz gelişen bir durum da yok. Sadece bir süre gözlem altında tutulacakmış.
Üniversiteliler Dört Çeker Elektrikli Otomobil Ürettiler
Üniversiteliler Dört Çeker Elektrikli Otomobil Ürettiler
İskenderun Teknik Üniversitesi öğrencileri, TÜBİTAK'ın düzenleyeceği "Elektromobil Yarışması" için dört çeker elektrikli otomobil ürettiler.
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altayı Ziyaret Etti
Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum ile Sağlık Bakanı Koca Başkan Altay'ı Ziyaret Etti
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay’ı ziyaret etti.
İcraat Programı, Ekonomi Savaşları İçin Türkiye'nin Strateji Belgesi" İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, 100 Günlük İcraat Programı'nın, çoktan başlamış ekonomi savaşl..
Trumpın Mektubu Kime İletildi
Trump'ın Mektubu Kim'e İletildi
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'a hitaben yazdığı mektubu Singapur'da düzenlenen ASEAN toplantısında Kuzey Kore Dışişleri Bakanı Ri Yong Ho'ya iletti.
Niğde'de 'Erkenci Elma' Hasadı TÜRKİYe'de elma üretiminde büyük pay sahibi olan Niğde'de erkenci elma olarak bilinen 'Gala' çeşidi elma hasadı başladı.
Tekstil Sektöründe Ara Eleman Sıkıntısı Sinop Sanayi ve Teknoloji Müdürü Feridun Delen, tekstil sektöründe çalışacak eleman bulunmamasının, sektörü olumsuz etkilediğini belirtti.
Ulaşımda Mobil Uygulama Hayata Geçirildi "Trabzon Ulaşım Mobil Uygulaması" hayata geçirildi.
Trabzon ve İskenderun Tso'lar "Kardeş Oda" Oldu Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası başkanları arasında "kardeş oda" protokolü imzalandı.
22. Dönem Pomem Giriş Sınavı Sonuçları Açıklandı
22. Dönem Pomem Giriş Sınavı Sonuçları Açıklandı
Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı, üniversite mezunu adaylar arasından polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan 22. Dönem POMEM Giriş Sınavı sonuçlarını açıklandı.
22. Dönem Pomem Giriş Sınavı Sonuçları Açıklandı Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı, üniversite mezunu adaylar arasından polis memuru adayı öğrenci alımı için yapılan 22. Döne..
Türkiyenin Kuzeyi ile Güneyi Geleceğe İmza Attı
Türkiye'nin Kuzeyi ile Güneyi Geleceğe İmza Attı
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ile İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO) arasında Kardeş Oda protokolü imzalandı.
Tika'dan Sudanlı Çiftçilere Tohum Desteği Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sudanlı çiftçilere geliştirilmiş tohum, fidan ve zirai alet desteğinde bulundu.
Artvin'de Kayın Mantarı Yetiştiriciliği Artvin Valisi Ömer Doğanay, Artvin Valiliği ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından merkeze bağlı Ballıüzüm köyünde kurulan tam otomasyonlu ..
Vakfıkebir Ekmeği Tescillendi Trabzon'un Vakfıkebir ilçesinin ismiyle özdeşleşen Vakfıkebir ekmeği, kaymakamlık ve belediyenin girişimleriyle Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenerek coğr..
Yapılandırma Fırsatını Değerlendirme Çağrısı
Yapılandırma Fırsatını Değerlendirme Çağrısı
Bozüyük Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü, kurum borçlarına yönelik yapılandırma fırsatının 27 Ağustos 2018 Pazartesi gününe kadar uzatıldığını hatırlatarak vatandaşlara bu fırsatı değerlendirme çağrısı yapıldı.
Arslan: 'Emekçiye ve Emeğe Karşı Sorumluluğumuz Var'
Arslan: "Emekçiye ve Emeğe Karşı Sorumluluğumuz Var"
İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, 4 Ağustos 2018 tarihinde HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Hizmet-İş Sendikası Balıkesir Şubesi 1. Olağan Genel Kurulu’na katıldı.
Kapalıçarşı'da "Lokum" Devri Cansel KİRAZ- İdris TİFTİKCİ - İstanbul DHA - KAPALIÇARŞI'da son yıllarda lokum satan işyerlerinde artış yaşanıyor.
Tikadan Sudanlı Çiftçilere Tohum Desteği
Tika'dan Sudanlı Çiftçilere Tohum Desteği
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA), Sudan Eyalet Valilikleri ve Afrika Teknoloji Kenti işbirliğinde Sinnar ve Cezire eyaletlerinde geliştirilmiş tohum, fidan ve zirai alet desteğinde bulundu.
Edirnede Saman Balyası Sıkıntısı
Edirne'de Saman Balyası Sıkıntısı
Edirne’de büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarının beslenmesinde önemli bir yere sahip olan samanın, üretim azlığından dolayı fiyatında yükseliş yaşandı.
400 Proje, Yeni Bir Kalkınmanın Fitilini Ateşlemiştir" Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Ankara Başkanı İlhan Erdal, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 10..
Fındığın Bahçeden Fabrikaya ve Sofraya Uzanan Hikayesine Tanık Olmak İçin Bir Araya Geldiler
Fındığın Bahçeden Fabrikaya ve Sofraya Uzanan Hikayesine Tanık Olmak İçin Bir Araya Geldiler
Fındığın bahçeden fabrikaya ve sofraya uzanan hikayesine tanık olmak çeşitli sektör temsilcileri Trabzon’da bir araya geldiler.
888 Kilometrelik Güvenlik Duvarı Tamamlandı
888 Kilometrelik Güvenlik Duvarı Tamamlandı
Terörle mücadele, kaçakçılık ve düzensiz göçmen geçişlerinin engellenmesi amacıyla İçişleri Bakanlığı'nca doğu ve güneydoğu kara sınır hattının 888 kilometrelik alanında güvenlik duvarının yapımı tamamlandı.
Kimya İhracatında Yüzde 24 Artış
Kimya İhracatında Yüzde 24 Artış
İKMİB verilerine göre, bu yılın temmuz ayında kimya ihracatı 2017'nin aynı ayına göre yüzde 24,25 artarak 1 milyar 482 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Kurbanlıklar Pazara İndi
Kurbanlıklar Pazara İndi
Yılın ilk kurbanlıkları İç Anadolu bölgesinin en büyük hayvan pazarı olan Şarkışla Hayvan Pazarında satışa çıktı.
Kimya İhracatı Temmuzda Yüzde 24,25 Arttı İstanbul Kimyevi Maddeler ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İKMİB) verilerine göre, bu yılın temmuz ayında kimya ihracatı 2017'nin aynı ayına göre ..
Haşhaş Üreticisinin Fiyat Sevinci Demirci Ziraat Odası Başkanı Mehmet Karakaya, haşhaş üreticisinin bu yıl fiyattan memnun olduğunu söyledi.
» 1 2 3 4 5