31 Ağustos 2018 Cuma Günü Dünya Haberleri

31 Ağustos 2018 Cuma Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Trump, Avrupa ve Latin Amerika'yı Ziyaret Edecek ABD Başkanı Donald Trump'ın, kasım ayı içinde hem Avrupa hem de Latin Amerika'ya ziyaretler gerçekleştireceği bildirildi.
Libya'da Çatışmalar Protesto Edildi Libya'nın başkenti Trablus'ta kentteki çatışmalar protesto edildi.
Ayrılıkçı Lider Bombalı Saldırıda Öldü Ukrayna'nın doğusunda ayrılıkçıların ilan ettiği sözde Donetsk Halk Cumhuriyeti'nin lideri Aleksandr Zaharçenko'nun bombalı saldırıda öldüğü bildirildi.
Çin'de Su Seviyesi Yükselen Nehir Hindistanlıları Harekete Geçirdi Hindistanlı yetkililer, Çin'deki şiddetti yağışlar nedeniyle su seviyesi artan nehrin Hindistan sınırlarında yol açabileceği..
Pentagon'da Orta Doğu Konulu Toplantı ABD Savunma Bakanı James Mattis, Pentagon'da Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Bahreyn, Katar, Kuveyt, Umman, Mısır, Ürdün ve Fas'tan tem..
Lübnan Başbakanı Saad Hariri: Esad Yerine Putin'le Muhatap Olmayı Tercih Ederim Hariri röportajının tamamı bu akşam 'Global Conversation' programında.
Amerikalı Aile Bahçesinde Dev Bir Kertenkeleyle Karşılaştı Amerika Birleşik Devletleri'nin Florida eyaletinde bir aile bahçesinde dev bir kertenkeleyle karşılaştı.
Bulgaristan'da 17 Kişinin Öldüğü Kazanın Sonrasında 3 Bakan İstifa Etti Bulgaristan'da 17 kişinin ölümüne yol açan trafik kazasının ardından Ulaştırma Bakanı, Bölgesel Geliştirme Bakanı ve İç..
İran Beka Mücadelesi Veriyor" Diyen Trump'a Zarif'ten Tepki İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, ABD Başkanı Donald Trump'ın "İran beka mücadelesi veriyor" şeklindeki açıklamasına tepk..
Kremlin'den Putin-Erdoğan Görüşmesi Açıklaması Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 7 Eylül'de Tahran'da bir g..
Cumhurbaşkanı Erdoğan Resmi Ziyaret İçin Kırgızistan'a Gidiyor Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi bir ziyarette bulunmak ve Türk Konseyi 6. Zirvesi'ne katılmak üzere 1-3 Eylül 2018 tar..
Kuzey Kore'den ABD'ye: "Diyalog ve Savaş Programları Bir Arada Bulunamaz" Kuzey Kore Medyası, iki ülke arasında iyi inanç oluşturacak en ufak çaba sarf etmeden Pyonyang’ın nükleerden arınma k..
Merkel, Afrikadan Yasa Dışı Göçü Durdurmak İstiyor
Merkel, Afrika'dan Yasa Dışı Göçü Durdurmak İstiyor
Almanya Başbakanı Angela Merkel, Batı Afrika ülkelerinden Senegal, Gana ve Nijerya’ya yaptığı üç günlük ziyareti kapsamında ekonomik ilişkilere paralel olarak göç sorununa çözüm arayışlarını da masaya yatırdı.
Kerbela'da Silah ve Mühimmat Deposunda Patlama Irak’ın güneyindeki Kerbela kentinde, Haşdi Şabi çatısı altındaki Saraya el-Selam’a ait silah ve mühimmat deposunda patlama meydana geldi.
İran'dan Fransa'nın Müzakere Çağrısına Ret İran, Tahran'ın balistik füze programı ve bölgedeki nüfuzunu müzakerelere açma çağrısında bulunan Fransa'ya olumsuz yanıt verdi.
Esad, Hava Saldırısı Korkusuyla Askeri Hava Alanlarını Tahliye Ediyor İdlib’e saldırı hazırlığı içinde bulunan Suriye’nin, ABD, İngiltere ve Fransa’nın Suriye’ye saldırma ihtimali korkusuyla ..
Otomotiv Sektörü 5. Kez İstanbulda Buluşuyor!
Otomotiv Sektörü 5. Kez İstanbul'da Buluşuyor!
Otomotiv sektörünün önde gelen isimleri ve lider firmaları 4-5 Ekim'de İstanbul'da düzenlenen Dünya Otomotiv Konferansı'nda buluşacak.
Grafikli - İnsanlık Tarihinde Yıkıcı Bir Dönüm Noktası: İkinci Dünya Savaşı Toplama ve imha kamplarındaki katliamlar, atom bombalarının yıkıcı etkisi, kıtlık ve hastalıkla zihinlere kazınan, ..
Rusya Akdeniz'de Yapacağı Tatbikat İçin Bölgeyi Kullanacak Gemi ve Uçakları Uyardı Rusya Askeri Deniz Filosu Komutanı Vladimir Korolev, Hava Kuvvetleri ve Askeri Deniz Filosu'nun Akdeniz'deki..
Rusya Akdeniz'de Yapacağı Tatbikat İçin Bölgeyi Kullanacak Gemi ve Uçakları Uyardı Rusya Askeri Deniz Filosu Komutanı Vladimir Korolev, Hava Kuvvetleri ve Askeri Deniz Filosu'nun Akdeniz'deki..