3 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

3 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali 16'ncı Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde, İspanya'dan gelen "Castro Romero Flamenco" topluluğu sanatseverlere gösteri yaptı.
Yabancı Öğrencilere Türk Usulü Kına Gecesi Muğla'da, Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezince misafir edilen yaban..
Kütahya'da "4. Geleneksel Türk Oyunları Festivali" Kütahya'da 4'üncüsü gerçekleştirilen "Geleneksel Türk Oyunları Festivali", düzenlenen kortej yürüyüşü ile başladı.
2. Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali Başladı Cumhurbaşkanlığı himayesinde, bu yıl ikincisi düzenlenen Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali Kırşehir'de başladı.
Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali Başlıyor TÜRK Halk Müziğinin ünlü ozanı, 'Bozkırın Tezenesi' Neşet Ertaş, 3 Ağustos Cuma günü başlayacak '2'nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali' ile anıl..
Hacı Adayları Uğurlanıyor Diyanet İşleri Başkanlığı Organizasyonu ile Hac ibadetini yapmak üzere Manisa'nın Demirci ilçesinden kutsal topraklara gidecek 20 hacı adayı için İlçe Müftülüğü tara..
Dadd Ralli Yatları Trabzon'da Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneğince (DADD) düzenlenen DADD Ralli etkinliğine katılan 24 yat, Sürmene Yeniay Limanı'nda demir attı.
Bozüyük'te Altın Kemerli Karakucak Güreş Festivali Bozüyük Belediyesi tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen "Altın Kemerli Karakucak Güreş Festivali" kortejle başladı.
Gökova Körfezi'nde Rüzgar Sörfü Yoğunluğu Muğla'nın Ula ilçesindeki "Sakin Kent" Akyaka Mahallesi, hava şartlarının uygun olması sayesinde her yıl binlerce rüzgar ve uçurtma sörfü tutkununu a..
İki İyi Çocuk'un Galası Hatay'da ZİHİNSEL yetersizlik yaşayan ve kendini polis zanneden bir genç ile ona kol kanat geren, ağabeylik yapan gerçek bir polisin dostluk hikayesini anlatan 'İki İy..
Düğün Takıları İçin İnternet Sitesi Açtılar Denizli'de evlilik hazırlığı yapan bir çift, düğünde takı sırası beklemek istemeyenler için internet sitesi kurarak "online takı" hizmetini devreye..
Narlıhan'daki Uluslararası Festival 16 Ağustos'ta Başlayacak Nallıhan Belediyesi tarafından düzenlenecek 6. Nallıhan İpek İğne oyaları Kültür ve Sanat Festivali, 16 Ağustos'ta başlayacak.
Çukurca'da 400 Yıllık Değirmenler Restore Edilecek Hakkari'nin Çukurca ilçesindeki 400 yıllık 2 taş değirmen restore edilerek, turizme kazandırılacak.
Büyükçekmece'de Manuş Baba Rüzgarı
Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali'nde sahne alan sevilen sanatçı Manuş Baba, sevilen şarkılarını hayranları için söyledi.
Kaçak Kazı ile Ortaya Çıkarılan Germenicia, Ziyarete Açıldı KAHRAMANMARAŞ'ta 2007 yılında kaçak kazı ihbarı sonucu ortaya çıkan Roma dönemine ait Germanicia Antik Kenti mozaiklerinin 140 metr..
Kaçak Kazı ile Ortaya Çıkarılan Germenicia, Ziyarete Açıldı
Kaçak Kazı ile Ortaya Çıkarılan Germenicia, Ziyarete Açıldı
KAHRAMANMARAŞ'ta 2007 yılında kaçak kazı ihbarı sonucu ortaya çıkan Roma dönemine ait Germanicia Antik Kenti mozaiklerinin 140 metrekarelik bölümü, ziyarete açıldı.
Hayvanlar ve Biz Sergisi Bodrumda Açıldı
Hayvanlar ve Biz' Sergisi Bodrum'da Açıldı
Zihinsel engelli bireylerin hazırladıkları 'Hayvanlar ve Biz' sergisi Bodrum Belediyesi'nin desteğiyle açıldı.
20 Yıllık Düğün Hayalini Gerçekleştirdiler Düzce'de yaşayan Nurullah ve Emine Kılıç çifti, bahçede kır düğünü yapma hayalini 20 yıl sonra gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadı.
Kitap Okumak Bağımlılığa Dönünce "Sahaf" Oldu Eskişehir'de yaşayan 30 yaşındaki Burak Kılıç, 12 yaşında başlayan kitap okuma aşkı sayesinde biriktirdiği 8 bin kitapla sahaf dükkanı açtı.
Euromos'ta Roma ve Helenistik Döneme Ait Mezarlar Bulundu Muğla'nın Milas ilçesinde, antik dönemin en iyi korunmuş tapınaklarından Zeus Lepsynos'un da bulunduğu Euromos Antik Kenti'nde karşıl..
10 Yaşındaki Cemre "Kalbini" Çantada Taşıyor Manisa'nın Yunusemre ilçesinde rahatsızlığı nedeniyle kalbine yapay kalp destek cihazı takılan 10 yaşındaki Cemre Yılmaz, nakil yapılıncaya kadar ..
Güneydoğu Seyahati İçin Bayram Tatili Fırsatı Kurban Bayramı tatilinin 9 güne çıkarılması, Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin tarihi ve doğal güzelliklerini görmek isteyen ancak kavurucu sıcakları..
10 Yıl Mücadele Ettiği Göğüs Kanserini Yendi Gaziantep'te yaşayan 75 yaşındaki Fatma Marakoğlu, yaklaşık 10 yıl mücadele ettiği göğüs kanserini yendi.
Dünya Gençleri Türkçe Öğrenip Gönüllü Elçilik Yapıyor Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü işbirliğinde Türkçe eğitimi almak üzere 14 ülkeden Muğla'ya gelen öğrenciler, Tü..
Üniversitelilere Kıl Çadırdan "Millet Kıraathanesi" Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı doğrultusunda yurt genelinde yaygınlaşan "Millet Kıraathaneleri" Türkiye'de ilk kez ..
İshak Paşa Sarayı'na İlgi Artıyor Türkiye'nin en doğu sınırlarında bulunan ve UNESCO Dünya Miras Geçici Listesi'nde yer alan İshak Paşa Sarayı'na ilgi her geçen gün artıyor.
111 Yıldır Kazılan Başkent: Hattuşa KEMAL CEYLAN - Anadolu'nun ilk medeniyetlerinden Hatti ve Hititlerin kültürel mirasına ev sahipliği yapan Çorum'un Boğazkale ilçesindeki Hattuşa antik kent..
Hacivat ve Karagöz Oyununu Engelli Sanatkarlar Yeniden Canlandırdı ANADOLU topraklarında 700 yıldır geleneksel Türk sanatının bir parçası olmayı sürdüren gölge oyunu, engellilerin elinde yeni..
36. Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali Kayseri'de Develi Belediyesince düzenlenen "36. Aşık Seyrani Kültür ve Sanat Festivali" başladı.
Hacivat ve Karagöz Oyununu Engelli Sanatkarlar Yeniden Canlandırdı
Hacivat ve Karagöz Oyununu Engelli Sanatkarlar Yeniden Canlandırdı
ANADOLU topraklarında 700 yıldır geleneksel Türk sanatının bir parçası olmayı sürdüren gölge oyunu, engellilerin elinde yeniden can buldu.
Büyükçekmecede Manuş Baba Rüzgarı
Büyükçekmece'de Manuş Baba Rüzgarı
Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde sahne alan sevilen sanatçı Manuş Baba, sevilen şarkılarını hayranları için söyledi.