29 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

29 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bülent Ersoy, Bodrum'da Konser Verdi Türk sanat müziği sanatçısı Bülent Ersoy, Muğla'nın Bodrum ilçesinde konser verdi.
Gürbüz: Hadi Allah'a Emanet"İn Galası Yapıldı Bir pizzacıda motorlu kurye olarak çalışan "Gürbüz" karakterinin içine atıldığı macerayı anlatan "Gürbüz: Hadi Allah'a Emanet" adlı filmin galası..
Şans Topu Çekildi (2) Şans Topu oyununun bu haftaki çekilişinde 5 artı 1 bilen çıkmayınca büyük ikramiye gelecek haftaya devretti.
Şans Topu Çekildi (1) Şans Topu oyununun 898'nci hafta çekilişi yapıldı.
Sayısal Loto Çekildi (1) Milli Piyango idaresince düzenlenen Sayısal Loto oyununun bin 144'üncü hafta çekilişi yapıldı.
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne Doğru UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel ..
46. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali Artvin'de, "46. Uluslararası Arhavi Kültür ve Sanat Festivali" kortej yürüyüşü ile başladı.
Sanatçı Haluk Levent'in Satın Aldığı Dana İzmir'e Getirildi Trabzon'da, Kurban Bayramı'nda sahiplerinin elinden kaçtıktan sonra denizde bulunan ve sanatçı Haluk Levent'in satın aldığı dana, İ..
4. Karaova Bağ Bozumu Şenliklerine Doğru Bodrum ilçesinde, 31 Ağustos – 2 Eylül tarihlerinde "4. Karaova Bağ Bozumu Şenlikleri" düzenlenecek.
Kapan" Kasım Ayında Vizyona Girecek Kudret Sabancı'nın yönettiği "Kapan" adlı filmin tanıtım toplantısı yapıldı.
Tunceli'de Aç Kalan Yaban Domuzları Şehre İndi Doğa Koruma ve Milli Parklar Tunceli Şube Müdürü Ali Haydar Gürsönmez, Tunceli'de aç kalıp şehre inerek çöp konteynerlerinde yiyecek arayan domu..
Antika Tutkunları 4'üncü Beyoğlu Antika Festivali'nde Buluşuyor –BEYOĞLU'NDA bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Antika Festivali ile tarihe tanıklık etmiş binlerce eser antika tutkunlarıyla buluşuyor..
Antika Tutkunları 4üncü Beyoğlu Antika Festivalinde Buluşuyor
Antika Tutkunları 4'üncü Beyoğlu Antika Festivali'nde Buluşuyor
–BEYOĞLU'NDA bu yıl 4'üncüsü düzenlenen Antika Festivali ile tarihe tanıklık etmiş binlerce eser antika tutkunlarıyla buluşuyor.
Kumluca Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali'ne Doğru Antalya'nın Kumluca ilçesinde düzenlenecek Uluslararası Olympos Kültür ve Edebiyat Festivali'nde yerli ve yabancı 30 şair şi..
Antika Festivali Klasik Otomobillerle Başladı –ANTİKA tutkunlarını buluşturan 4. Beyoğlu Antika Festivali, Taksim Meydanı'nda başladı.
Antika Festivali Klasik Otomobillerle Başladı –ANTİKA tutkunlarını buluşturan 4. Beyoğlu Antika Festivali, Taksim Meydanı'nda başladı.
Çeşmede Konser Ziyafeti
Çeşme'de Konser Ziyafeti
Sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra kültür-sanat çalışmalarına da destek veren Limak Vakfı'nın kurduğu Limak Filarmoni Orkestrası, Zeki Müren şarkılarının konser turnesini Çeşme'de tamamladı.
Antalya 4. Uluslararası Folklor Festivali Başladı Hd 4. Uluslararası Folklor Festivali başladıANTALYA'da Kepez Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bu yıl 4'üncüsünü düzenle..
Antika Festivali Klasik Otomobillerle Başladı
Antika Festivali Klasik Otomobillerle Başladı
–ANTİKA tutkunlarını buluşturan 4. Beyoğlu Antika Festivali, Taksim Meydanı'nda başladı.
Yörük Kadınlar Müzede Ekşi Elmalı Çorba Yaptı Bilecik Yaşayan Kent Müzesi'ne davet edilen Yörük kadınlar, ziyaretçilere dağıtılmak üzere ekşi elmalı çorba yaptı.
Yeni Nesil Toprak Ürünleri Bilmiyor" Konya'nın Hüyük ilçesinde çömlekçilik yapan İsmail Arıkan, buzdolabı yokken gıdaların saklandığı, gelin çeyizlerinin vazgeçilmezi toprak kaplara yaklaşık ..
2. Edremit Kitap Fuarı'nın Ardından Edremit Belediyesince bu yıl yazar Sabahattin Ali anısına düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı'na 80 bine yakın kişi katıldı.
Baba Filmi İzmirde Tanıtıldı
Baba' Filmi İzmir'de Tanıtıldı
YÖNETMENLİĞİNİ Oğuz Yalçın'ın üstlendiği İzmir yapımı televizyon filmi 'Baba'nın tanıtımı yapıldı.
Zindan Kapı Tarihe Işık Tutacak Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bitinya Krallığı döneminde inşa edilen 2 bin 500 yıllık Zindan Kapı'nın, restorasyon çalışmalarının tamamlanmas..
4. Uluslararası Folklor Festivali Başladı ANTALYA'da Kepez Belediyesi'nin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında bu yıl 4'üncüsünü düzenlediği Uluslararası Folklor Festivali, açılış korteji ..
Yeni Nesil Toprak Ürünleri Bilmiyor" Konya'nın Hüyük ilçesinde çömlekçilik yapan İsmail Arıkan, buzdolabı yokken gıdaların saklandığı, gelin çeyizlerinin vazgeçilmezi toprak kaplara yaklaşık ..
Şahinkaya Adrenalin Tutkunlarını Cezbediyor Doğal ve tarihi güzellikleriyle alternatif turizmin rotası haline gelen Trabzon, sarp kayalıklarıyla da dağcılar başta olmak üzere adrenalin tutkun..
Davul Efsanesi"Nin Unesco Heyecanı Kırşehir'de Abdal kültüründe "davulun efsanesi" olarak bilinen Adem Göçer, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Mirasın Korunması Sözleşmesi çerçevesinde "Yaşayan ..
Esirlerin Ellerinde Hayat Bulan Tünel: "Vespasianus-Titus" Hatay'ın Samandağ ilçesi Çevlik bölgesinde milattan sonra 1. yüzyılda esirlerin çekiç ve murç kullanarak elleriyle yaptığı bin 380 m..
Bursa'da Müze ve Türbelerde Bayram Bereketi Bursa Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren müzelerle kentteki türbe ve külliyeleri 9 günlük Kurban Bayramı boyunca 30 binin üze..
Sanatçı Erol Evgin Bodrum Antik Tiyatro'da Konser Verdi Sanatçı Erol Evgin, Bodrum'da hayranlarıyla buluştu.