29 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

29 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Barzani ile Pompeo "Irak'taki Hükümet Kurma Çalışmalarını" Görüştü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) eski başkanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkanı Mesut Barzani, ABD Dış..
Nijerya ile İngiltere Arasında Savunma ve Ekonomi Alanında İş Birliği Nijerya ile İngiltere arasında "Güvenlik ve Savunma Ortaklığı ve Ekonomik Kalkınma Forumu Anlaşması" imzalandı.
Cammu Keşmir'deki Çatışmalar Hindistan'ın Cammu Keşmir bölgesinde güvenlik güçleri ile girilen çatışmada Hizbul Mücahidin örgütü komutanlarından Altaf Ahmed Dar ve Ömer Raşid Wani'nin öldüğü ..
Rusya'dan İdlib Açıklaması MOSKOVA (AA) – Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İdlib bölgesiyle ilgili Türk yetkililer ile çalıştıklarını belirterek, "Bu konu Moskova ve Ankara arasında son ..
Irak'ın Basra Kentinde Su Zehirlenmesi Devam Ediyor Irak’ın güneyindeki Basra kentinde içme suyundan zehirlenenlerin sayısının 17 bini bulduğu açıklandı.
Kuzey Kore, Güney Kore'ye İşbirliği ve Birleşme Anlaşmasını Uygulama Çağrısı Yaptı Kuzey Kore, ABD’nin Pyongyang ile Washington arasındaki nükleer silahlardan arındırma görüşmelerinin çıkmaza..
BM'den ABD'ye Tepki Birleşmiş Milletler (BM) İnsan Hakları Yüksek Komiseri Zeyd Raad El Hüseyin, Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'un açıklamalarına tepki göstererek, "BM İnsa..
Kosova'da Maskeli Soyguncular Avm'den Atm'yi Araca Bağlayıp Çaldılar Kosova'nın en büyük alışveriş merkezlerinden ABI Center kimliği belirsiz kişiler tarafından soyuldu.
Rusya İdlib ve Afrin'deki Durumu İran ve Türkiye ile Görüşüyor Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Mihail Bogdanov, Moskova'nın İdlib ve Afrin'deki durumu İran ve Türkiye ile görüştüğünü açıklad..
Kosova'da Maskeli Soyguncular Avm'den Atm'yi Araca Bağlayıp Çaldılar Kosova'nın en büyük alışveriş merkezlerinden ABI Center kimliği belirsiz kişiler tarafından soyuldu.
Putin'den Emeklilik Reformuna Yumuşatma Müdahalesi MOSKOVA (AA) – Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümetin emeklilik yaşını yükselten tasarısının yumuşatılmasını isteyerek, kadınlarda b..
İzmirde, Kalça Büyütme Ameliyatı Olan İngiliz Kadın Canından Oldu
İzmir'de, Kalça Büyütme Ameliyatı Olan İngiliz Kadın Canından Oldu
İzmir'de, özel bir hastanede kalça büyütme ameliyatı olan 29 yaşındaki İngiliz vatandaşı kadın, hayatını kaybetti.
İran'da Köy Köy Gezip Yoksul Çocuklara Masal Okuyan İmamın Hikayesi Guardian gazetesi, yaptırımlar ve ekonomik sorunların sarstığı İran'da çocuklara "vaaz vermek yerine kitap okuyan" ve masal..
Yunanistan'da Çipras Üçüncü Kabine Revizyonunu Yaptı Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, 2015 yılının Eylül ayından bu yana gerçekleşen üçüncü kabine revizyonunu yaptı.
Pasifik Adası Yeni Kaledonyada 7.1 Büyüklüğünde Deprem
Pasifik Adası Yeni Kaledonya'da 7.1 Büyüklüğünde Deprem
Pasifik Okyanusu'nda Fransa'ya bağlı özerk eyalet Yeni Kaledonya'da 7.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.