28 Ağustos 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

28 Ağustos 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Çeşme'de "Sanat Güneşi" Gecesi Sanat Yönetmenliğini Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü tenor Murat Karahan'ın yaptığı Limak Filarmoni Orkestrası, Çeşme Açıkhava Tiyatrosu'nda konser verdi.
Baksı Müzesi'nde Açık Hava Konseri Düzenlendi Bayburt'ta, Baksı Müzesi'nin bulunduğu alanda yapımı tamamlanan Şair Zihni Sanat Alanı, Bülent Ortaçgil, Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu k..
Atatürk'ün Kastamonu'ya Gelişi ile Şapka İnkılabı'nın 93. Yıl Dönümü Atatürk'ün Kastamonu'ya gelişi ve Şapka İnkılabı'nın 93. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı Ank..
Teknelerle Marmaris Tarihi' Sergisi Açıldı MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Denizcilik ve Eğitim Merkezi tarafından, 'Teknelerle Marmaris Tarihi' isimli, el y..
Teknelerle Marmaris Tarihi Sergisi Açıldı
Teknelerle Marmaris Tarihi' Sergisi Açıldı
MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, 30 Ağustos Zafer Bayramı kapsamında Denizcilik ve Eğitim Merkezi tarafından, 'Teknelerle Marmaris Tarihi' isimli, el yapımı maket tekne ve gemi sergisi bir marinada açıldı.
Asırlık Şapkalar Gün Yüzüne Çıktı Kastamonu'da, 2 bin yıl öncesinden günümüze kadar kullanılan yaklaşık 100 şapkanın da yer aldığı karma sergi açıldı.
Atatürk'ün Kaldığı 'Yeşil Efendi Konağı' Müze Oldu ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kaldığı Yeşil Efendi Konağı'nı 'Atatürk ile Bir Gün Galerisi' adıyla müz..
Saklıkent Kanyonu'nda "Bayram Bereketi" Muğla'nın Seydikemer ilçesinde çamur banyosu ve rafting gibi aktivitelerin yapılabildiği Saklıkent Kanyonu'nu 9 günlük bayram tatilinde 68 bin kişinin ..
Aıma'da İdil Biret'li Piyano Masterclass Eğitimi Balıkesir'in Ayvalık ilçesine bağlı Alibey (Cunda) Adası'ndaki Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi'nin (AIMA) piyano "masterclass" (ustalık s..
2019 Urartu Yılı Olsun' Talebi VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından, Urartu medeniyetinin açığa çıkarılması ve aydınlatılması amacıyla, 2019 yılının 'Urartu Yılı' ilan edilmesi için ..
Antalya'yı Piyanonun Tınısı Saracak ANTALYA Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği 19'uncu Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 1 Eylül'de başlayacak.
Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası 4 Eylül'de Konser Verecek Türkiye Gençlik Filarmoni Orkestrası (TUGFO), 4 Eylül'de sanatseverlerle buluşacak.
Plajda Yaralı Bulunan Flamingo Tedavi Altına Alındı Van'ın Edremit ilçesindeki halk plajında vatandaşlar tarafından yaralı bulunan flamingo tedavi altına alındı.
Tarihi Kalede, Define Avcılarına Karşı Kameralı Önlem TARİHİ Çorum Kalesi'nin turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.
2019 Urartu Yılı Olsun Talebi
2019 Urartu Yılı Olsun' Talebi
VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) tarafından, Urartu medeniyetinin açığa çıkarılması ve aydınlatılması amacıyla, 2019 yılının 'Urartu Yılı' ilan edilmesi için çalışma başlatıldı.
Atatürkün Kaldığı Yeşil Efendi Konağı Müze Oldu
Atatürk'ün Kaldığı 'Yeşil Efendi Konağı' Müze Oldu
ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediyesi, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kaldığı Yeşil Efendi Konağı'nı 'Atatürk ile Bir Gün Galerisi' adıyla müzeye dönüştürdü.
Tarihi Kalede, Define Avcılarına Karşı Kameralı Önlem
Tarihi Kalede, Define Avcılarına Karşı Kameralı Önlem
TARİHİ Çorum Kalesi'nin turizme kazandırılması için başlatılan çalışmalar sürüyor.
Adt Yeni Sezon İçin Provalara Başladı Adana Devlet Tiyatrosu (ADT), 2018-2019 sezonunun açılışını yapacağı "Kadın sığınağı" adlı oyunun provalarına başladı.
19. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali'ne Doğru UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde, "Kültürel ..
Antik Roma Kenti Elaiussa Sebaste'de Kazı Başladı MERSİN'in Erdemli ilçesinde Roma imparatoru Augustus tarafından Kapadokya kralı Arkhelaos'a hediye edilen Kilikya'nın önemli liman kenti Elai..
Servet Kabaklı Vefatının 3. Yılında Anıldı Gazeteci yazar Servet Kabaklı, vefatının 3'üncü yılında Eyüp Mezarlığı'ndaki kabri başında anıldı.
Konya Müzeler Müdürü Hakkında Usulsüzlük İddiası
Konya Müzeler Müdürü Hakkında Usulsüzlük İddiası
KONYA Müzeler Müdürü Yusuf Benli'nin, Mevlana Müzesi'nde kullanılan galoşların ihalesinde usulsüzlük yaptığı, müze bahçesindeki Şeb-i Arus Havuzu'na ziyaretçilerin attığı paraları kayıt altına aldırmadığı, kazı...
Elaiussa Sebaste Antik Kenti'nde Sezon Kazıları Başladı Mersin'in Erdemli ilçesinde bulunan ve Bizans ile Roma dönemlerine ait nekropol, antik tiyatro, sarnıç ve su kemerlerinin bulunduğu Ela..
Antik Roma Kenti Elaiussa Sebastede Kazı Başladı
Antik Roma Kenti Elaiussa Sebaste'de Kazı Başladı
MERSİN'in Erdemli ilçesinde Roma imparatoru Augustus tarafından Kapadokya kralı Arkhelaos'a hediye edilen Kilikya'nın önemli liman kenti Elaiussa Sebaste'de kazı çalışmalarına başlandı.
Bingöl Uluslararası Kısa Film Festivali'ne Doğru Uluslararası Bingöl Kısa Film Festivali'nin ikincisi 8-12 Ekim'de düzenlenecek.
Müslüm" 26 Ekim'de Vizyona Girecek Sanatçı Müslüm Gürses'in hayatını konu alan "Müslüm", 26 Ekim'de izleyiciyle buluşacak.
İzmir Doğal Yaşam Parkı'nda Ziyaretçi Rekoru İzmir Doğal Yaşam Parkını, Kurban Bayramı'nda ziyaretçi rekoru kırılarak 47 bin kişi 531 ziyaret etti.
Hayratlı ve Kadıköylü Çocuklar Birlikte Konser Verdi TRABZON'un Hayrat ilçesinde, Nuhoğlu Vakfı tarafından Hayrat Çocuk Sanat Merkezi ile Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestra ve Ko..
Direkli Mağarası'nda Heyecanlandıran Buluntu Kahramanmaraş'taki Direkli Mağarası'nda bulunan Üst Paleolitik döneme ait taştan dilginin, mağaranın günümüzden 14 bin yıl öncesine dayanan tarihi..
Hayratlı ve Kadıköylü Çocuklar Birlikte Konser Verdi
Hayratlı ve Kadıköylü Çocuklar Birlikte Konser Verdi
TRABZON'un Hayrat ilçesinde, Nuhoğlu Vakfı tarafından Hayrat Çocuk Sanat Merkezi ile Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi Orkestra ve Korosu'nda yer alan 60 çocuk birlikte konser verdi.
Türkmen Kadınını Tanıtan Bebeklerin 37 Yıllık Ustası Ardahan'ın Damal ilçesinin adıyla anılan hediyelik bebeklerin ustası 72 yaşındaki Fidan Atmaca, ilerleyen yaşına rağmen mesleğine ilk günk..
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü İpek Ongunun
Mersin Kenti Edebiyat Ödül'ü İpek Ongun'un
MERSİN Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 12 yıldır sürdürülen 'Mersin Kenti Edebiyat Ödülü'ne bu yıl, genç okurlarla didaktik olmayan, sahici ve şefkatli bir edebiyat dünyasında buluşarak, kuşaktan kuşağa...
Mesleğini "Minyatür Kağnı" Yaparak Sürdürüyor Uşaklı 83 yaşındaki eski kağnı ustası Şerafettin Çelik, yıllar önce teknolojiye yenik düşen mesleğini hediyelik minyatür kağnılar yaparak devam e..
Anadolu'nun Pompeisi'ne Unesco Dopingi Aydın'ın Söke ilçesinde özgün kent planı ve iyi korunmuş yapılarıyla arkeoloji literatüründe "Anadolu'nun Pompeisi" olarak görülen Priene Antik Kenti, U..
Dünyaca Ünlü Piyanistler Antalya'da Buluşacak Turizmin yanı sıra kültürel ve sanatsal etkinliklerle de adından söz ettiren Antalya, 19. Uluslararası Piyano Festivali ile dünyaca ünlü piyanist..
Şeyhandede Şelalesi Keşfedilmeyi Bekliyor Diyarbakır'ın kaplıcalarıyla ünlü Çermik ilçesinde bulunan Şeyhandede Şelalesi doğal güzelliğiyle ziyaretçilerini ağırlıyor.
Hasta Yakınlarına Otel Konforunda Konaklama İmkanı Şanlıurfa'da hastane bahçelerinde belediyeler tarafından kurulan misafirhaneler sayesinde hasta yakınları, otel konforunda konaklama imkanı ..
Trabzon Hasırı Süleyman Ustanın Elinde Şekilleniyor Trabzonlu Süleyman Bayram, gençlik döneminde başladığı altın hasırdan takı hazırlama işine 53 yıldır devam ediyor.
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü İpek Ongun'a Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 12 yıldır verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü'ne bu yıl yazar İpek Ongun değer bulundu.
Herkes Stand Up, Onlar Sit Down Yapıyorlar
Herkes Stand Up, Onlar Sit Down Yapıyorlar
Tiyatro tarihimizin eğlenceli ve mizahi bir üslup ile anlatıldığı oyunda Yılmaz Gruda'ya Barbaros Uzunöner eşlik ediyor.