28 Ağustos 2018 Salı Günü Ekonomi Haberleri

28 Ağustos 2018 Salı Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bakan Pakdemirliden Şarbon Vakasına İnceleme Talimatı
Bakan Pakdemirli'den Şarbon Vakasına İnceleme Talimatı
Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yaşanan şarbon vakasının ardından inceleme talimatı verdi.
Bakan Pakdemirli'den Şarbon Vakasına İnceleme Talimatı Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde yaşanan şarbon vakasına yönelik inceleme talimatı verdi.
New York Borsası Yükselişle Kapandı NEW New York borsasında endeksler, günü yükselişle tamamladı.
Kanada Başbakanı Trudeaudan Nafta Açıklaması
Kanada Başbakanı Trudeau'dan Nafta Açıklaması
Kanada Başbakanı Justin Trudeau, ABD ve Meksika ile müzakere ettikleri Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'nı (NAFTA) 'Kanada'nın yararına' olması halinde imzalayacaklarını söyledi.
Petrol Fiyatları İran Yaptırımlarıyla Gerileyebilir
Petrol Fiyatları İran Yaptırımlarıyla Gerileyebilir
İran'a yaptırımların gelişimine bağlı olarak petrol fiyatı 55-60 dolar/varile gidebilir.
TMO Genel Müdürü, Fındık İçin Orduda
TMO Genel Müdürü, Fındık İçin Ordu'da
Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO) Genel Müdürü Ahmet Güldal, fındık konusunda görüş alışverişinde ve istişarede bulunmak üzere Vali Seddar Yavuz’u ziyaret etti.
Hayvanlara Mersin'de 'Yasal Karantina' Uygulanmış BREZİLYA'dan getirilen büyükbaş hayvanlarda şarbon çıkmasının ardından, hayvanların Mersin Limanı'nda karantinaya alınmadığı yönündeki iddial..
Türk Pilot, F35 ile İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi
Türk Pilot, F35 ile İlk Uçuşunu Gerçekleştirdi
Türk savaş pilotu, F-35 uçağı ile ABD'deki ilk uçuşunu gerçekleştirdi.
Yıldırım: İç Tüzük Geniş Katılımla, Uzlaşmayla Yapılmalı
Yıldırım: İç Tüzük Geniş Katılımla, Uzlaşmayla Yapılmalı
TBMM Başkanı Binali Yıldırım, "İç Tüzük, Meclisin anayasası niteliğindedir.
Ev Bitkileri Sonbahara Nasıl Hazırlanır?
Ev Bitkileri Sonbahara Nasıl Hazırlanır?
Yaz aylarında balkonları ya da bol güneş alan pencere önlerini süsleyen ev bitkileri, sıcaklığın düşmesi ve hava koşullarının değişimiyle canlılığını yitirmeye, yapraklarını dökmeye başlar. Evlerimizde yetiştirdiğimiz...
Kruvaziyer Turizmi 2019da Hareket Kazanacak
Kruvaziyer Turizmi 2019'da Hareket Kazanacak
Deniz Ticaret Odası’nın ’Kruvaziyer Turizm Sektörünün Güncel Değerlendirmesi’ sunumunda, Türkiye’nin kruvaziyer turizminde kötü günleri geride bıraktığı belirtilirken, 2019’ ile birlikte toparlanmanın başlayacağı, 2020...
Avrupa Borsaları İngiltere ve Fransa Hariç Düşüşle Kapandı
Avrupa Borsaları İngiltere ve Fransa Hariç Düşüşle Kapandı
Avrupa Borsaları İngiltere ve Fransa hariç günü düşüşle tamamladı.
Avrupa Borsaları İngiltere ve Fransa Hariç Düşüşle Kapandı Avrupa Borsaları İngiltere ve Fransa hariç günü düşüşle tamamladı.
Yaşadığımız Kur Atağının Yüzde 90'ı Manipülatiftir" İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, Türk ekonomisinin kırılganlıklarının olduğunu ancak yaşanan kur atağının yüzd..
Yıldırım, Azerbaycan Ziyareti Öncesi Konuştu TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Meclis İç Tüzüğünde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu, "24 Haziran seçim..
Yıldırım, Azerbaycan Ziyareti Öncesi Konuştu
Yıldırım, Azerbaycan Ziyareti Öncesi Konuştu
TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, Meclis İç Tüzüğünde bir değişiklik yapılıp yapılmayacağına ilişkin soruyu, "24 Haziran seçimleriyle beraber hükümet sisteminde bir değişikliğe gidildi.
Borsada Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kaybeden 5 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 10..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 769 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Vali Güzeloğlu: Diyarbakır Mercimek ve İpek Böcekçiliğinde Türkiye Birincisi DİYARBAKIR Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, kentin kırmızı mercimek ve ipek böceği üretiminde Türkiye birincisi ve en..
Projenin Bursa-Susurluk Etabının Yüzde 50'si Tamamlandı" AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, "(İstanbul-Bursa-İzmir Otoyolu) Projenin Bursa-Susurluk etabının yüzde 50'sinin tamamlanmış..
Kruvaziyer Turizminde 2020 Rezervasyonları İyiye Gidiyor" Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Aziz Güngör, kruvaziyer turizminde 2017'ye kadar bir düşüş olduğunu belir..
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa, günü yüzde 2,83’lük yükselişle tamamladı.
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 2.582,90 puan artışla 93.866,94 puandan kapandı.
Almanya: Türkiyeye Mali Yardım Konusu Gündemimizde Değil
Almanya: Türkiye'ye Mali Yardım Konusu Gündemimizde Değil
Alman hükümetinden bir yetkili Türkiye'ye mali yardım yapılmasının gündemde olmadığını ifade etti.
Borsa, Günü Yükselişle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 2,83 değer kazancıyla 93.866,94 puandan tamamladı.
Kuşadasında 3 Bin 710 Ton Çöp Toplandı
Kuşadası'nda 3 Bin 710 Ton Çöp Toplandı
AYDIN'ın Kuşadası Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin, 9 günlük Kurban Bayramı tatili boyunca, 3 bin 710 ton evsel atık ve 141 ton ambalaj atığı topladığı açıklandı.
Seyahate Çıkanlara Aşı Yapılıyor
Seyahate Çıkanlara Aşı Yapılıyor
Kırklareli İl Sağlık Müdürlüğü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Seyahat Sağlığı Merkezi yurt dışına seyahat edecek kişilere seyahat sağlığı danışma hizmeti veriyor.
Borç Yapılandırmasında Ödeme Uyarısı Kırşehir Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Akdeniz, borç yapılandırmalarında ilk taksit ödemesinin 31 Ağustos 2018 tarihinde sona erdiğini hatırlattı.
Diyarbakırda Tarımsal Sulama Kanal Çalışmaları Devam Ediyor
Diyarbakır'da Tarımsal Sulama Kanal Çalışmaları Devam Ediyor
Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, yüzlerce çiftçi ile birlikte binlerce kişinin faydalanacağı Çermik ilçesi Sinek Çayı ile Hanika Boğazı arasında kalan susuz 8 bin dönüm arazinin sulu tarıma kavuşması için yaptığı...
Diyarbakırda 7,3 Milyar Lira Değerinde Üretim Gerçekleşti
Diyarbakır'da 7,3 Milyar Lira Değerinde Üretim Gerçekleşti
DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, kent genelinde yıl içerisinde bitkisel ve hayvansal üretimde 7,3 milyar TL değerinde gelir elde edildiğini söyledi.
Balıkçı Esnafı Sezonun Açılmasını Bekliyor
Balıkçı Esnafı Sezonun Açılmasını Bekliyor
Kahramanmaraş’ta balıkçı esnafı balık sezonunun açılmasını bekliyor.
» 1 2 3 4 5 6 7 8