26 Ağustos 2018 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

26 Ağustos 2018 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Yalova Topçular-Eskihisar Hattı'ndan 90 Bin Araç Geçti Kurban Bayramı'nda 9 günlük tatili fırsat bilip İstanbul dışına çıkan tatilcilerin dönüşü tatilin son günü de devam etti.
İzmitte 937 Kadına Mikro Kredi İmkanı
İzmit'te 937 Kadına Mikro Kredi İmkanı
İzmit Belediyesi ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı ortaklığı ile 2013 yılında kurulan Mikro Kredi Şubesinden şimdiye kadar 937 kadın yararlandı.
Maskiden 7 Mahallede 3bin 950 Metrelik Kanalizasyon Hattı
Maski'den 7 Mahallede 3bin 950 Metrelik Kanalizasyon Hattı
Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü muhtelif mahalleler kanalizasyon hattı yapım çalışmaları kapsamında 7 mahallede 3 bin 950 metrelik kanalizasyon hattı çalışması...
İşadamlarından ABDye Tepki, Erdoğana Destek Sürüyor
İşadamlarından ABD'ye Tepki, Erdoğan'a Destek Sürüyor
ABD’nin Türkiye’ye karşı aldığı yaptırım kararlarına tepkiler sürerken, işadamları bu yaptırımlar karşısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerini sürdürüyor.
Bakan Varank, Endonezyalı Mevkidaşıyla Uçakta Görüştü Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, G20 Dijital Ekonomiden Sorumlu Bakanlar Toplantısı için Arjantin'de bulunan ve 33 saatlik bir ..
Yaş Üzüm İhracatı Yüzde 43 Arttı
Yaş Üzüm İhracatı Yüzde 43 Arttı
SULTANİ çekirdeksiz üzümün anavatanı Türkiye, 1 Haziran - 15 Ağustos 2018 döneminde 61 bin 19 ton yaş üzüm ihracatı karşılığı 40 milyon 261 bin dolar döviz kazandı.
Adana Adliyesinde "Sıfır Atık" Projesi Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, kaliteli bir şekilde değerlendirilmesi, ..
Mtb Başkanı Özdemir: İhracat Artıyor, Gelir Yerinde Sayıyor MERSİN Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Abdullah Özdemir, "5 yıl öncesine göre daha fazla narenciye ihraç ediyoruz ancak 5 yıl öncesi ..
17 Markadan 3ünün Yüzü Güldü
17 Markadan 3'ünün Yüzü Güldü
Türkiye'de satılmakta olan 17 hafif ticari araç markasının 14'ünün satışları, 7 ayda geçen yılın aynı dönemine göre azaldı.
TOKİnin İndirim Kampanyası Başlıyor
TOKİ'nin İndirim Kampanyası Başlıyor
TOKİ'nin, borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik indirim kampanyasının ikincisi için tarihler belli oldu.
TOKİden 2018de İkinci İndirim Kampanyası
TOKİ'den 2018'de İkinci İndirim Kampanyası
Toplu Konut İdaresi (TOKİ), tüketicilere sunduğu peşin ödemede indirim oranını yüzde 24’e yükseltti.
Karan: 'Fındık Fiyatını Üretici Belirleyecek'
Karan: "Fındık Fiyatını Üretici Belirleyecek"
Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, bu sezon fındık fiyatını üreticinin sabrı ve dirayetinin belirleyeceğini söyledi.
Büyükelçi Tezel: Ukrayna, İyiye Gidiyor Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Türkiye ile Ukrayna arasındaki ticaret hacmini bugünkü düzeyin çok üzerine çıkarmanın mümkün olduğunu, bu..
Kemer Sıkma Politikaları Yunanistan'ın Ölüm Oranını Yükseltti Yunanistan'da uygulanan kemer sıkma politikası 2010 yılından sonra ülkede ölüm oranını yükseltti.
Oto Pazarı Kurban Bayramı Tatili ve Fındık Sezonu Dolayısıyla En Durgun Dönemini Geçiriyor
Oto Pazarı Kurban Bayramı Tatili ve Fındık Sezonu Dolayısıyla En Durgun Dönemini Geçiriyor
Trabzon’un Yenimahalle Fuar Alanında hizmet veren oto pazarı, Kurban Bayramı tatili ve fındık sezonu dolayısıyla en durgun dönemini geçiriyor.
Türk Telekom'dan 5g'nin Yol Haritası Türk Telekom, 5G alanındaki bilgi ve tecrübelerini, kamuya ve özel sektöre referans olacak "5G Beyaz Kitap"a aktardı.
Niğdeden 10 Ülkeye Ev Tipi Turşu İhraç Ediliyor
Niğde'den 10 Ülkeye Ev Tipi Turşu İhraç Ediliyor
NİĞDE'nin Ulukışla ilçesinin kırsal köylerinden olan Ovacık'ta kurulu firma, Gürcistan, Nahcivan, İran, Irak ve Azerbaycan'ın aralarında bulunduğu 10 ülkeye turşu ihraç ediyor.
Şevkin: 'Mısır Üreticisi, Serbest Piyasaya Mahkum Edilmemeli'
Şevkin: "Mısır Üreticisi, Serbest Piyasaya Mahkum Edilmemeli"
CHP Adana Milletvekili Dr. Müzeyyen Şevkin, hasadına başlanan mısırı üreten çiftçinin mağdur olmaması için ürün alım fiyatının geç kalınmadan açıklanması gerektiğini söyledi.
TOKİden 2018de İkinci İndirim Kampanyası
TOKİ'den 2018'de İkinci İndirim Kampanyası
Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yönelik her yıl yapılan indirim kampanyasının bu yıl ikincisi de başlıyor.
Bingöl Balına "Coğrafi İşaret" Çalışması Bingöl'de zengin floraya sahip yaylalarda üretilen balın coğrafi işaretle tescillenmesi için çalışma yürütülüyor.
» 1 2