25 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

25 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Gazeteci Özilhan Son Yolculuğuna Uğurlandı
Gazeteci Özilhan Son Yolculuğuna Uğurlandı
Ankara'daki evinde dün geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden gazeteci Baki Özilhan'ın cenazesi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı törenin ardından toprağa verildi.
Yapılandırmada Son Gün 27 Ağustos
Yapılandırmada Son Gün 27 Ağustos
Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, 7143 sayılı vergi affı yapılandırma müracaatlarının 27 Ağustos Pazartesi günü mesai bitimine kadar yapılabileceğini hatırlatarak, vatandaşlara uyarılarda bulundu.
Antalya 9 Milyon Turiste Koşuyor
Antalya 9 Milyon Turiste Koşuyor
Turizmin başkenti Antalya’ya gelen turist sayısı 9 milyona yaklaştı.
Müteahhitin Babası Ölünce İnşaatları Yarım Kaldı, Hak Sahipleri Mağdur Oldu SİVAS'ta, müteahhitlik firmasının arsa ve para karşılığı başladığı 3 inşaattan 2'si yarım kaldı.
Emanete Fındık Bırakılması Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan, emanete fındık bırakan üreticilerin hem kendilerine hem de Türk fındığına zarar verdiğini belirtti.
Malatya Kurbanlık Satışlarından Memnun
Malatya Kurbanlık Satışlarından Memnun
Malatya Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı İhsan Akın, bu yıl küçük ve büyükbaş hayvanların satışlarının iyi olduğunu söyledi.
Anne Sütünden Sonra En Faydalı Besin Derik İncirinin Hasadı Başladı ANNE SÜTÜNDEN SONRA EN FAYDALI BESİN DERİK İNCİRİNİN HASADI BAŞLADI MARDİN'in Derik ilçesinde, anne sütünden sonra özellikl..
Marmaris'te Tatilcilerin Bir Kısmı Dönüşe Geçti MUĞLA'nın Marmaris ilçesinde, Kurban Bayramı tatili için kente gelenler, yaşadıkları şehirlere dönmek için yola çıkmaya başladı.
Müteahhitin Babası Ölünce İnşaatları Yarım Kaldı, Hak Sahipleri Mağdur Oldu
Müteahhitin Babası Ölünce İnşaatları Yarım Kaldı, Hak Sahipleri Mağdur Oldu
SİVAS'ta, müteahhitlik firmasının arsa ve para karşılığı başladığı 3 inşaattan 2'si yarım kaldı.
Marmariste Tatilciler Dönüşe Geçmeye Başladı
Marmaris'te Tatilciler Dönüşe Geçmeye Başladı
MARMARİS'te Kurban Bayramı tatilini geçirenler, dönüşe geçmeye başladı.
Uludağ Oteller Bölgesi ve Sarıalan Esnafı Bir Çatı Altında Birleşti
Uludağ Oteller Bölgesi ve Sarıalan Esnafı Bir Çatı Altında Birleşti
Uludağ 1. ve 2. Oteller Bölgesi ile Sarıalan esnafı bir çatı altında birleşti.
Kayısı Ağaçlarında Hastalıklara Karşı Önlem Uyarısı
Kayısı Ağaçlarında Hastalıklara Karşı Önlem Uyarısı
Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, kayısı ağaçlarında hasat sonrası yapılacak ilaçlama ve önlemler hakkında bilgiler verildi.
Kinder Joy'un En Büyük Üçüncü Pazarı Türkiye" Çocuklar tarafından tercih edilen ürünler arasında yer alan Ferrero'nun sevilen markası Kinder Joy'un, bayram için hazırlanan reklam filmi Türkiy..
Derikte İncir Hasadı Başladı
Derik'te İncir Hasadı Başladı
MARDİN'in Derik ilçesinde, 9 ayrı çeşidinin yetiştiği incirin hasadına başlandı.
Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Spot piyasada bir megavatsaat elektriğin fiyatı yarın için en yüksek 341,59 lira, en düşük 174 lira olarak belirlendi.
Son 5 Yılda Kurban Bayramı İnternet Trafiği 19 Kat Arttı Arife dahil 5 günlük bayram tatili boyunca 22,5 milyon GB data kullanan Turkcell müşterileri, bayram süresince 1,7 milyar dakika konuş..
Btso'dan Yeni Pazarlara İhracat Yolculuğu Bursa Ticaret ve Sanayi Odasının (BTSO) Küresel Fuar Acentesi ve Ur-Ge projeleri kapsamında eylül ayında ABD'den Çin'e, Almanya'dan Kazakistan'a geni..
Dönüş Yolundaki Sürücülere 'Son 30-40 Kilometre' Uyarısı
Dönüş Yolundaki Sürücülere "Son 30-40 Kilometre" Uyarısı
Karayolu Trafik ve Yol Güvenliği Araştırma Derneği Başkanı Memiş, "Sürücülerimiz genelde varacakları yerlere 30-40 kilometre kala yorgunluktan ve kavuşmanın heyecanıyla dikkatlerini kaybediyorlar.
Vodafone Kurban Bayramı Gsm Trafik Rakamlarını Açıkladı
Vodafone Kurban Bayramı Gsm Trafik Rakamlarını Açıkladı
Vodafone aboneleri, arife günü ve Kurban Bayramı’nı kapsayan 5 günde yaklaşık 1 milyar dakika ses, 490 milyon SMS ve 17 milyon GB mobil internet kullandı.
Güneydoğu Turizminde Çifte Bayram
Güneydoğu Turizminde Çifte Bayram
KEREM KOCALAR/HALİL FİDAN - Tarihi mekanları, inanç turizmindeki değerleri ve lezzet duraklarıyla turizm pastasından her geçen gün daha fazla pay alan Güneydoğu Anadolu Bölgesi, bayram tatilini fırsat bilenlerin ilgi...
Mesken Tapusu' Almayan Müteahhit Su Faturasına Ortak Olacak
Mesken Tapusu" Almayan Müteahhit Su Faturasına Ortak Olacak
Kayseri Tüketici Mahkemesi, halk arasında "mesken tapusu" olarak bilinen kat mülkiyeti tapusunu almadan daire satan müteahhidin, daireye gelen su faturasının yarısını ödemesine karar verdi.
Alman Patrondan Yatırımcılara Türkiye Daveti
Alman Patrondan Yatırımcılara Türkiye Daveti
SunExpress Üst Yöneticisi Jens Bischof, "Yatırımcılara tavsiyem yatırım kararlarını masabaşı araştırmasına göre almamaları. Buraya (Türkiye'ye) gelin, bu ülkeyi, çevreyi, altyapısını görün ve kendi algınızı yaratın"...
Türkiyeden Dijital Ekonomi Hamlesi
Türkiye'den Dijital Ekonomi Hamlesi
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Hızla gelişen teknoloji dünyasında öncü olmalıyız. Yeni dönemde dijital ekonominin ölçümü konusunu sahipleniyoruz.
Mesken Tapusu" Almayan Müteahhit Su Faturasına Ortak Olacak Kayseri Tüketici Mahkemesi, "mesken tapusu" olarak bilinen kat mülkiyeti tapusunu almadan daire satan müteahhitin, inşaat aboneliği..
Darboğaz'ın Kiraz Geliri 15 Milyon Tl NİĞDE'nin Ulukışla ilçesinde bağlı, kirazıyla ünlü Darboğaz köyünde bu yıl yaklaşık 2 bin ton kiraz hasadı yapıldı ve 15 milyon lira gelir elde edildi.
Novartis Türkiye Başkanı Demirdere: Cari Açığın 'İlacı' Bizde
Novartis Türkiye Başkanı Demirdere: Cari Açığın "İlacı" Bizde
Novartis Grup Türkiye Başkanı Altan Demirdere, "Başka sanayilere bilhassa ilaç sanayisi gibi elit sanayilere de yurdumuzun ihtiyacı var. Son 10 yılda gerçekleştirdiğimiz toplam 1,2 milyar dolarla Türkiye'nin en çok ilaç...
İş Bankası Genel Müdürü Bali: Güçlü Dolar Sürdürülebilir Değil
İş Bankası Genel Müdürü Bali: Güçlü Dolar Sürdürülebilir Değil
Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, "Tüm dünyada değerlenen dolar kuru ve ticaret savaşlarından en olumsuz etkilenecek ülkelerden birinin ABD ekonomisi olduğu öngörülüyor" dedi.
Konya'da İşledikleri Balıkla İhracat Şampiyonu Oldular Denize kıyısı bulunmayan Konya'nın küçük ilçesi Hüyük'te kurulan tesis, Türkiye'nin birçok yerinden ve yurt dışından getirilen balıkları..
Emekli Oldu, Dikiş Nakış Kursunda Hayallerini Gerçekleştirdi
Emekli Oldu, Dikiş Nakış Kursunda Hayallerini Gerçekleştirdi
25 yıl çalıştığı tekstil atölyesinden emekli olan Hacer Maden, kendi modellerini çizip üretmek için Bağcılar Belediyesi Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi Dikiş-Nakış kursuna kayıt oldu.
Gazipaşalı Mangonun Tanesi 8 Liraya Alıcı Buluyor ANTALYA'nın Gazipaşa ilçesinde muz ve avokadonun ardından en fazla üretimi yapılan mango meyvelerinin hasadı başladı.
İlk Milli Mikro Uydu Bir Yıl Sonra Gökyüzünde
İlk Milli Mikro Uydu Bir Yıl Sonra Gökyüzünde
Türkiye'nin acil görüntü ihtiyacını düşük maliyetlerle karşılayacak ilk milli mikro uydu Lagari'nin üretimi bu yıl tamamlanacak.
Türk Gemiler Dünyaya Açıldı
Türk Gemiler Dünyaya Açıldı
Türk tersanelerinde üretilen elektrikli gemiler dünya denizlerine açılacak.
Ortadoğu ve Afrikanın Menfezleri Türkiyeden
Ortadoğu ve Afrika'nın Menfezleri Türkiye'den
Ortadoğu ve Afrika ülkelerinin çelik menfez ve köprüleri Türkiye’de üretiliyor.
Avm'ler Arttıkça, Esnaf Sayısı Azalıyor" Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'de AVM sayısının 2005 yılında 106 iken, bu yıl sonuna kad..
Fiat Yol Arkadaşım Connect Artık Doblo ve Fiorino'da Fiat, araç ile sürücüyü birbirine bağlayan Fiat Yol Arkadaşım Connect uygulamasıyla ticari araçlar dünyasında da müşteri deneyimini ayrıca..
» 1 2