24 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

24 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Mfö Bodrum Antik Tiyatro'da Konser Verdi Müzik grubu MFÖ, Bodrum Antik Tiyatro'da konser verdi.
15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali kapsamında, 14 "genç yetenek", konser verdi.
Hakkari Film Festivaline Ev Sahipliği Yapıyor Hakkari Valiliğince düzenlenen "1. Ulusal Film Festivali" kapsamında çeşitli filmler izleyiciyle buluşturuluyor.
6. Çiğdemtepe Festivali Gerçekleştirildi Samsun'un Havza ilçesinde 6. Çiğdemtepe Festivali gerçekleştirildi.
Palu Tarihine Sahip Çıkıyor" Projesi Elazığ'da, "Palu Tarihine Sahip Çıkıyor" projesinin tanıtım etkinliği düzenlendi.
Göç Yolu" 21 Eylül'de Vizyona Giriyor Sakarya'nın Hendek ve Pamukova ilçelerinde çekimleri yapılan "Göç Yolu (Elveda Balkanlar)" sinema filmi, 21 Eylül'de izleyiciyle buluşacak.
Arbane ve Davul Ustası Sazıyla Sözüyle Diyarbakır'ı Anlatıyor Diyarbakır'ın Sur ilçesinde arbane ve davul üreten 68 yaşındaki Zülfi Yoldaş, 51 yıldır elinden bırakmadığı sazıyla Diyarbakır se..
Mavi Bayraklı Karamürsel Plajında Bayram Hareketliliği Kurban Bayramı tatili için Kocaeli'nin Karamürsel ilçesine gelenler, mavi bayraklı Altınkemer plajına akın etti.
Doğanın Gönüllü Bekçileri KuzeyDoğa Derneği çalışanlarının, doğa koruma ve yaban hayatı araştırma çalışmalarında en büyük destekçileri gönüllü doğaseverler oluyor.
Bayburt Kalesi'nde Ziyaretçi Yoğunluğu Yerleşim alanı olarak Türkiye'nin en büyük üçüncü kalesi olma özelliği taşıyan Bayburt Kalesi, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçilerden ilgi gördü.
Kurul Kalesi, Ordu'nun Tarihine Işık Tutuyor Doğu Karadeniz'de arkeolojik kazı çalışmalarına 2010 yılında başlanan Ordu Kurul Kalesi'nde, bugüne kadar yaklaşık 2 bin eser gün yüzüne çıkarıldı..
Unesco Listesindeki Harran'da Bayram Bereketi UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde bulunan dünyanın en eski yerleşim yerlerinden Şanlıurfa'nın Harran ilçesinde, Kurban Bayramı tatili dolayı..
Tapınaklar Kenti'nde" Selene ve Helios Kabartması Bulundu Aydın'ın Çine ilçesindeki Alabanda Antik Kenti'nde sürdürülen kazı çalışmalarında ay ile güneşi temsil eden Selene ve Helios'un yüz k..
Yorgancılığın Kitabını Yazan Usta Zamana Direniyor Sakarya'da yaşayan 75 yaşındaki yorgan ustası Hasan Kar, 62 yıldır hayatını adadığı ve kitabını yazdığı yorgancılığın gelecek nesillere akta..
Yüzlerinden Kömür Karası Eksik Olmuyor Erzincan'ın İliç ilçesine bağlı Yakuplu köyünde, geçimlerini mangal kömüründen sağlayan mevsimlik işçiler, sabah odun toplayarak başladıkları mesailerin..
Ayvalık'taki Dalış Okullarında Bayram Tatili Yoğunluğu Kurban Bayramı tatili için Balıkesir'in Ayvalık ilçesine gelen tatilciler, su altı güzelliklerini görmek için dalış okullarında yoğunluğ..
Tatilciler Giresun'da Yaylaları Tercih Etti Giresun'da, Kurban Bayramı tatilini fırsat bilen vatandaşlar, yaylalara akın etti.
Şebinkarahisar'da Festival Başladı Şebinkarahisar Kültür, Sanat ve Ceviz Festivali başladı.