23 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

23 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bodrum'daki Dev Yata Yoğun İlgi Bodrum ilçesine gelen ve yakıt ikmali yapılan süper yata, tatilciler yoğun ilgi gösterdi.
Toron Karacaoğlu'nun Vefatı Yönetmen, tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Toron Karacaoğlu'nun cenazesi yarın toprağa verilecek.
Pazaryeri'nde "Geleneksel 17. Yörük" Etkinliği Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde, "Geleneksel 17. Yörük" etkinliği düzenlendi.
Bodrum'un "Cennet Koylarında" Yat Yoğunluğu Türkiye'nin gözde turizm merkezlerinden Muğla'nın Bodrum ilçesindeki maviyle yeşilinin buluştuğu koylarda yat yoğunluğu yaşanıyor.
Kazakistan'da Abay Şiirlerini Okuma Yarışması Kazakistan'ın başkenti Astana'da Kazak şairi Abay Kunanbayev şiir yarışmasının ödül töreni düzenlendi.
İzmir'de Şarkıcı Aretha Franklin İçin Lokma Döküldü İzmir'in Karaburun ilçesinde, 16 Ağustos'ta ABD'nin Detroit kentindeki evinde 76 yaşında vefat eden ünlü şarkıcı Aretha Franklin için lokma..
10. Geleneksel Formulaz Tahta Araba Şenliği
10. Geleneksel Formulaz Tahta Araba Şenliği
Rize'nin Ardeşen ilçesinde düzenlenen 10. Geleneksel Formulaz Tahta Araba Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu.
Şeyh Edebali Türbesi'ne Ziyaretçi Akını Bilecik'te bulunan, Osman Bey'in kayınbabası ve Osmanlı Devleti'nin manevi mimarlarından Şeyh Edebali'nin türbesi, Kurban Bayramı tatilinde yoğun ilgi ..
130 Yıllık Kurban Bayramı Geleneği Manisa'nın Demirci ilçesinde Kurban Bayramı, 130 yıllık kukla deve ve orta oyunu geleneği ile kutlandı.
Zonguldak'ta Sahillerde Bayram Tatili Yoğunluğu Zonguldak'ta, sıcak hava ve nemden bunalan vatandaşlar, sahillerde serinlemeye çalıştı.
Toron Karacaoğlu Vefat Etti Yönetmen, tiyatro, sinema, dizi oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Toron Karacaoğlu, 87 yaşında hayatını kaybetti.
Küçük Cansu'nun Videosu Yol Sorununu Çözdü Erzurum'da evlerinin önündeki yolun toprak olması ve yağışlı havalarda çamurlaşması nedeniyle tekerlekli sandalyeyle okula giderken zorluk çeken 8 y..
Peygamberler Şehri"Nde Bayram Yoğunluğu Tarihi ve kültürel özellikleriyle ön plana çıkan Şanlıurfa'da, Kurban Bayramı dolayısıyla turistik mekanlarda yoğunluk yaşanıyor.
Beyaz Altın" Lüle Taşını Hayal Gücüyle Şekillendiriyorlar ABD, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Fransa, İspanya ve Fas'ın bazı bölgelerinde de çıkartılan ancak ticari olarak işlenebilir en kalite..
Bu Hafta 6 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 6 film sinemaseverlerle buluşacak.
Son Kurbanlıklar Alıcılarını Bekliyor Türkiye'deki hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da, kentin çeşitli noktalarına kurulan hayvan satış noktalarında, işini son günlere bıkan vata..