22 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

22 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şans Topu Çekildi (1) Şans Topu oyununun 897'nci hafta çekilişi yapıldı.
947. Yılında Malazgirt Zaferi'ni Anma Etkinlikleri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çağrısı üzerine 15 Temmuz darbe girişimi ve Afrin Harekatı için marşlar hazırlayan şair ve ses sanatçı..
Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi TÜRK müziğinin en önemli seslerinden Müzeyyen Senar'ın iz bırakan şarkıları, Şevval Sam'ın yorumu ile Bodrumlular ile buluştu.
Herkül'ün Üç Başlı Köpeği Yakaladığı Mağaraya Ziyaretçi Akını ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde, Yunan mitolojisine göre Herkül'ün cehennemin kapısını bekleyen üç başlı köpek Kerberos'u yakaladığ..
Erdal Beşikçioğlu, Tiyatro Oyununu Vincin Üzerinde Sahneledi
Erdal Beşikçioğlu, Tiyatro Oyununu Vincin Üzerinde Sahneledi
BALIKESİR'in Ayvalık ilçesinde sahneye çıkan tiyatro sanatçısı Erdal Beşikçioğlu, 'Bir Delinin Hatıra Defteri' adlı oyunu, bir vincin sepetinde sergiledi.
Sahillerde Bayram Yoğunluğu Turizmin başkenti Antalya ve Muğla'daki sahillerde, Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.
Ödemişli Ressamın 3 Tablosu Çekyada Sergilendi
Ödemişli Ressamın 3 Tablosu Çekya'da Sergilendi
ÇEKYA'da ressam Jana Hrusky anısına düzenlenen 5. Uluslararası Naif Sanat Toplantısı ve Sergisi'nde Ödemişli ressam Emin Başaranbilek'in de 3 tablosuna yer verildi.
Turistler, Safranbolu'da "Çifte Bayram" Yaşattı Türkiye'nin önemli kültür turizmi merkezlerinden UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki tarihi evleriyle ünlü Safranbolu'da, Kurban Bayramı tatili do..
Demirciler Bayramda "Kelle" Mesaisi Yaptı Denizli'de demirciler, demir dövdükleri ateş ocaklarını Kurban Bayramı'nda kelle ütülemek için yaktı.
Bodrum'da Kruvaziyer Turizmi Muğla'nın Bodrum ilçesine, "Mein Schiff 2" isimli kruvaziyer ile 2 bin 173 turist geldi.
Herkülün Üç Başlı Köpeği Yakaladığı Mağaraya Ziyaretçi Akını
Herkül'ün Üç Başlı Köpeği Yakaladığı Mağaraya Ziyaretçi Akını
ZONGULDAK'ın Ereğli ilçesinde, Yunan mitolojisine göre Herkül'ün cehennemin kapısını bekleyen üç başlı köpek Kerberos'u yakaladığı Cehennemağzı Mağaralarını 5 yılda 140 bin kişi ziyaret etti.
Rize Simidi" Tescillendi Rize'nin ismiyle özdeşleşen "Rize simidi", Rize Belediyesinin girişimleriyle Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillenerek coğrafi işaret belgesini aldı.
Şevval Sam, Bodrumda Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi
Şevval Sam, Bodrum'da Müzeyyen Senar Şarkıları Söyledi
TÜRK müziğinin en önemli seslerinden Müzeyyen Senar'ın iz bırakan şarkıları, Şevval Sam'ın yorumu ile Bodrumlular ile buluştu.
Alanya Kalesi, Unesco'da "Kalıcı" Olmak İstiyor Antalya'nın turizm merkezlerinden Alanya'da 2000 yılında UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'ne dahil edilen Alanya Kalesi, UNESCO'da kalıcı olm..
Uluslararası Antalya Film Festivali'nin "Sanatsal Afiş"İ Hazır Antalya Büyükşehir Belediyesince bu yıl 55'incisi düzenlenecek "Uluslararası Antalya Film Festivali"nin sanat afişi hazırlandı.
Aile Büyüklerinin İzinden Gidip "Diplomalı Çini Ustası" Oldu Kütahya'da çini ustası dedesi ve babasının izinden giden 36 yaşındaki Gülseren Öztuğcu, eğitimini de aldığı bu alandaki çalışmalar..
Kışlık Reçellerin Meyveleri Sarıçam Ormanlarından Türkiye'nin en yüksek yerleşim yerlerinden Kars'ın Sarıkamış ilçesinde vatandaşlar, kışlık reçel yapmak için 2 bin 500 rakımda, sarıçam orman..
Ablasına Bayram Hediyesi Karaciğer Dokusu Oldu Şanlıurfa'da yaşayan karaciğer hastası Fadile Göktürk, kardeşinden nakledilen dokuyla hayata tutundu.