20 Ağustos 2018 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

20 Ağustos 2018 Pazartesi Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Yükselişle Kapandı NEW New York borsası, haftanın ilk işlem gününü kazançlarla tamamladı.
Trump'ın Tarifeleri ABD Ekonomisini Olumsuz Etkileyecek" NEW ABD'de yapılan bir anket, Başkan Donald Trump'ın ek gümrük tarifelerinin ülke ekonomisini olumsuz etkilemesinin beklendiğini ortay..
Bin Nüfuslu Mahallede Su Çilesi (2) BELEDİYE: ŞEBEKE YENİLEME PROJESİ TAMAMLANDI, İHALEYE ÇIKILACAKTrabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından Düzköy ilçesi Doğankaya Mahallesi'nde vatandaşların..
Pepsico'dan Dev Satın Alma NEW Dünyanın en büyük içecek ve yiyecek şirketlerinden PepsiCo, İsrailli karbonatlı içecek üreticisi SodaStream'i satın almak için anlaşmaya vardığını duyurdu.
Dha Ankara - ABD Tarafından Türk Demir-çeliği ve Aliminyuma Uygulanan Ek Gümrük Vergilerinde Dava... ABD tarafından, Türkiye'nin demir-çelik ve aliminyum ihracatına yönelik başlatılan ek verg..
ABD'nin Çelik-alüminyuma İlave Gümrük Vergileri İçin Dava Süreci Başlatıldı Ticaret Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ABD'nin Türkiye'den ithal ettiği çelik ve alüminyuma uyguladığı il..
ABD'nin İlave Gümrük Vergilerine İlişkin Dava Süreci Başlatıldı Ticaret Bakanlığı, ABD’nin Türk demir-çelik ve alüminyumuna uyguladığı ilave gümrük vergileri için dünya ticaret örgütünde dava..
ABD'nin, Türk Demir-çelik ve Alüminyumuna Uyguladığı İlave Gümrük Vergileri İçin Dünya Ticaret... IHAAW195359-EKO/20-08-2018 - ABD’nin, Türk demir-çelik ve alüminyumuna uyguladığı ilave gümrü..
Ticaret Bakanlığı: "Abd'nin Çelik ve Alüminyuma Uyguladığı İlave Gümrük Vergileri İçin Dava Süreci... Ticaret Bakanlığı: "ABD'nin çelik ve alüminyuma uyguladığı ilave gümrük vergileri için da..
Fatsada Kurban Bayramı Hareketliliği
Fatsa'da Kurban Bayramı Hareketliliği
Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olması Ordu’nun Fatsa ilçesinde büyük bir hareketliğin yaşanmasına neden oldu.
Doğu Marmarada Temmuz Ayında 7 Bin 972 Konut Satıldı
Doğu Marmara'da Temmuz Ayında 7 Bin 972 Konut Satıldı
Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilerine göre, Doğu Marmara Bölgesine bağlı illerde 2018 yılı Temmuz ayında 7 bin 972 konut satışı gerçekleşti.
Türkiye ABDyi Dtöye Şikayet Etti
Türkiye ABD'yi Dtö'ye Şikayet Etti
Türkiye ABD'yi Dünya Ticaret Örgütü'ne şikayet etti.
Türkiye'den, ABD'ye Karşı Dtö Hamlesi Dünya Ticaret Örgütü, Türkiye’nin, ABD tarafından alüminyum ve çelik ticaretine koyduğu ek vergilerle ilgili şikâyette bulunduğunu duyurdu.
Zara'da Bal Hasadı Sona Erdi Sivas'ın Zara ilçesinde bal hasadının sona erdiği bildirildi.
4 Günde Bolu Dağından 269 Bin 405 Araç Geçti
4 Günde Bolu Dağı'ndan 269 Bin 405 Araç Geçti
KURBAN Bayramı tatilinde Anadolu'daki memleketlerine giden vatandaşların yoğun kullandığı TEM yolunun Bolu Dağı Tüneli kesiminden 4 günde yaklaşık 269 bin araç geçti.
Bakan Albayrak'tan Vergi Beyannamelerine İlişkin Açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 27 Ağustos'a kadar verilmesi gereken muhtasar beyannameler, Damga Vergisi ve Katma Değer Verg..
Üreticiden Tüketiciye Şeftali Mezitli Sokaklarında MERSİN'in Mezitli ilçesindeki şeftali üreticileri, manav ve marketlerde 6 TL'den satılan şeftaliyi ilçenin çeşitli noktalarında kilogram fiy..
Animasyoncuların Otel İsyanı
Animasyoncuların 'Otel' İsyanı
Antalya’da çeşitli otellerde turistleri eğlendiren animasyon şirketlerinin, otelcilerin anlaştıkları ücretleri ödememeleri nedeniyle batma noktasına geldiği belirtildi.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: "27 Ağustos Pazartesi Günü Sonuna Kadar Verilmesi Gereken... IHAAW173107-EKO/20-08-2018 - Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak: "27 Ağustos Pazartesi..
Küresel Piyasalar – Wall Street Yükselişle Açıldı – Küresel piyasalarda, ABD-Çin ticaret savaşı endişeleri sürerken, Almanya'da açıklanan Üretici Fiyat Endeksi'nin (ÜFE) ardından Avrupa borsa..
Bolu Dağı'ndan 4 Günde Yaklaşık 269 Bin Araç Geçti Kurban Bayramı tatilini memleketlerinde geçirmek isteyen vatandaşların yoğun olarak kullandığı Anadolu Otoyolu'nun Bolu Dağı Tüneli kesimind..
Emtia Piyasaları – Küresel Büyüme Endişeleriyle Gerileyen Petrol Fiyatları Yeniden Yükselişte –Petrol fiyatları, küresel ekonomik büyümenin yavaşlayacağı endişelerinin ardından toparlanarak y..
İzmir Kemeraltı Çarşısı'nda Bayram Yoğunluğu İzmir'de vatandaşların en çok ilgi gösterdiği alışveriş alanlarından biri olan tarihi Kemeraltı Çarşısı'nda Kurban Bayramı alışverişi dolayısıyla ..
Tümsiad Konya Şubesinden Bayram Kutlaması
Tümsiad Konya Şubesinden Bayram Kutlaması
Tüm Sanayici ve İşadamları Derneği (TÜMSİAD) Konya Şube Başkanı Berdan Aktan, bayramların birlik ve beraberlik için en güzel anlar olduğunu söyleyerek, Kurban Bayramını kutladı.
Batı Karadeniz'de "Yeşil Altın" Harmana İndi Batı Karadeniz'de fındık üreticileri, yaklaşık 1 aydır topladıkları ürünlerini harmana indirdi.
Beylikdüzünde En Temiz Kurbanlık Çadırı Ödüllendirildi
Beylikdüzü'nde En Temiz Kurbanlık Çadırı Ödüllendirildi
Beylikdüzü Belediyesi’nin hazırlıklarını tamamladığı ve 150 adet kurbanlık çadırın bulunduğu Beylikdüzü Modern Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde en temiz çadırlar çeyrek altın ile ödüllendirildi.
» 1 2 3 4 5 6