2 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

2 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ekmok Motosiklet Festivalli" Midilli Adası'nda Gerçekleştirilecek 6. Uluslararası Motosiklet Festivali, Edremit Körfezi Motosiklet Kulübü (EKMOK) tarafından 3-6 Ağustos'ta Yunanistan'ın Midil..
Yabancı Öğrenciler Halk Oyunları Gösterisi Sundu
Yabancı Öğrenciler Halk Oyunları Gösterisi Sundu
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ile Yunus Emre Enstitüsü iş birliğiyle düzenlenen "Türkçe Yaz Okulu 2018" programı kapsamında 20 ülkeden ilçeye gelen yabancı öğrenciler, halk oyunları gösterisi sergiledi.
Devlet Desteğiyle Eski Hükümlülere İş İmkanı Mardin'in Midyat ilçesinde iki eski hükümlü Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ve İşKur tarafından verilen destek sayesinde iş imkanına kavuştu.
İsg, Malezyalı Melaka'nın Dans Gösterisine Ev Sahipliği Yaptı İSTANBUL Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), Malaysia Institute of Arts'ın Melaka müzik ve dans gösterisine ev sahipliği..
Bodrum'da Lüks Yata 200 Bin Litre Yakıt İkmali Yapıldı Muğla'nın Bodrum ilçesine demirleyen "Idynasty" isimli mega yata, 200 bin litre yakıt ikmali yapıldı.
İsg, Malezyalı Melakanın Dans Gösterisine Ev Sahipliği Yaptı
İsg, Malezyalı Melaka'nın Dans Gösterisine Ev Sahipliği Yaptı
İSTANBUL Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı (İSG), Malaysia Institute of Arts'ın Melaka müzik ve dans gösterisine ev sahipliği yaptı.
Komana Pontika Antik Kenti'ndeki Kazı Çalışmaları 10. Yılında Tokat'taki Komana Pontika Antik Kenti'nde sürdürülen kazı çalışmalarının başkanlığını yürüten ODTÜ Mimarlık Fakültesi Yerleşim Ar..
Bodrum'da Bale Festivali, Zorba ile Başladı MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Nikos Kazancakis'in dünyaca ünlü başyapıtı 'Zorba'dan uy..
Mevlana Müzesi'ne Çinli Turist Akını KONYA'da bulunan Mevlana Müzesi, bu yılın ilk 6 ayında yaklaşık 1 milyon 300 bin ziyaretçiyle, geçen yılın ilk 6 ayına göre, yüzde 37 artışla kendi rekoru..
Kocaeli Fuarında, Karadeniz Rüzgarları Esti
Kocaeli Fuarı'nda, Karadeniz Rüzgarları Esti
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kocaeli Fuarı 52. yıl yaz etkinlikleri kapsamında Karadeniz rüzgarları esti.
Unesco'nun Koruması Altındaki "Macahel"De Büyüleyen Yolculuk Artvin'in Borçka ilçesinde bulunan Türkiye'nin ilk ve tek biyosfer rezerv alanı olan Macahel (Camili Havzası), doğal yaşlı ormanla..
Kadınlar Streslerini Filografi ile Atıyor
Kadınlar Streslerini Filografi ile Atıyor
'TEL ve çivilerin büyüleyici dansı' olarak bilinen ve zorluğu nedeniyle yok olmaya yüz tutan filografi sanatı Bağcılar'da kadınların elinde hayat buldu.
Koruma Altındaki Kelaynaklara 65 Yavru Katıldı Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya bulunduğu için koruma altına alınan kelaynakların sayısı, doğan 65 yavr..
Tekerlekli Sandalyeyle Geldiği Hastaneden Yürüyerek Çıktı Erzurum'da, 8 ay önce geçirdiği bir hastalık sonucu iki bacağı felç olan Muammer Kara, tekerlekli sandalyeyle getirildiği hastaneden ..
İyi Senaryolar, İyi Oyuncuları da Ayağa Kaldırır" Yeşilçam filmlerinde canlandırdığı karakterlerle hafızalara kazınan 84 yaşındaki usta oyuncu İzzet Günay, Türkiye'de çok iyi oyuncuların oldu..
Klasik Otomobiline Gözü Gibi Bakıyor İzmir'de neredeyse kendisiyle yaşıt olan klasik otomobiline gözü gibi bakan 68 yaşındaki "Arap Ferit" lakaplı Ferit Gökçen, her gün aracının temizliğini, ..
Urartular'ın Ölü Gömme Adetleri Gün Yüzüne Çıkıyor Van'daki Çavuştepe Kalesi'nde önceki yıl kazı ve onarım çalışmaları sırasında ortaya çıkarılan 2 bi·n 750 yıllık nekropol alanında, Urartula..
Tarihi Justinianus Köprüsü Keşfedilmeyi Bekliyor Sakarya'nın Serdivan ilçesinden geçen nehrin eski yatağı üzerine Roma döneminde kurulan, asırlardır savaş, ticaret ve hac yolu olarak kullanıl..
Küçük Hayvanseverler Sokak Hayvanları İçin Su Satıyor Buca ilçesinde 11 yaşındaki iki mahalle arkadaşı harçlıklarıyla aldıkları suları satarak sokak hayvanlarına bakmaya çalışıyor.
Bodrumda Bale Festivali, Zorba ile Başladı
Bodrum'da Bale Festivali, Zorba ile Başladı
MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde, bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Nikos Kazancakis'in dünyaca ünlü başyapıtı 'Zorba'dan uyarlanan ve aynı adı taşıyan temsil ile başladı.
Bu Hafta 8 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 2'si yerli 8 film vizyona girecek.
15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 15. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali başladı.