2 Ağustos 2018 Perşembe Günü Dünya Haberleri

2 Ağustos 2018 Perşembe Günü Dünya Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Kraliyet Orkestrası Şefi, Cinsel Taciz Suçlaması Sonrası Görevden Alındı
Kraliyet Orkestrası Şefi, 'Cinsel Taciz' Suçlaması Sonrası Görevden Alındı
Amsterdam Kraliyet Konser Salonu Orkestrası Şefi Daniele Gatti, hakkındaki cinsel taciz iddiaları üzerine görevden alındı.
Ürdün Kralı Iı. Abdullah: 'Filistinin Başkenti Kudüstür'
Ürdün Kralı Iı. Abdullah: "Filistin'in Başkenti Kudüs'tür"
Ürdün Kralı II. Abdullah, Fransa Dışişleri Bakanı Le Drian ile bir araya geldiği görüşmede Filistin’in başkentinin Kudüs olduğunun altını çizdi.
Japonya'dan Asean Ülkelerine Kuzey Kore'ye Yaptırımları Sürdürme Çağrısı Japonya Dışişleri Bakanı Taro Kono, Güneydoğu Asya Uluslar Birliğine (ASEAN) üye ülkelere, Kuzey Kore'ye yönelik Birle..
Macronla Brexiti Görüşecek
Macron'la Brexit'i Görüşecek
İngiltere Başbakanı Theresa May'in İtalya'daki tatilini yarıda keserek Brexit'e yaklaşımını yumuşatması için Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile görüşeceği bildirildi.
İngilitere Başbakanı May Yarın Fransa Cumhurbaşkanı Macron'la Brexit'i Görüşecek İngiltere Başbakanı Theresa May’in İtalya’daki tatilini yarıda keserek Brexit’e yaklaşımını yumuşatması için F..
Batı Şeria ve Filistin Dışından İki Hamas Heyeti Gazze'ye Geliyor Hamas Sözcüsü Fevzi Berhum, Batı Şeria ve Filistin dışından iki Hamas heyetinin görüşmelerde bulunmak üzere Gazze'ye geleceği..
İngiltere Merkez Bankası Küresel Mali Krizden Sonra 2. Kez Faiz Artırdı
İngiltere Merkez Bankası Küresel Mali Krizden Sonra 2. Kez Faiz Artırdı
Oy birliği ile alınan kararla faiz 25 baz puan artırıldı.
ABD'nin Çıkarlarına Uymayan Şeyler Olunca Hemen Yaptırım Uyguluyorlar" Duma Uluslararası İlişkiler Komitesi Başkan Yardımcısı Aleksey Çepa, ABD'nin kendi çıkarlarına uygun davranmayan her ülk..
Çin: ABD'nin Baskı ve Şantaj Girişimi Hiçbir İşe Yaramayacak ABD'nin Çin'den ithal edilen ve toplam değeri 200 milyar doları bulan ürünlere gümrük tarifesini yüzde 10'dan yüzde 25'e kadar yük..
Bmgk, Kıbrıs'ta Bir Sonraki Adım İçin İstişarelerin Tamamlanmasını Bekliyor BİRLEŞMİŞ İngiltere'nin Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilciliği Siyasi Koordinatörü Stephen Hickey, BM Güvenlik..
Irak'ta Çatışma Irak'ın kuzeyindeki Salahaddin ilinde Hazrec aşireti ile Haşdi Şabi'ye bağlı Asaib Ehli Hak Grubu arasında çatışma çıktığı belirtildi.
Bağdat'ta Bir Eve Silahlı Saldırı: 6 Ölü Bağdat'ın doğusunda bir eve kimliği belirsiz kişilerce gerçekleştirilen silahlı saldırıda, aynı aileden 6 kişinin öldüğü bildirildi.