19 Ağustos 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

19 Ağustos 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Faslı Aktivistlerden "Yaşlıları Bayramda Misafirliğe Çağır" Kampanyası Faslı aktivistler, sosyal medya üzerinden Kurban Bayramı'nda yaşlıların misafir edilmesini teşvik eden bir kampanya başl..
27. Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri Muğla'nın Seydikemer ilçesinde bu yıl 27'ncisi düzenlenen Geleneksel Yayla Seki Yağlı Güreşleri'nde, Ali Gürbüz başpehlivanlığı elde etti.
Sessiz Çığlık" Cenevre'ye Ulaştı "Sessiz Çığlık Bisiklet Turu" kapsamında Türkiye'den yola çıkan 12 engelli bisikletçi, Birleşmiş Milletler (BM) Cenevre Ofisi önünde, sivillere yönelik silahl..
Bayburtlu İşçi Emeklisinin Saat Merakı
Bayburtlu İşçi Emeklisinin Saat Merakı
Bayburt'ta yaşayan 78 yaşındaki işçi emeklisi Hasan Atmaca, yurt dışında pazarlardan satın aldığı eski cep saatlerini köyünde sergiliyor.
Ece Seçkin, Sarımsak Kraliçesi Oldu KASTAMONU Taşköprü Belediyesi tarafından 32'incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında şarkıcı Ece Seçkin, açık ha..
Uluslararası Adana Film Festivali Hazırlıkları Adana'da 22-30 Eylül'de düzenlenecek 25. Uluslararası Adana Film Festivali "Blackkklansman" filmi gösterimiyle başlayacak.
Pamukkale'de Tatil Yoğunluğu UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale, Kurban Bayramı tatilinde ziyaretçilerin akınına uğruyor.
Şalpazarı Birlik Günü'nde 'Ağasar' Modası Rüzgarı Esti TRABZON'un Şalpazarı ilçesinde 'Birlik ve Beraberlik Günü' etkinliği düzenlendi.
Ece Seçkin, Sarımsak Kraliçesi Oldu
Ece Seçkin, Sarımsak Kraliçesi Oldu
KASTAMONU Taşköprü Belediyesi tarafından 32'incisi düzenlenen Uluslararası Kültür ve Sarımsak Festivali etkinlikleri kapsamında şarkıcı Ece Seçkin, açık hava konserinde Taşköprülülerle buluştu.
Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si Son Yolculuğuna Uğurlandı SAMSUN'da çoklu organ yetmezliği nedeniyle dün hayatını kaybeden Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri' lakaplı sanatçısı Sıtkı Sezgin'in cenazesi (69),..
Şalpazarı Birlik Gününde Ağasar Modası Rüzgarı Esti
Şalpazarı Birlik Günü'nde 'Ağasar' Modası Rüzgarı Esti
TRABZON'un Şalpazarı ilçesinde 'Birlik ve Beraberlik Günü' etkinliği düzenlendi.
Edremit'te Sarıkız Hayrı Yapıldı Balıkesir'in Edremit ilçesinde, 600 yıllık bir gelenek olan Sarıkız Hayrı yapıldı.
Dünya Mutfağı Osmanlı Mutfağıyla Birleşti Van'da açılan kafe restoranda, Osmanlı mutfağı, başta Meksika, İtalya olmak üzere dünya mutfağındaki çeşitli lezzetlerle buluşturuluyor.
Yeşilçamın Şişko Nurisi Son Yolculuğuna Uğurlandı
Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri'si Son Yolculuğuna Uğurlandı
SAMSUN'da çoklu organ yetmezliği nedeniyle dün hayatını kaybeden Yeşilçam'ın 'Şişko Nuri' lakaplı sanatçısı Sıtkı Sezgin'in cenazesi (69), düzenlenen törenle toprağa verildi.
Devrekte Düzenlenen Uğur Işılak Konseri Büyük İlgi Gördü
Devrek'te Düzenlenen Uğur Işılak Konseri Büyük İlgi Gördü
Devrek’te bu yıl 29. düzenlenen festivalde sanatçı Uğur Işılak konseri büyük ilgi gördüCumhuriyet Alanında gerçekleştirilen ve sunuculuğunu Mutlu Ulusoy ile Mülayim’in yaptığı ve bu yıl 29.
Ayvalık'ın Unesco Yolundaki "Endüstriyel Peyzaj"I Turizmi Uçuracak Anadolu'da 19. yüzyılda zeytine dayalı endüstrinin geliştiği bir kent olarak öne çıkan Ayvalık'ın UNESCO yolundaki tarihi ze..
#benantepim"İ Bir Milyon Kişi İzledi Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından seslendirilen kentin tanıtım filmi, sosyal medyada 24 saat dolmadan bir milyona yakın kişi ta..
Zeytinlik"Te Eski Evler İçin Restorasyon Atağı Giresun'un Zeytinlik semtinde, 19. yüzyılda Fransa'nın Marsilya kentine fındık ticareti yapan gemilerle taşınan yapı malzemeleri de kullanılarak..
Bunaltıcı Havada Serinleten Mağara: "Buzluk Mağarası" Elazığ'ın tarihi Harput Mahallesi'nde bulunan ve geçmiş yıllarda yöre halkı tarafından soğuk hava deposu olarak kullanılan ve buzlarından..
Urartu Sanatı Erdal Ustanın Ellerinde Hayat Buluyor Van'da yaşayan 49 yaşındaki Erdal Binici, Urartulardan günümüze kadar ulaşan en önemli el sanatlarından savatlı gümüş işlemeciliğini atölye..
Hüseyin Ustanın "Toprak, Su ve Ateş"Le Geçen Mesaisi Kırklareli'nde 77 yaşındaki çömlek ustası Hüseyin Çokan, mesleğini geleceğe taşımak amacıyla yarım asrı aşkındır toprak, su ve ateşle mesa..
Ayvalık'ta Koray Avcı Konseri Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Koray Avcı konserine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.
Sırbistan'ın İlk Caz Müzesine Yoğun İlgi Sırbistan'ın güneyindeki Nis şehrinde açılan ve ülkede ilk olan caz müzesi, müzikseverlerden yoğun ilgi görüyor.