17 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

17 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
29. Uluslararası Devrek Baston ve Kültür Festivali Zonguldak'ın Devrek ilçesinde, bu yıl 29'uncusu düzenlenen Uluslararası Baston ve Kültür Festivali kortej yürüyüşüyle başladı.
24. Saraybosna Film Festivali Sona Erdi Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Saraybosna Film Festivali ödül alan filmlerin gösteriminin ardından sona erdi.
Çocuklar Bayramda Sürücülere "Kırmızı Düdük" Çalacak İçişleri Bakanlığı tarafından Kurban Bayramı tatilinde kazaları en aza indirmek amacıyla başlatılan "Hatalı sürücüye kırmızı düdük" kampan..
Afetzede Yoksul Ailelerin de Bayramda Yüzü Gülecek Ordu'da selden etkilenenlerin de olduğu ekonomik yoksunluk içindeki ailelere, Kurban Bayramı öncesi nakdi yardımda bulunuldu.
Giresun'da "Millet Kıraathanesi" Hizmete Açıldı Giresun'da, "millet kıraathanesi" hizmete açıldı.
İzmir'den Silopi'ye Gönül Köprüsü İzmir'in Gaziemir ilçesinde gönüllü kadınlar tarafından hazırlanan giyim yardımları, Şırnak'ın Silopi ilçesinde kadınlara bayram hediyesi olarak dağıtıldı.
Deniz Tutkunları Sinop Açıklarına Demirledi
Deniz Tutkunları Sinop Açıklarına Demirledi
Denizlerdeyiz Amatör Denizciler Derneğince (DADD), bu yıl ikincisi düzenlenen "DADDralli Karadeniz 2018 - 3 ülke, 1 hikaye" etkinliğine katılan yatçılar, Sinop açıklarına demirledi.
Thk Tarafından Muhtar Plaketle Ödüllendirildi Erdek ilçesine bağlı Paşa Limanı Adası ve Balıklı Mahallesi'nin muhtarı Nihat Karışık'a Türk Hava Kurumu (THK) tarafından plaket verildi.
1. Ulusal Dergi Çalıştayı Denizli'de çeşitli edebiyat dergilerinin katılımıyla "1. Ulusal Dergi Çalıştayı" düzenlendi.
Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali'ne Doğru Devlet Opera ve Balesi'nin düzenlediği 1. Uluslararası Efes Opera ve Bale Festivali 7 Eylül'de başlayacak.
Uluslararası Adana Film Festivali'ne Doğru Adana'da 22-30 Eylül'de düzenlenecek 25. Uluslararası Adana Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek Uluslararası Kısa Film Yarışması'nın finali..
Türk Lirasına Destek Kampanyaları
Türk Lirasına Destek Kampanyaları
Erzincan merkezli 10 ilde 13 mağazası olan bir optik firması Türk lirası ve ülke ekonomisine destek vermek amacıyla, "Dolara inat güneş gözlüklerinde yüzde 30 indirim" kampanyası başlatırken ABD menşeli ürünlerini de...
Midyat'ta Yaz Kur'an Kursları Sona Erdi Mardin'in Midyat ilçesinde 25 Haziran'da başlayan yaz Kur'an kursları sona erdi.
Çocuklar Hatalı Sürücüleri 'Kırmızı Düdükle' Uyaracak
Çocuklar Hatalı Sürücüleri "Kırmızı Düdükle" Uyaracak
Muğla'da, İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı iş birliğiyle başlatılan "Bu bayram ben de trafik polisiyim, hatalı sürücüye kırmızı düdük" projesi kapsamında Muğla Valisi Esengül...
8. Malatya Uluslararası Film Festivali'ne Doğru Malatya Büyükşehir Belediyesince 8'incisi düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali kapsamındaki yarışmalara başvuruların 31 Ağustos'a s..
Ustaların Ustasının Mesleği Yaşatma Mücadelesi Kilis'te yaşayan 85 yıllık yemeni ustası Mehmet Özuslu, ürettiği el emeği göz nuru ürünlerle hem ekmek parasını kazanıyor hem de unutulmaya yüz ..
Bayramda Huzuru ve Adrenalini Arayan Akyaka'da Buluşacak Muğla'nın Ula ilçesinde doğal akvaryum görünümündeki Kadın Azmağı Deresi ile de ünlü Akyaka Mahallesi, 9 günlük Kurban Bayramı tatilin..
Baba Zula, İzmir'de Konser Verdi İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin tarihi Havagazı Fabrikası'nda düzenlediği konserde sahneye çıkan Baba Zula, hayranlarını coşturdu.
Balıkesir'de Koray Avcı Konser Verdi Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde Koray Avcı konser verdi.
Balıkesir'de Sanat Günleri Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, bu yıl 4'üncüsü düzenlenen "Geleneksel Kültür Sanat Günleri" kapsamında Türk Sanat Müziği konseri verildi.
Cezayir'de Bulunan "3 Milyon Yıllık Fil Kemiği" Cezayir'de arkeolojik kazılarda bulunan 3 milyon yıllık nesli tükenmiş bir fil türüne ait kemik parçaları kamuoyuna tanıtıldı.