17 Ağustos 2018 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

17 Ağustos 2018 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Moodys de Not İndirdi
Moody's de Not İndirdi
Kredi derecelendirme kuruluşu S&P'nin not indiriminin ardından Moody's de Türkiye'nin kredi notunu düşürdü.
S&p Türkiye'nin Kredi Notunu Düşürdü NEW Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard&Poor's (S&P), Türkiye'nin kredi notunu düşürdüğünü duyurdu.
Moody's, Türkiye'nin Kredi Notunu "Ba2"Den "Ba3"E Düşürdüğünü, Görünümünü "Negatife" Çevirdiğini... Moody's, Türkiye'nin kredi notunu "Ba2"den "Ba3"e düşürdüğünü, görünümünü "negatife" çevird..
New York Borsası Yükselişle Kapandı NEW New York borsası, haftanın son işlem gününü kazançlarla tamamladı.
Turkcell'den Swap İşlemleri Hakkında Açıklama Turkcell, China Development Bank'tan kullandığı 500 milyon avro tutarındaki kredinin ortalama yıllık faizini Türk lirası cinsinden Ekim 2018'e ka..
İstanbul Otogarında Bayram Yoğunluğu Akşam Saatlerinde de Devam Etti
İstanbul Otogarında Bayram Yoğunluğu Akşam Saatlerinde de Devam Etti
Kurban Bayramı dolayısıyla 9 günlük tatili fırsat bilen İstanbullular, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’na akşam saatlerinde adeta akın etti.
S&p, Türkiyenin Notunu Düşürdü
S&p, Türkiye'nin Notunu Düşürdü
Kredi derecelendirme kuruluşu S&P, Türkiye'nin kredi notunu BB-'den B+'ya düşürdü.
Çin'e Yönelik Tarifelerin ABD'li Tüketicilere Maliyeti 3,2 Milyar Dolar" NEW ABD'nin Çin'e karşı gümrük tarifeleri nedeniyle Amerikalı tüketicilere yansıyacak ek maliyetin 3,2 milyar dolara u..
Boyabat'ta Domates Festivali Düzenlendi SİNOP'un Boyabat ilçesinde düzenlenen Boyabat Domatesi Festivali'nde renkli görüntüler oluştu.
Savunma Sanayii Başkanlığından TL Hamlesi
Savunma Sanayii Başkanlığından TL Hamlesi
Savunma Sanayii Başkanlığı, imzalanan sözleşmeler kapsamında dolar olarak verilen teminatların Türk Lirası'na çevrileceğini ve ilk defa imzalanacak sözleşmeler kapsamında verilecek olan teminatların Türk Lirası olarak...
Bakan Albayrak Fransız Mevkidaşıyla Görüştü Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransa Ekonomi ve Maliye Bakanı Bruno Le Maire ile telefonda görüştü.
Albayrak ile Fransız Bakan Le Maire, ABD'nin Söz Konusu Uygulamalarına Karşı Birlikte ve İş Birliği... Albayrak ile Fransız Bakan Le Maire, ABD'nin söz konusu uygulamalarına karşı birlikte ve..
Albayrak-Le Maire Göru¨şmesinde, İki U¨lke Arasındaki Ekonomik İş Birliği ve ABD'nin Tu¨rkiye'ye... Albayrak-Le Maire göru¨şmesinde, iki u¨lke arasındaki ekonomik iş birliği ve ABD'nin Tu¨rki..
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Bruno Le Maire ile Bir Telefon... Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Fransız Finans Bakanı Bruno Le Maire ile bir telefon gö..
ABD'de Petrol Sondaj Kulesi Sayısı Değişmedi NEW ABD'nin petrol endüstrisinin görünümü ve kısa dönem ham petrol üretimi hakkında gösterge kabul edilen petrol sondaj kulesi sayısı, bu hafta de..
İstanbul Trafiğinde Bayram Yoğunluğu Kurban Bayramı tatilini İstanbul dışında geçirmek için bugünden araçlarıyla yola çıkan vatandaşlar, bazı noktalarda trafik yoğunluğuna neden oldu.
BDDK'dan Kur Ataklarına Karşı Yeni Hamle Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), swap işlemlerindeki sınırlama kapsamına, bankaların vadede TL alım yönünde gerçekleştirecekleri forwa..
1 Ekim'den İtibaren Elektrikte Kademeli Fiyatlandırmaya Geçilecek Elektrik fiyatlarında, konutlarda 1 Ekim'den itibaren elektrikte kademeli fiyatlandırmaya geçilecek.
Destek ve Önlem Paketinin Yankıları İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, "Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın bugün açıkladığı banka kredileri kapsamında aldığı tedbirler say..
Tatilcilere Çikolatalı Denetim
Tatilcilere Çikolatalı Denetim
Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Kurban Bayramı tatili dolayısıyla Bor yolunda gerçekleştirilen denetimlere katılarak, sürücü ve yolculara çikolata ikram edip, çocuklara "kırmızı düdük" dağıttı.
BDDK'dan Bankalara Sınırlama Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), bankaların vadede TL alım yönünde gerçekleştirecekleri forward, opsiyon ve bu gibi swap dışındaki türev işlemleri..
Avrupa Borsaları Düşüşle Kapandı
Avrupa Borsaları Düşüşle Kapandı
Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
Bddk: "Bankaların TL Alımında Forward İşlemlerine Yüzde 25 Sınırlama Getirildi." IHAAW195848-EKO/17-08-2018 - BDDK: "Bankaların TL alımında forward işlemlerine yüzde 25 sınırlama getirildi.
Bankaların TL Alımında Forward İşlemlerine Sınırlama
Bankaların TL Alımında Forward İşlemlerine Sınırlama
Bankaların Türk Lirası alımında forward işlemlerine yüzde 25 sınırlama getirildi.
Avrupa Borsaları Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları günü düşüşle tamamladı.
Trump'tan Şirket Bilançoları Açıklaması NEW ABD Başkanı Donald Trump, Amerikalı şirketlerin her 3 ayda bir yayınladıkları şirket bilançolarının durdurulması ve değiştirilmesi konusunu değerle..
Tatilciler Havalimanında Uzun Kuyruklar Oluşturdu
Tatilciler Havalimanında Uzun Kuyruklar Oluşturdu
Kurban Bayramı'nda 9 günlük tatili İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, mesai bitimiyle birlikte Atatürk Havalimanı'na akın etti.
Atatürk Havalimanında Kurban Bayramı Yoğunluğu
Atatürk Havalimanı'nda Kurban Bayramı Yoğunluğu
Kurban Bayramı’nda 9 günlük tatili İstanbul dışında geçirmek isteyen vatandaşlar, mesai bitimiyle birlikte Atatürk Havalimanı’na akın etti.
Rusya ve Türkiye Arasında Önemli Ekonomik Bağlar Var" Eski Rusya Maliye Bakanı Mihail Zadornov, Rusya ile Türkiye arasında önemli ekonomik bağların bulunduğunu belirterek, "Türkiye Rusya'nın ..
Etle Temas Ederken Eldiven Kullanın" Yeditepe Üniversitesi İhtisas Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu, "Et kesiminde kullanılan bıçak, satır gibi kesici aletl..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10