16 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

16 Ağustos 2018 Perşembe Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Anadolu Ateşi Bodrum'da Anadolu Ateşi Dans Topluluğu, Muğla'nın Bodrum ilçesinde sahne aldı.
Saraybosna Film Festivali'nde Ödüller Sahiplerini Buldu Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Saraybosna Film Festivali'nde ödüller sahiplerine verildi.
Süper Loto Çekildi (2) Süper Loto'nun 565'inci hafta çekilişinde 6 bilen 1 kişi, 7 milyon 186 bin 948 lira 80 kuruş ikramiyenin sahibi oldu.
Süper Loto Çekildi (1) Milli Piyango İdaresince düzenlenen Süper Loto'nun bu haftaki çekilişi yapıldı.
İki İyi Çocuk" Filminin Galası Yapıldı "İki İyi Çocuk" filminin galası çekimlerin yapıldığı Hatay'da gerçekleştirildi.
Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti" Etkinlikleri "Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri kapsamında Avrasya Kurultayı ve İbn-i Sina Anma Programı düzenlendi.
Cami Müezzini Kur'an Kurusu Öğrencilerini Ödüllendirdi Ankara'nın Gölbaşı ilçesinde müezzinlik yapan Nihat Uysal, yaz Kur'an kursuna devam eden öğrencileri çeşitli hediyelerle ödüllendirdi.
Şarkıcı Aretha Franklin Hayatını Kaybetti NEW "Soul'un Kraliçesi" olarak bilinen ABD'li ünlü şarkıcı Aretha Franklin, 76 yaşında hayatını kaybetti.
32. Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarımsak Festivali "Kastamonu 2018 Türk Dünyası Kültür Başkenti" etkinlikleri kapsamında Taşköprü Belediyesince bu yıl 32'ncisi düzenlenen Uluslararası Taş..
Osmanlıyı Doğru Tanıtmak İçin Dernek Kurdular
Osmanlı'yı Doğru Tanıtmak İçin Dernek Kurdular
Bursa'da, Osmanlı'yı tanıtmak ve gelecek nesillere doğru bilgilerle aktarmak üzere kurulan Uluslararası Osmanlı Cihanı Eğitim ve Araştırma Derneği basına tanıtıldı.
17 Ağustos Marmara Depreminin 19. Yılı
17 Ağustos Marmara Depremi'nin 19. Yılı
Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı ve Yüksek Jeoloji Mühendisi Engin Er, 17 Ağustos depreminin 19. yıl dönümü dolayısıyla Bandırma'da basın toplantısı düzenledi.
Uluslararası Antalya Piyano Festivali Başlıyor
Uluslararası Antalya Piyano Festivali Başlıyor
SANATSEVERLERİN her yıl heyecan ve merakla beklediği 19'uncu Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 1- 9 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.
Selçukluların Anadolu'ya Girişlerinin 954. Yılı Kars'ta, Selçukluların Kars'tan Anadolu'ya girişlerinin 954. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında "Dünden Bugüne Ani" resim sergi..
Ortaokul Öğrencilerinden Malazgirt Zaferi Klibi Kayseri'de Refika Küçükçalık Ortaokulu öğrencileri, Malazgirt Zaferi'nin yıl dönümü dolayısıyla zaferin kazanıldığı mekanlarda söz ve müziği öğ..
Manisa'da Çocuklara Yüzme Malzemesi Dağıtıldı Manisa'da "Kanalda Yüzme Havuzda Yüz" projesi kapsamında 160 çocuğa yüzme malzemesi dağıtıldı.
Kent Orkestrası Fuarda Konser Verecek
Kent Orkestrası Fuarda Konser Verecek
Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kocaeli Fuarı 52. yıl yaz etkinlikleri kapsamında Kocaeli Fuarı Güneş Sahnesinde Kocaeli Kent Orkestrası konser verecek.
Buray İzmire Geliyor
Buray İzmir'e Geliyor
Müzik dünyasının en popüler isimlerinden, şarkıları dillere pelesenk olan ve romantik aşk şarkılarıyla da 7’den 70’e herkesin beğenisini kazanan Buray, Bahçe Konserleri kapsamında İzmir Optimum’a geliyor.
Acemi Eğitimini Tamamlayan Erler Yemin Etti Erzincan'da, acemi eğitimlerini tamamlayan 2 bin 656 asker yemin etti.
Gücün ve Asaletin Sembolü" Bastonları Taş İşçiliğiyle Süslüyorlar Bitlis'in Adilcevaz ilçesinde yaşayan baston ustası Cumali Birol, yaşlı ceviz ağaçları ile manda, sığır ve koç boynuzu kullan..
İmam Atandığı Köyü İmar Etti Batman'ın Sason ilçesine bağlı Yolüstü köyüne 5 yıl önce imam olarak atanan Çetin Karakaya, görevinin yanı sıra köyün imarına da katkıda bulundu.
Anadoluda İlk 'Lejyon Kalesi' Kazısı Başladı
Anadolu'da İlk "Lejyon Kalesi" Kazısı Başladı
Roma İmparatorluğu'nun askeri karargah olarak kullandığı Satala Antik Kenti'nde kazı çalışmaları başladı.
19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, Flamenko ile Başlıyor 19. Uluslararası Antalya Piyano Festivali, 1 Eylül 2018 tarihinde başlayacak.
Teker Üstünde Yer Çekimine Meydan Okuyorlar Kayseri'de 16-19 yaş aralığındaki bir grup genç, internet başında vakit geçirmek yerine patenle üstünde akrobatik hareketler yapıyor.
Bale Festivali Frida'yla Sona Erdi BODRUM'da bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Ankara Devlet Opera ve Balesi'nin sahneye koyduğu 'Frida' gösterisiyle sona erdi.
Damal'ın Sembolü Atatürk Silüeti Dört Mevsim Görülebilecek Ardahan'ın Damal ilçesinin sembollerinden olan ve yılın bir ayında doğal olarak gölgesi bir tepeye yansıyan Atatürk silüeti, dört me..
Gelingüllü Baraj Gölü'nde Kuş Sayısı Artıyor Yozgat'ta sulama amaçlı yapılan Gelingüllü Barajı Gölü, flamingolar başta olmak üzere bir çok göçmen kuşun yeni konaklama merkezi haline geldi.
Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek Türkiye'deki sinema salonlarında bu hafta 4'ü yerli 9 film vizyona girecek.
Bursa'da Yaz Kampı Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 7'incisi düzenlenen yaz kampı başladı.
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Sona Erdi Muğla'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali, Ankara Devlet Opera ve Balesi Modern Dans Topluluğu'..