16 Ağustos 2018 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

16 Ağustos 2018 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası Yükselişle Kapandı NEW New York borsası, ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakerelerinin devam edeceğinin duyurulmasıyla günü kazançlarla tamamladı.
Beşiktaş Yenilgiye Rağmen Turladı
Beşiktaş Yenilgiye Rağmen Turladı
UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu rövanşında LASK Linz'e 2-1 yenilen Beşiktaş, ilk maçta aldığı 1-0'lık galibiyetin avantajıyla play-off turuna çıktı.
10 Bin Dolar Bozdurana, Gelinlik Bedava SİVAS'ta gelinlik imalatı yapan esnaf, 10 bin dolar bozduranlara ücretsiz gelinlik vereceklerini açıkladı.
Türkiye, Türk Akımı'nda Transit Ülke Olarak Birçok Avantajlar Elde Edecek Gazprom Yönetim Kurulu Üyesi ve Türk Akımı projesinin CEO'su Oleg Aksyutin, doğalgaz sevkiyatında transit ülke konumu..
Batman'da Oda ve Stk Temsilcileri, Dolar Bozdurdu ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımını protesto eden Batman'daki oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, döviz bürolarında dolar bozdurdu.
Adanalılar 3 Gün İçinde 1 Ton Altın Bozdurdu' ADANA Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın döviz ve altın bozdurulması için yaptığı çağrısının ardından ke..
Kapıkule'de Gurbetçi Kuyruğu YAZ tatillerini Türkiye'de geçiren gurbetçilerin dönüş yolcuğu sınır kapılarında yoğunluğa neden oldu.
Abd-Çin Ticaret Müzakereleri Devam Edecek NEW Beyaz Saray Ekonomi Danışmanı Larry Kudlow, ABD ile Çin arasındaki ticaret müzakerelerinin devam edeceğini duyurdu.
F-35 Ortak Program Ofisinden Açıklama
F-35 Ortak Program Ofisi'nden Açıklama
35 Ortak Program Ofisi, tüm F-35 ortaklarıyla mevcut program planlarını sürdüreceğini ve gelecekteki politika talimatlarına uyacağını açıkladı.
SPK Haftalık Bülteni Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Demirören Medya Yatırımları Ticaret AŞ'nin (Demirören Medya), Hürriyet Gazetecilik ve Matbaacılık AŞ (Hürriyet) ile ilgili pay alım teklifi..
Avrupa Borsaları İtalya Hariç Yükselişle Kapandı
Avrupa Borsaları İtalya Hariç Yükselişle Kapandı
Avrupa borsaları günü ABD ve Çin arasında baş gösteren ticaret gerilimlerinde gelinen son noktayı değerlendirmek üzere iki ülkenin heyetlerinin bu ay sonunda bir araya geleceği haberleriyle İtalya hariç yükselişle...
Avrupa Borsaları İtalya Hariç Yükselişle Kapandı Avrupa borsaları günü Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve Çin arasında baş gösteren ticaret gerilimlerinde gelinen son noktayı değerlendirmek..
Çankırıda Kavun Üretimi Yüzleri Güldürdü
Çankırı'da Kavun Üretimi Yüzleri Güldürdü
Çankırı’da yetiştirilen ve lezzetiyle öne çıkan kavun, tezgahlardaki yerini aldı.
Tonya Tereyağı Coğrafi İşarete Festivalde Kavuşacak Tonya tereyağı için verilen coğrafi işaret belgesinin, 17. Tonya Tereyağı Kültür ve Sanat Festivali ile teslim alınacağı bildirildi.
Batmanda Oda ve Stk Temsilcileri, Dolar Bozdurdu
Batman'da Oda ve Stk Temsilcileri, Dolar Bozdurdu
ABD'nin Türkiye'ye yönelik yaptırımını protesto eden Batman'daki oda ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, döviz bürolarında dolar bozdurdu.
Ekonomist Mahfi Eğilmez: Yabancı Yatırımcı İçin Güven Önemli
Ekonomist Mahfi Eğilmez: Yabancı Yatırımcı İçin Güven Önemli
EKONOMİST Mahfi Eğilmez, "Türkiye her konuda sesini yükselten bir ülke konumuna geldi.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 721 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsada Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100..
Teski Deniz ve Göletlerde Denetimlere Devam Ediyor
Teski Deniz ve Göletlerde Denetimlere Devam Ediyor
Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (TESKİ) Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığına bağlı ekipler, periyodik olarak deniz ve göletlerde denetimlerini sürdürüyor.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Türkiye Ekonomisine Yönelik Spekülatif Ataklara Tepki - Malatya 2. Organize Sanayi Bölgesinde (OSB) toplanan sanayici ve iş adamlarından genel görüntüler 2. Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Ku..
Çevreci Projenin İlk İzleme Toplantısı Yapıldı
Çevreci Projenin İlk İzleme Toplantısı Yapıldı
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 1 milyon 220 bin TL hibe almaya hak kazandığı “Sınırsız Enerjiyle Sınırsız Arıtım” projesinin ilk izleme toplantısı Manisa Merkez Atıksu Arıtma Tesisi’nde...
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, 3.119,74 puan azalışla 87.143,21 puandan kapandı.
10 Bin Dolar Bozdurana, Gelinlik Bedava
10 Bin Dolar Bozdurana, Gelinlik Bedava
SİVAS'ta gelinlik imalatı yapan esnaf, 10 bin dolar bozduranlara ücretsiz gelinlik vereceklerini açıkladı.
Dövizle Yapılan Kira Sözleşmeleri Türk Lirasına Çevrilmeli'
Dövizle Yapılan Kira Sözleşmeleri Türk Lirasına Çevrilmeli"
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, iş yeri kiralarının dövize bağlı olarak yükselmesi sonucu çok sayıda kişinin mağdur olduğunu, bu nedenle dövizle yapılan kira sözleşmelerinin...
Bakan Albayrak 6 Bin 100 Yabancı Yatırımcıya Seslendi Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 6 bin 100 uluslararası yatırımcıyla yaptığı telekonferans görüşmesinde, "IMF ile herhangi bir gör..
10. Büyükelçiler Konferansı Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "Atak'ın geleceğinin parlak olduğunu düşünüyoruz.
Borsa, Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 3,46 değer kaybıyla 87.143,21 puandan tamamladı.
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10