14 Ağustos 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

14 Ağustos 2018 Salı Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Güvercin Hırsızları"Nın Dünya Prömiyeri Saraybosna'da Yapıldı Türk yönetmen Osman Nail Doğan'ın "Güvercin Hırsızları" filminin dünya prömiyeri, 24. Saraybosna Film Festivali'nde yapıldı.
Şarkıcı Dua Lipa, Antalya'da Konser Verdi Arnavut kökenli İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve model Dua Lipa, Antalya'da hayranlarına konser verdi.
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç'ın Acı Günü Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç'ın hayatını kaybeden annesi Saibe Kılıç'ın (82) cenazesi Balıkesir'in Bandırma ilçesinde de..
2. Edremit Kitap Fuarı Edremit Belediyesince bu yıl yazar Sabahattin Ali anısına düzenlenen 2. Edremit Kitap Fuarı, kapılarını açtı.
Derikli Öğrenciler Erzincan'da Mardin'in Derik ilçesinde ortaöğretim kurumları merkezi sınavında başarılı olan 40 öğrenci, düzenlenen gezi programıyla Erzincan'a geldi.
Safranbolu Evi" Görünümünde İtfaiye Binası UNESCO Dünya Miras Listesi'nde yer alan ve "En iyi korunan 20 kent" arasında bulunan Karabük'ün Safranbolu ilçesinde yapımı devam eden itfaiye binas..
İdo Tatlısesden Kanguru Dansı
İdo Tatlıses'den Kanguru Dansı
İdo Tatlıses Bodrum’da verdiği konserde sevilen şarkılarını hayranları için seslendirdi.
Kazdağları'nda "Mısırlı Ahmet Ritim ve Sanat Kampı" Balıkesir'in Edremit ilçesinde bu yıl 11'incisi düzenlenen "Uluslararası Mısırlı Ahmet Ritim ve Sanat Kampı" başladı.
Nikaha Rafting Botu ile Geldiler Rize'nin Ardeşen ilçesinde, rafting milli takım antrenörü Aydın Aksoy ile Gamze Terzioğlu, nikah törenlerine rafting botuyla geldi.
İstanbullu Kitapseverlerin Merkezi Bağcılar
İstanbullu Kitapseverlerin Merkezi Bağcılar
TÜRKİYE İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, halk kütüphanelerine kayıtlı 88 bin 178 üye sayısıyla Türkiye'de üçüncü sırada yer alan İstanbul'un, 3'te 1'lik kısmının Bağcılar Belediyesi Şehit Savcı Mehmet Selim...
Atatepe Turizm Destinasyonu Haline Gelecek Artvin'de, Türkiye'nin en büyük Atatürk Anıtı ile dikkati çeken Atatepe, teleferik, kongre merkezi ve otel ile uluslararası yarı maraton gibi projel..
Bayramda Nüfusunun Onlarca Katı Turisti Ağırlayacak Tarihi yapıları, doğal güzellikleri ve sahilleriyle ünlü Bartın'ın Amasra ilçesinde Kurban Bayramı öncesi otel ve pansiyonların tamamı dold..
Tbd Bilim Kurgu Öykü Yarışması"Na Başvurular Başladı Türkiye Bilişim Derneği'nce (TBD) 20'nci kez düzenlenen bilim kurgu öykü yarışmasına başvurular başladı.
Bolkarlar'ın Sessiz Sakini "Toros Kurbağası" Dünyada sadece Niğde'nin Ulukışla ilçesi sınırlarındaki Bolkar Dağları'nda Karagöl, Çiniligöl ve Eğrigöl'de yaşayan, "sessiz kurbağa" olarak da bi..
Hazar Gölü'ndeki "Batık Şehir" İçin Hedef Unesco Listesi Elazığ'ın Sivrice ilçesindeki Hazar Gölü'nde bulunan ve halk arasında "Batık Şehir" adıyla bilinen tarihi yerleşim alanının UNESCO Dün..
Rehabilite Edilen Çocuklar Okul Onardı Koruma altında bulundukları merkezde rehabilite edilen İzmirli çocuklar, baştan aşağı tamir ve onarımdan geçirdikleri anaokulu ve ilkokulunu yeni eğitim..
Silifke Kalesi Turizme Kazandırılıyor Roma döneminden itibaren 20. yüzyıla kadar kesintisiz yerleşim yeri olan ve Kıbrıs'ın fethinden sonra Osmanlı Devleti için önemli kalelerden birisi halin..
Eflatunpınar Hitit Su Anıtı'na Ziyaretçi İlgisi Konya'nın Beyşehir ilçesinde Geç Hitit döneminden kalan ve UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan Eflatunpınar Hitit Su Anıtı'na, yerl..
Dünyadaki Seramik Uygulamalarını Köydeki Fotoğraf Sergisiyle Tanıttı
Dünyadaki Seramik Uygulamalarını Köydeki Fotoğraf Sergisiyle Tanıttı
Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Değirmendere Ali Özbay Meslek Yüksekokulu Dr. Öğr. Üyesi Nermin Demirkol, dünyadaki seramik uygulamalarının fotoğraflarından oluşan sergiyi Bilecik'in Kınık köyünde açtı.