12 Ağustos 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

12 Ağustos 2018 Pazar Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Ovit Yayla Şenlikleri'ni Son Gün Sis Bastı RİZE'nin İkizdere İlçesi'nin 2 bin 640 rakımlı Ovit Yaylasında, Ekşioğlu Vakfı tarafından bu yıl 20'incisi düzenlenen Uluslararası Ovit Yayla Şenlik..
Burak Ahıskalı'dan "İstanbul'da Yaz Neşesi" Konseri Sanatçı Burak Ahıskalı, "İstanbul'da Yaz Neşesi" konserleri kapsamında müzikseverlerle buluştu.
Ovit Yayla Şenliklerini Son Gün Sis Bastı
Ovit Yayla Şenlikleri'ni Son Gün Sis Bastı
RİZE'nin İkizdere İlçesi'nin 2 bin 640 rakımlı Ovit Yaylasında, Ekşioğlu Vakfı tarafından bu yıl 20'incisi düzenlenen Uluslararası Ovit Yayla Şenlikleri sona erdi.
Çimi Yaylası'nda Şenlik Düzenlendi Akseki'de Çimi Yaylası Arıcılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından 18. Yayla Şenlikleri yapıldı.
Bodrum'da "Klasik Otomobil Festivali" Muğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen festivalde, klasik otomobil tutkunları bir araya geldi.
8inci Patates Kültür Sanat Festivali Sona Erdi
8'inci Patates Kültür Sanat Festivali Sona Erdi
KUZEY Kıbrıs Turkcell'in iletişim sponsorluğunda 'Kültür ve Sanatın Başkenti Beyarmudu'nda Buluşalım' söylemi ile gerçekleşen 8'inci Patates Kültür Sanat Festivali birbirinden farklı kültürleri buluşturdu.
Karasu'da Yaz Konseri Sakarya'nın Karasu ilçesinde yaz konseri verildi.
Yönetmen Gürcan Keltek'e En İyi Uluslararası Film Ödülü Kosova'da bu yıl 17'ncısı düzenlenen "Uluslararası Dokufest Film ve Belgesel Festivali"ne katılan Türk yönetmen Gürcan Keltek'in Meteor..
Nobel Ödüllü Yazar Naipaul Hayatını Kaybetti Nobel Edebiyat Ödülü sahibi Trinidad ve Tobago doğumlu, Hint asıllı İngiliz yazar Vidiadhar Surajprasad (V.S.) Naipaul 85 yaşında hayata veda etti..
Ruslardan "Türkiye Festivali"Ne Büyük İlgi Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen "Türkiye Festivali" büyük ilgi görüyor.
Yönetmen Gürcan Kelteke En İyi Uluslararası Film Ödülü
Yönetmen Gürcan Keltek'e En İyi Uluslararası Film Ödülü
Kosova'da bu yıl 17'ncısı düzenlenen "Uluslararası Dokufest Film ve Belgesel Festivali"ne katılan Türk yönetmen Gürcan Keltek'in Meteorlar belgeseli, "En İyi Uluslararası Film" ödülüne layık görüldü.
Resimlerinin Ana Teması Kadın Ailesinin ve öğretmenlerinin tavsiyesi üzerine çocuk yaşlarda resme yönelen Zehra Çalışkan 20 yıldır eserlerinde kadının toplumdaki rolü ve önemine dikkat çekmek..
Abant'ta Hafta Sonu Yoğunluğu Doğal güzellikleriyle ünlü Abant Tabiat Parkı'nda hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.
Tarih, Kültür ve Ticaret Merkezi: Ankara Kalesi Ziyaretçilerine eşsiz bir kent manzarası sunan Ankara Kalesi, başkentin önemli sembolü olarak dikkati çekiyor.
Sebastapolis'in Hamamı Ortaya Çıkarıldı Tokat'ın Sulusaray ilçesinde, 2 bin yıllık geçmişe sahip Sebastapolis Antik Kenti'nin hamam bölümü ortaya çıkarıldı.
Direkli Mağarası'nda 14 Bin Yıllık Ayı ve Sansar Kafatası Bulundu Kahramanmaraş'ta paleolitik ve pleistosen (buzul çağına) dönemlerine ait kalıntılar ve aletlerin bulunduğu Direkli Mağarası'n..
Antandros'ta "Endüstriyel Alanlar" Kazılıyor Balıkesir'in Edremit ilçesinde, bin 700 yıl önce inşa edildiği belirlenen mozaikleriyle ünlü yamaç ev ile nekropolisin bulunduğu Antandros Antik K..
Antik Stadyumda "Kombine" İzleri Günümüzde özellikle futbol maçlarında sıklıkla kullanılan kombine bilet uygulamasının Aydın'daki 2 bin yıllık tarihe sahip antik stadyumda da izlerine rastlan..
Bodrum'da Don Kişot Balesi Sahnelendi MUĞLA'nın Bodrum ilçesinde bu yıl 16'ncısı düzenlenen Uluslararası Bodrum Bale Festivali'nde, İstanbul Devlet Opera ve Balesi tarafından 'Don Kişot' bale..
Özel Çocuklara Yoga ile Terapi Başkentte faaliyet gösteren bir merkez, özel çocukları yoga ve duyu bütünleme terapileriyle geleceğe hazırlıyor.
Erdek Körfezinde Su Altı Görüntüleme Yarışması Düzenlendi Balıkesir'in Erdek ilçesinde, Erdek Zamanı Festivali kapsamında "1. Uluslararası Su Altı Görüntüleme Yarışması" düzenlendi.
Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy Muğla'da Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, turizm gelirinin gayri safi milli hasıladaki oranını yüzde 4'ten, yüzde 8'e çıkartmayı hedeflediklerini bildirdi.