11 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

11 Ağustos 2018 Cumartesi Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Şebnem Ferah Harbiye'de Konser Verdi Rock müzik sanatçısı Şebnem Ferah, İstanbul'da hayranlarıyla bir araya geldi.
Eskişehir'de Seramik Sanatçıları Eserlerini Pişirdi ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediyesi'nin bu yıl 4'üncüsünü gerçekleştirdiği 'Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı'nda renkli görünt..
Eşme Uluslararası Kilim Kültür ve Sanat Festivali
Eşme Uluslararası Kilim Kültür ve Sanat Festivali
23. Eşme Uluslararası Kilim Kültür ve Sanat Festivali, yerli ve yabancı ekiplerin katılımıyla başladı.
Afgan ve İranlı Sanatçılar Van'da Sergi Açtı Van'da, Afganistan ve İran uyruklu 15 sanatçının çektiği fotoğraf ve çizdiği resimlerden oluşan sergi açıldı.
3. Ilıca Çermik Festivali" Erzurum'da, Aziziye Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Ilıca Çermik Festivali" kapsamında buzağı güzellik yarışması düzenlendi.
Safranbolu'da "Safran Hasadı" Etkinliği Düzenlenecek Karabük'ün Safranbolu ilçesiyle özdeşleşen, boya, yemek, kozmetik, ilaç ve gıda sektörü gibi birçok alanda kullanıldığı için "mucize bitki..
Yaz Etkinliklerine Yoğun İlgi
Yaz Etkinliklerine Yoğun İlgi
Büyükşehir Belediyesi tarafından Eylül ayına kadar sürecek "Yaz akşamları etkinlikleri" start aldı.
Eskişehirde Seramik Sanatçıları Eserlerini Pişirdi
Eskişehir'de Seramik Sanatçıları Eserlerini Pişirdi
ESKİŞEHİR Odunpazarı Belediyesi'nin bu yıl 4'üncüsünü gerçekleştirdiği 'Uluslararası Seramik Pişirim Teknikleri Çalıştayı'nda renkli görüntüler ortaya çıktı.
Protokol Darbuka Çaldı, Köylüler Dinledi Bilecik Valiliği ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) iş birliğiyle "Kınık köyü kırsalda tasarım" etkinliği düzenlendi.
Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali Anadolu Sinema Televizyoncular Meslek Birliği (ASİTEM) tarafından gerçekleştirilen "Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali", 27-31 Ağustos tarihle..
Sivas Kalesi Projesinin İhalesi Yapıldı Tarihi Sivas Kalesi'ni tekrar canlandırmak için Sivas Belediyesinin başlattığı çalışma kapsamında projenin ihalesi yapıldı.
Tekirdağ'ın Turizmine "Mavi Bayrak" Dopingi Doğal güzellikleri, temiz suyuyla dikkati çeken ve "mavi bayraklı" plaj sayısı 5'e yükselen Tekirdağ, son dönemde tatilcilerin de gözdesi oldu.
Organize İşler 2" Filminin Çekimleri Devam Ediyor Yılmaz Erdoğan'ın 2005 yılında hem yönetip hem de başrolünde yer aldığı "Organize İşler" filminin devamı İstanbul'da çekiliyor.
Dolarını Bozdurana Çay Bedava Erzincan'da çay ocağı işletmecisi Gıyasettin Çetinkaya, doların yükselişine tepki göstermek amacıyla dolarını bozdurup fişini getiren müşterilerinden gün boyunca..
Yaz Yağmurları Raftingcilere Yaradı Düzce'nin Cumayeri ilçesinden geçen Melen Çayı, son günlerde etkili olan yağış sayesinde rafting tutkunlarını ağırlamaya devam ediyor.
Uluslararası 55. Troia Festivali Çanakkale'de bu yıl 55'incisi düzenlenen "Uluslararası Troia Festivali" kapsamında, "Troia'dan Bergama'ya 3. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu" başlad..
Nuri Bilge Ceylan'ın Fotoğraf Sergisi Saraybosna'da Açıldı Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da bu yıl 24'üncüsü düzenlenen Saraybosna Film Festivali kapsamında, ünlü senarist ve yönetmen N..
Tekirdağ'ın Turizmine "Mavi Bayrak" Dopingi Doğal güzellikleri, temiz suyuyla dikkati çeken ve "mavi bayraklı" plaj sayısı 5'e yükselen Tekirdağ, son dönemde tatilcilerin de gözdesi oldu.
Ilıcada Festival Coşkusu
Ilıca'da Festival Coşkusu
Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan’ın girişimleri ile üç yıl önce başlatılan ve üç gün süren Çermik Festivali bu yılda yine coşkulu bir şekilde kutlandı.
Türkiye'nin Kuş Cenneti: "Acıgöl" Türkiye'nin en önemli sulak alanları arasında yer alan Acıgöl, başta flamingolar olmak üzere, barındırdığı onlarca kuş çeşidiyle yurt içi ve yurt dışından he..
Sardala Koyu, Sıra Dışı Doğasıyla Büyülüyor Batı Karadeniz'in cazibe merkezi Kandıra'da yer alan Sardala Koyu, eşsiz doğasıyla tatilcilerin ilgi odağı haline geldi.
Okur Yazarlık Hayalini 77'sinde Gerçekleştirdi Şanlıurfa'nın merkez Eyyübiye ilçesinde açılan kursta üç ayda okuma yazma öğrenerek çocukluk hayalini gerçekleştiren 77 yaşındaki Rahime Acin, a..
Engelini Aştı, Açtığı İş Yeri ile Kadınlara Umut Oldu Şırnak'ta, yakalandığı kas erimesi rahatsızlığı nedeniyle 2 yıldır yürüyemeyen ve hayatını tekerlekli sandalyede sürdüren Mustafa Yasak, ..
Homeros Bilim Kültür ve Sanat Ödülü Prof. Dr. Haluk Şahinin
Homeros Bilim Kültür ve Sanat Ödülü Prof. Dr. Haluk Şahin'in
Çanakkale Belediyesi tarafından 1963 yılından beri düzenlenen Uluslararası Troia Festivali'nin resmi açılışı dün (10.08.2018) akşam Örenyeri'nde gerçekleştirilen törenle yapıldı.
Bisanthe Photo Uluslararası Fotoğraf Festivali Süleymanpaşa Belediyesi tarafından bu yıl ilk defa düzenlenecek olan Bisanthe Photo Uluslararası Fotoğraf Festivali toplantısı yapıldı.
Çanakkale'de, 'Senfoni ile Müziğimiz' Konseri ÇANAKKALE'de, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi'nin 103'üncü Yıldönümü kutlamaları kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çanakkale Savaşları Gel..
Anafartalar Zaferi'nin 103. Yıl Dönümü Anafartalar Zaferinin 103. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çanakkale Savaşları ve Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı iş b..
Uluslararası 55. Troia Festivali Çanakkale'de bu yıl 55'incisi düzenlenen "Uluslararası Troia Festivali" törenle başladı.