10 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

10 Ağustos 2018 Cuma Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Elazığ'da "Nostaljik Açık Hava Sinema Günleri" Elazığ Belediyesi ve Kültür ve Sanat Derneği iş birliğinde düzenlenen "Nostaljik Açık Hava Sinema Günleri" kapsamında ilk olarak 1973 yapımı "Ca..
Çanakkalede, Senfoni ile Müziğimiz Konseri
Çanakkale'de, 'Senfoni ile Müziğimiz' Konseri
ÇANAKKALE'de, 10 Ağustos Anafartalar Zaferi'nin 103'üncü Yıldönümü kutlamaları kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı tarafından Anadolu Hamidiye Tabyası'nda...
Saraybosna'nın Kalbi" Ödülü Nuri Bilge Ceylan'ın Oldu Dünyaca ünlü senarist ve yönetmen Nuri Bilge Ceylan'a 24. Saraybosna Film Festivali kapsamında "Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Öd..
24. Saraybosna Film Festivali Başladı 24. Saraybosna Film Festivali (SFF), geleneksel kırmızı halı yürüyüşüyle başladı.
Kudüs Renkleri" Sergisi Açıldı Vakt-i Kıraat Derneği ile Filistin'de faaliyet gösteren Burç El Lak Lak Derneği'nin birlikte düzenlediği "Kudüs Renkleri" sergisi sanatseverlerle buluştu.
3. Ilıca Çermik Festivali" Başladı Erzurum'da, Aziziye Belediyesinin ev sahipliğinde bu yıl üçüncüsü düzenlenen "Ilıca Çermik Festivali", kortej yürüyüşüyle başladı.
Güzelhisarda Yıldızlar Altında Sinema Keyfi
Güzelhisar'da Yıldızlar Altında Sinema Keyfi
Aliağa Belediyesi, Türk sinemasının son dönemdeki önemli yapımlarını kentin farklı mahallelerinde vatandaşların ayağına kadar götürüyor.
Denizli'de Yediler Türbesi Restore Edildi Denizli'de Selçuklular döneminde yaptırılan Yediler Türbesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek ziyarete açıldı.
Sivas'ta Sokak Hayvanları İçin "Hayvan Oteli" Sivas Belediyesince yaptırılan Sokak Hayvanları Yaşam, Rehabilitasyon Merkezi ve Hayvan Oteli açıldı.
Kars'ta "Haçkar" Taşı Ele Geçirildi Kars'ın Digor ilçesinde bir dinlenme tesisinde Ermeni kültüründe önemli yere sahip işlenmiş anıtsal "Haçkar" taşı ele geçirildi.
Festivalin En Güzel Fotoğrafı Belli Oldu
Festivalin En Güzel Fotoğrafı Belli Oldu
İnegöl Belediyesi’nin düzenlediği 31. Uluslararası Kültür Sanat Festivali çerçevesinde düzenlenen “Festivalin En Güzel Fotoğrafı” konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları belli oldu.
Midyat'ta Koordinasyon Toplantısı Mardin'in Midyat Kaymakamlığı tarafından kentte dilenciliğin önlenmesi amacıyla ilgili birimlerin katılımıyla koordinasyon toplantısı düzenledi.
Akçaabatta 'Uluslararası Resim Çalıştayı' Sergi Açılışıyla Son Buldu
Akçaabat'ta "Uluslararası Resim Çalıştayı" Sergi Açılışıyla Son Buldu
Akçaabat Belediyesince 5.’si düzenlenen “Uluslararası Akçaabat Resim Çalıştayı”nın finali, resim sergisi açılışı ile son buldu.
Iksv'den Malatya'ya Ziyaret Hollanda Büyükelçiliği'nin İstanbul Kültür Sanat Vakfı (IKSV), Kültür Politikaları Çalışmaları departmanı işbirliğiyle yürütülen araştırma projesi kapsamında Malat..
Sivas'ta "Açık Hava Sinema Günleri" Etkinliği Sivas Belediyesince düzenlenen "Açık Hava Sinema Günleri"nde ilk olarak "Selvi Boylum Al Yazmalım" filmi izleyicilerle buluştu.
Esminyatürkte Türk Dünyası Şaheserleri
Esminyatürk'te Türk Dünyası Şaheserleri
ESKİŞEHİR'in Sazova Mahallesi'ndeki Bilim, Sanat ve Kültür Parkı içerisinde bulunan Esminyatürk'te (Türk Dünyası Şaheserleri Parkı) Türk Dünyası'ndan 32 eserin minyatürleri yer alıyor.
Kaleli Gençler "Ailemle Eğlenerek Öğreniyorum" Projesi Etkinliğinde Kale Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Beydağı Gençlik Merkezince yürütülen "Ailemle Eğlenerek Öğreniyorum" projesi kapsam..
Gülnar'da Tiyatro Mersin Büyükşehir Belediyesinin "Köy Seyirlik Oyunu", ilçe turneleri kapsamında Gülnar'da gösteri sundu.
Görme Engellilerin "Homeros" Buluşması Troya Antik Kenti'nin "UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi"ne kabulünün 20. yıl dönümünde 20'yi aşkın ülkeden görme engelli "Homeros Okumaları" etkinliği..
Simitçi Erkan" Bayramda Suriyeli Yetimleri Sevindirecek Kocaeli'de yaklaşık 16 yıldır simit satan Erkan Ayhan, Kurban Bayramı'nda Suriyeli yetim çocukların yüzünü güldürmek için hayırseverler..
Antik Kentteki Cami Ayağa Kaldırılacak Bir dönem Menteşeoğulları Beyliği'ne de başkentlik yapan Beçin Antik Kenti'nde bulunan ve bölgede son dönemlerde yaşanan depremlerin de etkisiyle yıkılm..
Eynif Ovası'nın Yılkı Atları Belgesele Konu Oldu Antalya'nın İbradı ilçesi Ormana Mahallesi Eynif Ovası'nda özgürce dolaşan, doğaseverlere unutulmaz görüntüler sunan yılkı atlarının bir belge..
Eskişehir'in Bilinen En Eski Şehri" Gün Yüzüne Çıkarılıyor Eskişehir'in Seyitgazi ilçesinde 1996 yılından beri sürdürülen ve MÖ 3500 ile 1900 yılları arasındaki Tunç Çağı'nda 1600 yıl boyunca..
Gezginlerin Yeni Gözdesi Kurtalan Ekspresi Olacak Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki turizmciler, demir yolu ulaşımında Türkiye'nin en eski hatlarından olan Kurtalan Ekspresi ile entegre edilece..
Babaeski 46. Tarım Festivali Başladı Babaeski 46. Tarım Festivali kortejle başladı.
Kabe'de Sabah Namazı Hac ibadeti için her renk ve dilden yüzbinlerce hacı adayına ev sahipliği yapan kutsal topraklarda, sabah namazları ayrı bir heyecan ile eda edilirken, cuma günü kılınan ..
Sivas'ta Nostaljik Açık Hava Sinemasına Yoğun İlgi SİVAS Belediyesi tarafından 15 Temmuz meydanında 15 gün boyunca 'Açık Hava Sinema Günleri' etkinliği başladı.
Fazıl Say'dan, Troia Festivali'nde Piyano Resitali ÇANAKKALE Belediyesi tarafından bu yıl 55'incisi düzenlenen Uluslararası Troia Festivali kapsamında piyanist ve bestekar Fazıl Say, Çimenlik..