10 Ağustos 2018 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

10 Ağustos 2018 Cuma Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Fitch, Yunanistan'ın Kredi Notunu Yükseltti NEW Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Yunanistan'ın kredi notunu yükselttiğini duyurdu.
New York Borsası Düşüşle Kapandı NEW New York borsası, ticaret gerginliklerinin yatırımcılarda yeniden endişe yaratmasıyla haftanın son işlem gününü satış ağırlıklı tamamladı.
Döviz Fiyatlarındaki Ani Yükselişi Dünya Basını Böyle Gördü Türkiye ve ABD arasında yaşanan politik anlaşmazlık sonucu döviz fiyatlarındaki ani yükselişi dünya basını manşetlerine taşıdı.
Tüpraş'ın 2. Çeyrek Satış Hasılatı Geçen Yıla Göre Yüzde 59 Arttı TÜPRAŞ'ın yılın ikinci çeyreğindeki satış hasılatı, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 59 artışla 20,1 milyar liraya y..
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank: "Allah'ın İzniyle Bu Savaşı da Hep Birlikte Kazanacağız" Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Türkiye’nin hedeflerinden bir milim dahi geri adım atılm..
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank Açıklaması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Gezi, 17-25 Aralık ve 15 Temmuz hain darbe girişimi; defalarca denediler, başaramadılar.
Türkiye Festivali" Moskova'da Başladı Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Rusya'nın başkenti Moskova'da düzenlenen "Türkiye Festivali"nin açılışını gerçekleştirdi.
Antalya'nın Çöpünden 20 Mw Elektrik Üretiliyor Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin, kentin çöplerinin değerlendirildiği Kızıllı Entegre Atık Değerlendirme Geri Dönüşüm ve Bertaraf Tesisi' yüzde..
Ziraat Bankasından 4,5 Milyar Lira Konsolide Net Kâr
Ziraat Bankası'ndan 4,5 Milyar Lira Konsolide Net Kâr
Ziraat Bankası'nın yılın ilk yarısındaki konsolide net karı 4 milyar 555 milyon 994 bin lira oldu.
İş Dünyası 'Yeni Ekonomi Modeli'ni Değerlendirdi Cansel KİRAZ-Can EROK-Güven USTA/İSTANBUL DHAHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Yeni Ekonomi Modeli'ni Dolmabahçe Sarayı'nda düzenlediği ..
Ticaret Bakanlığı: "Ek Vergiler Dünya Ticaret Örgütü Kurallarına Aykırıdır" Ticaret Bakanlığı, ABD’nin Türkiye’den yapılacak alüminyum ve çelik ithalatında gümrük vergilerinin iki katına çıka..
ABD'nin Çelik ve Alüminyum İthalatına Ek Vergi Kararı Ticaret Bakanlığı, Amerikan yönetiminin Türkiye'den yapılacak alüminyum ve çelik ithalatında gümrük vergilerinin sırasıyla yüzde 20 ve yü..
Turkcell'den Vergi Tarhiyatı Açıklaması Turkcell İletişim Hizmetleri, Büyük Mükellefler Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından 2016 hesap dönemine ilişkin olarak şirkete toplamda 247,8 milyon TL..
Ticaret Bakanlığı: "Abd Yönetimi Tarafından Daha Önce Duyurulan Çelik ve Alüminyum Gümrük Vergileri... IHAAW194023-EKO/10-08-2018 - Ticaret Bakanlığı:"ABD yönetimi tarafından daha önce duyuru..
'Yeni Ekonomi Yaklaşımı' İş Dünyasına Güven Verdi" Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, "Yeni Ekonomi Yaklaşımı" nın iş dünyasına güven verdiğini belirtti.
Ticaret Bakanlığı: "Çelik ve Alüminyum İhracatçılarımızın Menfaatini,hukuka Aykırı Uygulamalara... Ticaret Bakanlığı: "Çelik ve alüminyum ihracatçılarımızın menfaatini,hukuka aykırı uygulamal..
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Kapandı Avrupa borsaları günü düşüşle kapattı.
Bakan Pakdemirli Sektör Temsilcilerini Dinledi
Bakan Pakdemirli Sektör Temsilcilerini Dinledi
Manisa'da tarım ve orman sektörü ile bir araya gelen Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, 'süper yoğunluklu' denilen zeytin tarımına geçilmesi gerektiğini belirterek, "Zeytinde kendimizi kandırmamamız lazım. Bugün...
Ticaret Bakanlığı: Türkiye Ticaret Politikasını Dtö Kurallarına Uygun Şekilde Belirlediği,... Ticaret Bakanlığı: Türkiye ticaret politikasını DTÖ kurallarına uygun şekilde belirlediği, uygula..
Ticaret Bakanlığı: "Abd Yönetimi Tarafından Bugün Duyurulan Çelik ve Alüminyuma Ek Vergiler Dünya... Ticaret Bakanlığı: "ABD yönetimi tarafından bugün duyurulan çelik ve alüminyuma ek vergile..
Edirne Ticaret Borsası Edirne Ticaret Borsası'nda Anadolu kırmızı sert buğdayın kilogramı en yüksek 1,361 liradan satıldı.
Edremit Körfezi'nde Zeytin Sineğiyle Mücadele Yaklaşık 13 milyon zeytin ağacı varlığıyla Türkiye'nin önemli zeytin üretim bölgesi olan Edremit Körfezi'nde, zeytin sineğiyle mücadele çalışmala..
TOBB'dan "Yeni Ekonomi Yaklaşımı"Na Destek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan yeni ekonomi yak..
Başkan Şahin: 'Yerli ve Mili Tramvayı Samsunluların Hizmetine Sunacağız'
Başkan Şahin: "Yerli ve Mili Tramvayı Samsunluların Hizmetine Sunacağız"
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, Türkiye’de bir ilki başararak yerlilik oranı yüzde 70’in üzerinde olacak bir tramvay ürettirerek halkın hizmetine sunmayı amaçladıklarını söyledi.
Esnaf Camiası Üzerine Düşen Fedakarlığı Yapacaktır" Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (MESOB) Başkanı Şevket Keskin, esnaf ve sanatkarlar olarak devletin, milletin ve Türkiye Cumhu..
Gümüşhane Geçişi Çevre Yolu Açılış Töreni Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Özellikle döviz kuru üzerinden ülkemize yönelik gerçekleştirilen tüm saldırılara rağmen inşallah 2. çeyr..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 771 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde değer kazanan 14 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (BIST 100..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9