1 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

1 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Kültür-Sanat Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali Başladı 16. Uluslararası Bodrum Bale Festivali "Zorba" isimli bale gösteriyle startı verdi.
Balkan Kervanı" Makedonya'da Türk kültürünü tanıtmak amacıyla 18 Temmuz'da İstanbul'dan yola çıkan "Balkan Kervanı", Makedonya'nın kuzeybatısındaki Gostivar şehrinde etkinlik düzenledi.
Koreli Grafik Tasarım Sanatçılarından Ankara'da Sergi Kore Kültür Merkezince açılan Kore Grafik Tasarım Sergisi sanatseverlerle buluştu.
Kırşehir Belediyesinden Neşet Ertaş İçin Özel Pul
Kırşehir Belediyesi'nden 'Neşet Ertaş' İçin Özel Pul
KIRŞEHİR Belediyesi, '2'nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali' için özel pul bastırdı.
Festival Tanıtımı İçin 'Neşet Ertaş' Pulu Bastırıldı
Festival Tanıtımı İçin "Neşet Ertaş" Pulu Bastırıldı
Kırşehir'de bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek Neşet Ertaş Kültür ve Sanat Festivali için bozlak ustasının resminin yer aldığı özel pul bastırıldı.
Malatya'da "3. Sanat Sokakta" Etkinlikleri Başladı Malatya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından düzenlenen "3. Sanat Sokakta" etkinlikleri başladı.
PTT'den 'Troya Yılına' Özel Pul ÇANAKKALE'de, 2018 Troya Yılı kapsamında, Vali Orhan Tavlı'nın katılımıyla, PTT Genel Müdürlüğü tarafından 'UNESCO Dünya Miras Listesi'ndeki Eserlerimiz Pul Se..
Üniversite Yerleşkesinde Kayık Keyfi Şırnak Üniversitesi (ŞÜ) Mehmet Emin Acar Kampüsü öğrencileri 10 bin metrekarelik yapay gölde kayığa biniyor.
Saraybosna'nın Kalbi" Nuri Bilge Ceylan'a Verilecek 24. Saraybosna Film Festivali kapsamında verilecek "Saraybosna'nın Kalbi Yaşam Boyu Başarı Ödülü"ne bu yıl dünyaca ünlü senarist ve yönetme..
Folklor Tutkunları Akçaabat'a Geldi Çeşitli ülkelerden folklor severler, Trabzon'un Akçaabat ilçesine geldi.
Çocuklar Bir Günlüğüne "Arkeolog" Oldu Çanakkale'de, yaşları 7 ile 17 arasında değişen bir grup öğrenci, Troya Antik Kenti'ndeki simülasyon alanında temsili kazı çalışması yaptı.
Yeni Türkü, İzmiri Coşturdu
Yeni Türkü, İzmir'i Coşturdu
İZMİR Büyükşehir Belediyesi'nin düzenlediği açık hava konserleri kapsamında sahneye çıkan Yeni Türkü, Bornova Aşık Veysel Amfi Tiyatrosu'nda söylediği şarkılarla gönülleri bir kez daha fethetti.
Antalya Sahili Değil, Konya Ovası KONYA Ovası'ndaki Türkiye'nin en büyük tatlı su gölü olan Beyşehir Gölü sahili, Antalya sahillerini aratmıyor.
İnşaat Alanından Bin Yıllık Tarih Çıkınca Çalışmalar Durduruldu Trabzon’da tarihi cami yanında yapılan inşaat alanından Bizans dönemine ait olduğu tahmin edilen keramik (toprak kap) çıkınca b..
Kırklareli'nde 1.dünya Savaşı'nda Kullanılan Mühimmat Bulundu KIRKLARELİ (İHA) – Kırklareli’de 1.Dünya Savaşı’nda kullanıldığı tahmin edilen 2 adet top mermisi bulundu.
11. Uluslararası Beyşehir Göl Festivali Karadeniz müziğinin sevilen gruplarından İmera, 11. Uluslararası Beyşehir Göl Festivali kapsamında verdiği konserde Karadeniz rüzgarı estirdi.
Bakanlık, İzmir Kuşcennetinden Canlı Yayın Yapmaya Başladı
Bakanlık, İzmir Kuşcenneti'nden Canlı Yayın Yapmaya Başladı
Tarım ve Orman Bakanlığı, 294 kuş türünün gözlendiği, 107 kuş tütünün kuluçkaya yattığı, dünyanın ve Türkiye’nin önemli sulak alanlarından olan İzmir Kuşcenneti’nden canlı yayın yapmaya başladı.
Bin Yıl Garantili Çini Pano
Bin Yıl Garantili Çini Pano
Kütahya'da Kültür ve Turizm Bakanlığı sanatçısı Ali Kaya, bin yıl garantili çini üretti.
Kars'ın Denizi" Turistleri Serinletiyor Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan ve kış aylarında yüzeyi tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü, yaz aylarında serinlemek isteyenlerin ak..
Güney Fili" Fosili Tüm Parçalarıyla Tamamlanmayı Bekliyor Burdur'un Kemer ilçesine bağlı Elmacık köyünde, çeşitli parçaları bulunan jeoloji tarihi boyunca karalarda yaşamış en büyük fil türle..
Öğrencilerini Santur Eşliğinde Geleceğe Hazırlıyor Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde görsel sanatlar resim öğretmeni Ümit Bartın, açtığı resim kursunda öğrencilerin ilgisini artırmak ve çalışma..
Eşrefoğlu Camisi İçin "Unesco" Çalışmalarında Sona Gelindi Beyşehir ilçesindeki tarihi Eşrefoğlu Cami ve Külliyesi'nin, UNESCO'nun Dünya Miras Geçici Listesi'nden kalıcı listeye girmesi yönün..
Meya Antik Kenti Büyüleyen Dokusuyla Ziyaretçilerini Bekliyor HÜSEYİN YILDIZ / CEMİL KARİP - Ağrı'da bulunan tarihi Meya Antik Kenti, adeta büyüleyen dokusuyla ziyaretçilerini bekliyor.
Kur'an Kursu Öğrencilerinin "Tarihe Yolculuk" Sevinci Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki Kur'an kursu öğrencileri, müze gezisi ile tarihe yönelik de bilgi sahibi oluyor.
Fındığın Tarladan Sofraya Yolculuğunu İzleyecekler Trabzon'da "Fındık Ocağı" adıyla kurulan şirket tarafından hayata geçirilen Fındık Ocağı Hasat Şenliği Projesi kapsamında, bölgeye gelen çeş..
Enez Sahilinde Çocuklar İçin Kamp Etkinliği İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Fakültesi, çocuklar için Edirne'nin Enez sahilinde kamp etkinliği düzenledi.
Antep Savunması"Nın Dört Mevsimi Müzede Yaşatılacak Gaziantep halkının Kurtuluş Savaşı'nda verdiği destansı mücadelenin dört mevsimi, yapımı süren Panorama 25 Aralık Müzesi'nde 360 derecelik ..
Mersin'in Ayasofyası: Alahan Manastırı UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi'nde yer alan ve Hristiyanlığın hac yollarından biri olarak bilinen Mersin'deki Alahan Manastırı, 1500 yıla direnen ya..
Down Kafe'de Opera Konseri Mersin Devlet ve Opera Balesince (MDOB) merkez Mezitli ilçesinde yer alan ve down sendromlu bireylerin çalıştığı Down Kafe'de yaz konseri verildi.
Bozkırın Tezenesi" Kültür ve Sanat Festivaliyle Anılacak "Bozkırın Tezenesi" adı ile ünlenen bozlak ustası Neşet Ertaş, Cumhurbaşkanlığı himayesinde Kırşehir Belediyesinin bu yıl ikincisini d..
Festivalde Selda Bağcan Rüzgarı
Festivalde Selda Bağcan Rüzgarı
19’uncu Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’nde Selda Bağcan sahne aldı.
Aima 20. Yılını Kutladı Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisinin (AİMA) kuruluşunun 20. yıl dönümü dolayısıyla kutlama etkinliği yapıldı.