1 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri
CANLI YAYIN: Ekrem İmamoğlu Yönetimindeki İlk İBB Meclis Toplantısı Canlı Yayınlanıyor.

1 Ağustos 2018 Çarşamba Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
New York Borsası "Karışık" Kapandı NEW New York borsası günü "karışık" seyirle tamamladı.
Wells Fargo 2,1 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek
Wells Fargo 2,1 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek
Wells Fargo sunduğu kredilerin niteliğini yanlış beyan ettiği iddiasıyla ceza ödemeyi kabul etti.
Benin Büyükelçiliği Resepsiyonu Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye ile Benin arasındaki ticaret hacminin geçen yıl 115 milyon dolara ulaştığını belirterek, "Önümüzdeki dönemde de iki ülken..
Wells Fargo 2,1 Milyar Dolar Ceza Ödeyecek NEW ABD'nin en büyük ikinci bankası Wells Fargo'nun, konut kredisine (mortgage) dayalı menkul kıymetler (RMBS) kapsamında, yaklaşık 2,1 milyar dolar..
İngiltere Rusyadaki Başkonsolosluğunu Kapattı
İngiltere Rusya'daki Başkonsolosluğunu Kapattı
İngiliz Hükümeti, Rus istihbaratını Salisbury şehrinde iki Rus vatandaşına suikast düzenlemekle suçlayarak, Rusya'nın St. Petersburg şehrindeki Başkonsolosluğunu kapattıklarını açıkladı.
Fed Faiz Oranını Sabit Tuttu ABD Merkez Bankası (Fed), faiz oranını, beklendiği gibi yüzde 1,75-2,00 aralığında sabit tuttu ancak kademeli faiz artırımlarına devam edileceğinin sinyalini verd..
Maden İhtisas Organize Sanayi Bölgesi, Bursa'da Kuruluyor MADEN Mermer Üretici ve Sanayici İş Adamları Derneği (MADSİAD) Başkanı Erol Efendioğlu, Türkiye'nin ilk Maden İhtisas Organize Sanayi..
Tebden 723 Milyon TL Net Kâr
Teb'den 723 Milyon TL Net Kâr
TEB, toplam 70 milyar TL'lik kredilerinin yarıya yakınını ülke ekonomisinin lokomotifi KOBİ'lere kullandırdı.
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Kapattı
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Kapattı
Avrupa borsaları, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, Çin'den ithal edilen yaklaşık 200 milyar ABD doları tutarındaki ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi getirebileceğine ilişkin endişelerin etkisiyle günü düşüşle...
Fed Faizleri Sabit Tuttu – ABD Merkez Bankası (Fed) faizleri sabit tuttu.
Avrupa Borsaları Günü Düşüşle Kapattı Avrupa borsaları, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin, Çin'den ithal edilen yaklaşık 200 milyar ABD doları tutarındaki ürüne yüzde 25 ek gümrük vergisi ..
Katar Borsasına Yaklaşık 1,5 Milyar Dolar Döviz Girdisi Katar borsasının 7 ayda yaklaşık 1,5 milyar dolarlık döviz girdisi sağladığı bildirildi.
Pamukkale Belediyesi'nden Mükelleflere Müjdeli Haber Denizli Pamukkale Belediye Başkanlığı tarafından, vergi borcu bulunan mükelleflere müjdeli haberi vererek 7143 sayılı yasa ile yeniden yap..
TESK'ten 'Elektrik ve Doğalgaz Zamları Ertelensin' Talebi Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıt zamlarının enflasyon üzerindeki olums..
Elektrik ve Doğalgaz Zamları Enflasyonu 35-40 Baz Puan Artıracak Ekonomistler elektrik ve doğalgaz fiyatlarına yapılan zammın enflasyona etkisini 35-40 baz puan aralığında hesaplarken, zam TC..
Taşınmaz Ticareti Yapanlar İçin 'Yetki Belgesi' Zorunlu Olacak
Taşınmaz Ticareti Yapanlar İçin "Yetki Belgesi" Zorunlu Olacak
Ticaret Bakanlığı Ticaret Dairesi Başkanı Kaya, "Yönetmelikle yetki belgesi zorunlu hale getirildi.
Tebden 723,2 Milyon TL Net Kâr
Teb'den 723,2 Milyon TL Net Kâr
TEB, toplam 70 milyar TL'lik kredilerinin yarıya yakınını ülke ekonomisinin lokomotifi KOBİ'lere kullandırdı.
İş Bankasından 3,3 Milyar TL Net Kâr
İş Bankası'ndan 3,3 Milyar TL Net Kâr
Türkiye İş Bankası, cari yılın ilk yarısında 3,3 milyar TL düzeyinde net kar elde etti.
Piyasalar – Borsa İstanbul Fed Öncesi Yükselişle Kapandı – Güne 0.17 artışla 97 bin 122 puandan başlayan Borsa İstanbul Endeksi (BIST 100) ABD Merkez Bankası'nın faiz kararı öncesi günlük yüz..
Teb'den 723,2 Milyon TL Net Kar Türk Ekonomi Bankası'nın (TEB) net karı, yılın ilk yarısında 723,2 milyon TL'ye ulaştı.
Taşınmaz Ticareti Yapanlar İçin "Yetki Belgesi" Zorunlu Olacak Ticaret Bakanlığı Ticaret Dairesi Başkanı Soner Kaya, taşınmaz ticaretini düzenleyen yönetmelikle birlikte, esnaf ve sanatkarlar..
İş Bankası'ndan 3,3 Milyar TL Net Kar Türkiye İş Bankası, cari yılın ilk yarısında 3,3 milyar TL düzeyinde net kar elde etti.
Türkiye'den Tunus'a 200 Milyon Dolar Kredi Türkiye tarafından, güvenlik ve savunma alanında kullanılmak üzere Tunus hükümetine 200 milyon dolar kredi verildi.
Enerjimiz Tükeniyor'
Enerjimiz Tükeniyor"
Bursa Sanayicileri ve İşadamları Derneği (BUSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ergun Hadi Türkay, doğalgaz ve elektriğe gelen zamların ardından sanayicinin hem gerçek hem de mecazi anlamda enerjisini kaybettiğini söyledi.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin toplam piyasa değeri, gün sonu itibarıyla yaklaşık 795 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada En Çok Değer Kazanan Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kazanan 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şöyl..
Borsada En Çok Değer Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da, bugün BIST 100 endeksi içinde en çok değer kaybeden 20 hisse senedinin son ve önceki kapanış fiyatları ile günlük değişim oranları şö..
ABD'nin Ticari Ham Petrol Stokları Yükseldi NEW ABD'nin ticari ham petrol stokları, geçen hafta yükseldi.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük işlem hacmine göre ilk 20 hisse senedi ve günlük işlem hacimleri şöyle: ..
Borsada Günlük İşlemler (1) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış fiyatı ile günlük ve yılbaşına göre değişim oranları şöyle: Hisseler.
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan şehir endekslerinin, bugünkü kapanışları ile günlük değişim oranları şöyle: Şehir Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim ..
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul'da hesaplanan sektör endekslerinin bugünkü kapanış ile günlük değişim oranları şöyle: Sektör Endeksleri Son Kapanış Günlük Değişim BIST KOBİ S..
» 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10