2017 POMEM Başvuru Sonuçları | Polislik Başvuru Sonuçları

2017 POMEM Başvuru Sonuçları | Polislik Başvuru Sonuçları

POMEM Başvuru sonuçları açıklandı mı? Polislik başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? POMEM Sınav tarihleri ne zaman? Tüm detaylar burada.

2017 POMEM Başvuru Sonuçları | Polislik Başvuru Sonuçları

2017 yılı itibariyle POMEM veya PMYO'larda eğitim görerek 13 bin polis alımı yapılacak. Polis olabilmek için pa.edu.tr adresinden başvurularını tamamlayan adaylar gözünü 21. POMEM başvuru sonuçlarına çevirdi. Peki polis adaylarını ilgilendiren başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak? Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesine dahil olacak 13 bin polis alımı için yapılan 21. POMEM başvuru sonuçları ile ilgili detaylar haberimizde..

POMEM SINAV ESASLARI

Adaylar POMEM sınavlarına girmeden önce ön sağlık komisyonu tarafından ön sağlık kontrolünden geçirilir. POMEM'e giriş sınavları, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı şeklinde yapılır. İnternet üzerinden ilan edilen yer ve tarihte adayların şahsen başvuruları (evrak teslimi) ön sağlık kontrolü, fiziki yeterlilik sınavı ve mülakat sınavı yapılacaktır. Adayların ikamet illerine göre belirlenen sınav merkezleri ve sınav tarihleri kesinleşip internet üzerinden ilan edildikten sonra değiştirilemez.

Hakkında "Polis Meslek Eğitim Merkezi Öğrenci Adayı Olamaz" kararı verilen adaylar, aynı başvuru dönemi içinde başka bir sınav komisyonuna başvuramazlar.Sınav komisyonu kararlarına itiraz edilemez.