8 Eylül 2016 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

8 Eylül 2016 Perşembe Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
Bedaş Çağrı Merkezi İhalesine Çıkıyor
Bedaş Çağrı Merkezi İhalesine Çıkıyor
Boğaziçi Elektrik Dağıtım AŞ (BEDAŞ), Kars il merkezinde iki yıl süreyle çağrı merkezi kurulum ve işletilmesi hizmet alımı işi için ihale düzenleyecek.
New York Borsası Düşüşle Kapandı
New York Borsası Düşüşle Kapandı
NEW New York borsası, Avrupa Merkez Bankası (ECB) kararlarının piyasalarda yarattığı olumsuz havayla günü düşüşle tamamladı.
ABD Bankasına 'Gizli Hesap Açma' Cezası
ABD Bankasına "Gizli Hesap Açma" Cezası
ABD'nin en büyük ikinci bankası Wells Fargo'ya, 2 milyonu aşkın mevduat ve kredi kartı hesabını müşterilerinden izinsiz ve gizli açtığı gerekçesiyle 100 milyon dolar ceza verildi.
26. Ekonomik Forum
26. Ekonomik Forum
Malta Meclisi Üyesi Francis Zammit Dimech, Birleşik Krallık ile AB arasındaki ilişkilerin hiçbir zaman istenen seviyede olmadığını belirterek, "Bundan sonra esas üzerinde durmamız gereken mesele Birleşik Krallık ile AB...
Manchester City'nin Sahibi Yatına 1 Milyon Liralık Yakıt İkmali Yaptırdı
İngiliz futbol kulübü Manchester City'nin de sahibi Birleşik Arap Emirlikleri'nden Şeyh Mansur Bin Zayed El-Nahyan, lüks yatına 1 milyon Liralık yakıt ikmali yaptırdı.
Avrupa Borsaları Karışık Seyirle Kapandı
Avrupa Borsaları Karışık Seyirle Kapandı
Avrupa borsaları, günü karışık seyirle tamamladı.
Denizli Ticaret Borsası
Denizli Ticaret Borsası
Denizli Ticaret Borsasında (DTB) ekstra leblebilik nohutun kilogramı 5,61 liradan işlem gördü. DTB'de işlem gören ürünlerin fiyatları şöyle belirlendi
Palandöken: 'Akaryakıta Ötv Zammı Esnafın Yükünü Artırdı'
Palandöken: "Akaryakıta Ötv Zammı Esnafın Yükünü Artırdı"
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Akaryakıta ÖTV zammı esnafın yükünü artırdı” dedi.
Akaryakıttaki Vergi Düzenlemesi
Akaryakıttaki Vergi Düzenlemesi
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, akaryakıtta yapılan ÖTV zammına ilişkin, "Uluslararası petrol fiyatlarındaki düşüş yakıt fiyatlarına tam yansımadığı gibi son olarak...
Piyasalarda Gün Sonu Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi 200,30 puan artışla 77.843,49 puandan kapandı.
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da bugün sonu itibarıyla şirketlerin toplam piyasa değeri yaklaşık 590 milyar lira olarak hesaplandı.
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da, BIST 100 endeksi içinde işlem gören hisse senetleri arasında günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: HİSSE ADI TL ..
Burhaniye İhtisas Osbnin Temeli Atıldı
Burhaniye İhtisas Osb'nin Temeli Atıldı
Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, 45 hektarlık alanda içinde 36 tesisin bulunacağı Burhaniye Zeytin ve Zeytin Ürünleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) temeli törenle atıldı.
Borsada Günlük İşlemler (2) Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: Hİ..
Borsa Günü Yükselişle Kapattı Borsa günü yüzde 0,26’lık yükselişle tamamladı.
Borsada Günlük İşlemler (1)
Borsada Günlük İşlemler (1)
Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, bugünkü kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: HİSSE ADIÖ.
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa Günü Yükselişle Tamamladı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, günü yüzde 0,26 yükselişle 77.843,49 puandan tamamladı.
Osmaniye Ticaret Borsası Osmaniye Ticaret Borsasında iç yer fıstığının kilogramı 8 liradan satıldı.
Başbakan Yardımcısı Şimşek Açıklaması Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Türkiye'de temellerin çok güçlü olduğunu belirterek, "Türkiye'deki demokrasi her zamankinden daha güçlü ve siyasi orta..
Konutta Vergi Düzenlemesi Gayrimenkul sektörü, 150 metrekarenin üzerindeki konutlar için yüzde 18 olan KDV oranının 31 Mart 2017'ye kadar yüzde 8'e düşürülmesini memnuniyetle karşıladı.
Serbest Piyasada Altın Fiyatları Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 127,20 lira oldu.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'nin Kosova'nın bağımsızlığını tanıyan ilk ülkelerden biri olduğunu belirterek, iki ülke..
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: ÇARŞAMBA PERŞEMBE Alış Satış Alış Satış 24 Ayar Külçe ..
Edirne Ticaret Borsası Edirne Ticaret Borsası'nda buğdayın kilogramı ortalama 0,871 liradan işlem gördü.
Lüks Konutlar İçin Uygulanan Kdv İndirimi 6 Ayla Sınırlandırılmasın Önerisi
Lüks Konutlar İçin Uygulanan Kdv İndirimi 6 Ayla Sınırlandırılmasın' Önerisi
Eskişehir Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (ESMMM) Başkanı Neşet Ertoy, 150 metrekareden büyük olan konutlar için başlatılan KDV indirimi süresinin 6 ayla sınırlandırılmaması gerektiğini belirtti.
İstanbul Ticaret Borsası Meclis Toplantısı İstanbul Ticaret Borsası (İSTİB) Başkanı Ali Kopuz, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinden (TOBB) temizlenmesi iç..
Yunanistan'da İşsizlik Oranında Önemli Düşüş Yunanistan'da haziran ayında işsizlik oranı yıllık bazda yüzde 6,1 oranında azalarak yüzde 23,4 olarak gerçekleşti.
Altının Kilogramı 127 Bin 350 Liraya Yükseldi
Altının Kilogramı 127 Bin 350 Liraya Yükseldi
Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasasında (KMTP) altının kilogramı 127 bin 350 liraya yükseldi.
Tim ve İnovent Mentörlük Projesi Başlattı Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve Sabancı Üniversitesi kuruluşu olan İnovent, "İNOSUİT-İnovasyon Odaklı Mentörlük" projesini hayata geçirdi.
» 1 2 3 4