4 Eylül 2016 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

4 Eylül 2016 Pazar Günü Ekonomi Haberleri

Arşivdeki diğer günlere ait haberleri görmek için aşağıdaki menüden tarih ve kategori seçiniz.Tarih:  Kategori: 
TESK Başkanı Palandöken Açıklaması
TESK Başkanı Palandöken Açıklaması
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Doğu ve Güneydoğu Yatırım Destek Hamlesi"nin bölgeye hareketlilik getireceğini belirterek, "Bu çok önemli bir fırsat. Yatırım ve...
Erdoğan'ın Çevresi Boş Kalmıyor! Obama Erdoğan'ı Göz Hapsine Aldı
G20 Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın etrafı bir an olsun yalnız kalmıyor. Bugün çekilen fotoğraflarda ABD Başkanı Obama'nın Erdoğan'a bakışları da dikkat çekti.
Başbakan Yıldırım Diyarbakır'da, 23 İli Etkileyecek Yatırım Paketini Açıkladı
Başbakan Yıldırım, başbakan yardımcıları ve bakanlarla birlikte geldiği Diyarbakır'da, 23 ili etkileyecek kalkınma ve yatırım projesini açıkladı, "4 yılda 140 milyar yatırım yapılacak" dedi.
Samsun Otoshow Fuarı
Samsun Otoshow Fuarı
Iveco'nun, 2016'da "Yılın Kamyonu" seçilen yeni Eurocargo'su ile 2015 "Uluslararası Yılın Vanı" Daily, 2013'teki "Yılın Kamyonu" Stralis ve Astra HD9'unun yeni modelleri, Samsun Otoshow Fuarı'nda tanıtıldı.
Türkiye'nin Çiçekleri Dünyayı Süslüyor
Orta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı, bu yılın ocak-ağustos döneminde yaklaşık 65 milyon dolarlık süs bitkisi ihracatı yapıldığını bildirdi.
İmsiad Başkanlığına Adil Gökçadır Seçildi
İmsiad Başkanlığına Adil Gökçadır Seçildi
İnşaat Müteahhitleri Sanayici ve İş Adamları Derneğinin (İMSİAD) başkanlığına Adil Gökçadır oy birliğiyle seçildi.
Baltokdan Balıkesire 110 Milyon Liralık Proje
Baltok'dan Balıkesir'e 110 Milyon Liralık Proje
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden Balıkesir Toplu Konut AŞ (BALTOK) tarafından Çay Deresi rekreasyon alanı karşısına yapılması planlanan, konut ve iş yerleriyle parktan oluşan 110 milyon liralık proje,...
Bursanın 250 Büyük Firması 6 Eylülde Açıklanacak
Bursa'nın 250 Büyük Firması 6 Eylül'de Açıklanacak
Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından firmaların 2015 yılı verilerine dayandırılarak hazırlanan "Bursa ilk 250 Büyük Firma Araştırması"nın sonuçları, 6 Eylül Salı günü açıklanacak.
Uibin Ağustos İhracatı 1,7 Milyar Dolara Dayandı
Uib'in Ağustos İhracatı 1,7 Milyar Dolara Dayandı
Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB) aracılığıyla ağustos ayında yapılan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 16 artarak, 1 milyar 688 milyon dolar oldu.
Adanada Atık Lastikler Ekonomiye Geri Kazandırılıyor
Adana'da Atık Lastikler Ekonomiye Geri Kazandırılıyor
Adana Büyükşehir Belediyesi, ekonomik ömrünü tamamlamış taşıt lastiklerini toplayıp, granül şekle getirilerek, asfalt, halı saha ve yumuşak park zemini hammaddesi olarak kullanımını sağladı.
Erdoğan G20 Zirvesi Aile Fotoğrafında Şi Cinping ve Putin'le Yan Yana Yer Aldı
Erdoğan'ın, Çin'de düzenlenen G20 Liderler Zirvesi'nde katıldığı aile fotoğrafı çekiminde sağ yanında duran Putin'le sohbeti dikkat çekti. Sisi'nin ikiliyi dinlemesi de kameralardan kaçmadı.
Velilere Kırtasiye Ürünleri Uyarısı Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, eğitim-öğretim yılının yaklaştığına işaret ederek, "Çocuklarımız için..
Bebe ve Çocuk Konfeksiyoncularında Rusya Umudu Bebe-Çocuk Konfeksiyonu Sektörü Sanayici ve İş Adamları Derneği (BEKSİAD) Başkanı Halil Atalay, sektör açısından Rusya pazarının alım kapasitesi..
Ayçiçeği Üreticilerini Sevindirecek Haber Trakya Birlik Yönetim Kurulu Başkanı ve AK Parti Edirne Milletvekili Rafet Sezen, ürününü birliğe veren ortakların, açıklanan fiyatın üzerine 46 kuru..
Çin'e Antep Fıstığı İhracatı Artacak G20 Liderler Zirvesi'ne katılmak üzere Çin Halk Cumhuriyeti'ne giden Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in imzaladığı protokol, Antep fıstığı ihracatçısını..
Kurban Bayramı'na Doğru Samsun'un Kavak ilçesinde Kurban Bayramı'nın yaklaşması dolayısıyla hayvan pazarında hareketlilik yaşanıyor.
İhracatın Lideri Otomotivden Ağustosta Çifte Rekor Otomotiv endüstrisi, ağustos ayında yüzde 23'lük artışla gerçekleştirdiği 1 milyar 680 milyon dolar dış satım ile tarihinin en yüksek ağusto..
Tzob Başkanı Bayraktar Açıklaması Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Başkanı Şemsi Bayraktar, ayçiçeğinde referans fiyat uygulamasında TZOB'un talebinin karşılandığını belirterek, "Talebim..
Ağın Leblebisi İçin Patent Başvurusu "Ağın leblebisi" için patent başvurusu yapıldı.
Epdk'dan 895 Bin Liralık "Göçmen Kuş" Bütçesi Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunca (EPDK), kuşların yoğun olduğu bölgelerde orta ve alçak gerilim elektrik dağıtım hatlarının kuşlara zarar verm..
Edirne'de Esnaftan Bayramda Yoğunluk Beklentisi Edirne Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin esnafa iyi geleceğini söyledi.
İstanbul Anadolu Yakası Elektriksiz Kalacak
İstanbul Anadolu Yakası Elektriksiz Kalacak
Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Kadıköy, Maltepe, Pendik, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar'ın bazı mahallelerine 5 Eylül'de elektrik verilemeyecek.
Tpıc 4 Petrol İşletme Ruhsatı İçin Başvurdu
Tpıc 4 Petrol İşletme Ruhsatı İçin Başvurdu
Turkish Petroleum International Corporation (TPIC), Adıyaman sınırları içinde sahip olduğu 4 ayrı petrol arama ruhsat sahasında keşfedilen petrollü araziler için petrol işletme ruhsatı başvurusu yaptı.
» 1 2